توصيه به ديگران
۰
شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۳۸
ویزای 12 دانشجوی ایرانی برای تحصیل در کالیفرنیا لغو شد
ویزای آمریکای ۱۲ دانشجوی ایرانی که قرار بود برنامه‌های تحصیلات تکمیلی خود را در سیستم دانشگاهی ایالت کالیفرنیا آغاز کنند، به‌طور ناگهانی لغو شده است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز،‌ ویزای 12 دانشجوی ایرانی که قرار بود برنامه‌های تحصیلات تکمیلی خود را در رشته‌های مهندسی و علوم رایانشی آغاز کنند، در ماه جاری لغو و از پرواز آن‌ها به ایالات متحده آمریکا جلوگیری شده است.
 
وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرده هیچ تغییری در سیاست‌های مربوط به ویزای دانشجویی انجام نداده است. از سوی دیگر مقامات آموزش عالی این کشور نیز اعلام کرده‌اند مشکلات مربوط به ویزا در فصل پاییز برای صد‌ها هزار دانشجوی بین‌المللی که در دانشگاه‌ها و کالج‌های آمریکایی تحصیل می‌کنند، به‌وجود می‌آید.
 
اما این گروه از دانشجویان ایرانی که بیشتر آن‌ها در سیستم دانشگاهی ایالت کالیفرنیا تحصیل می‌کنند، اعلام کرده‌اند ویزای آن‌ها در آخرین لحظه و بدون هیچ گونه توضیحی لغو شده است.

بیشتر آن‌ها در ایران از سفر به آمریکا منع شده‌اند و از سفر برخی دیگر در پرواز‌های کشور‌های حوزه خلیج فارس جلوگیری به‌عمل آمده است. یکی از دانشجویان نیز در «فرودگاه بین‌المللی بوستون لوگان» دستگیر و دیپورت شد.
 
به‌گفته بیشتر این دانشجویان طبق یکی از صفحات وب‌سایت وزارت امور خارجه آمریکا، پرونده‌های ویزای آن‌ها 30 آگوست آپدیت شده و از پرواز آن‌ها به آمریکا در اوایل سپتامبر جلوگیری شده است.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 269211