توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۳۷
اصلاح طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری 1400 ملت ایران را اینگونه می بینند!
شاه بیت مواضع این آقایان و همفکرانشان در این سخن مرعشی است که گفته: دولت آینده باید در واقع از شرایط جدیدی که بعد از انتخابات آمریکا به وجود می‌آید استفاده کند/ اگر بایدن برنده شود ما باید در بهمن ماه در دولت جدیدی که مستقر می‌شود، منتظر بازگشت آمریکایی‌ها به برجام باشیم. اگر هم ترامپ برنده شود برداشت من این است که او متوجه اشتباهش در مورد ایران شده است؟!
اصلاح طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری 1400 ملت ایران را اینگونه می بینند!
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز در خبرهای روز گذشته  آمده بود که واقعا همه ما را انگشت به دهان کرد و آن خبر این بود " حسین مرعشی گفت: در میان اصلاح طلبان هم عارف و جهانگیری فعالیتشان را شروع کردند.کسی کاندیدای پوششی نیست اینها کاندیداهایی بودند که از قبل هم، مطرح بودند. اصلاح طلبان در مورد شخص خاصی به جمع‌بندی نرسیده‌‌اند".

اما طنز ماجرا در این است که حسین مرعشی خود یکی از منتسبان به جریان کارگزان و یکی از زیر مجموعه های اصلاحات بحساب می آید چنان در توهمات فکری و سیاسی خود فرو رفته است که باز هم انتظار دارد ملت ایران بر استمرار سیاسی دولتی که نتایج تفکرات و استراتژی های میدانی آن امروز فقر و فلاکت معیشتی را بسیار عادلانه و با بوجود آوردن طبفات ممتاز در جامعه تقسیم کرده است باز هم مهر تایید بزنند، و موضوع خنده دار جریان، آنجا اوج می گیرد که ایشان اصرار دارد که اینبار دیگر اسحاق جهانگیری کاندیدای پوششی نیست و این یعنی اینکه ای ملت ایران باور کنید که او جدی آمده برای رقابت انتخاباتی و شما باز هم راه رفته 8 سال گذشته با دلار جهانگیری و سیاست های خود تحقیر پنداری دولت اعتدالیون در برابر غربیان زیاده خواه را که ما در قالب برجام بر شما تحمیل کردیم و تنها راه سعادت شما می دانیم! دوباره تکرار کنید.

درباره این مطالب نکاتی را به اطلاع عزیزان می رسانم و باور دارم که ملت شریف ایران دیگر فریب این بازیگران سیاسی را که بر خلاف مکتب اسلام در مکتب ماکیاول شاگردانی شاخص شده اند را نخواهند خورد که نتیجه آن در دو دوره گذشته انتخابات ریاست جمهوری حذف نیروهای خدوم و مردان عمل و عملیات میدانی بوده است:

1- بنظر می رسد کاندیدای پوششی همچنان ادامه دارد اما اینبار بنام کاندیدای آزمایشی، مرعشی می گوید: اینها کاندیداهایی بودند که از قبل هم، مطرح بودند اکنون هم مطرح هستند تا ببینیم جبهه اصلاحات به چه جمع بندی می‌رسد. اصلاح طلبان در مورد شخص خاصی به جمع‌بندی نرسیده‌‌اند. این یعنی اینکه اصلاح طلبان بشدت نگران شکست سنگین خود در انتخابات هستند در نتیجه باز هم دو نفر از نیروهای سوخته خود را برای محک زدن ملت به میدان فرستاده اند تا عکس العمل ها را بسنجند. وقتی می گوید: این دو نفر هم مطرح هستند! و هم اینکه اصلاح طلبان به جمع بندی نرسیده اند یعنی همان نگرانی که در این دوره بشدت حیات سیاسی ایشان را تهدید می کند.

2- در واقع با توجه به اینکه یک دولت تازه نفس هم در ایران شکل می‌گیرد، ما باید تلاش کنیم بستر روابط عادی را با دنیا برقرار کنیم و با تکیه بر قدرت ملی از تحریم‌ها، عبور کنیم//. باز هم بازی با مهره تعامل با دنیا، گویی در طی 8 سال گذشته اعتبار پاسپورت ایرانی افزایش یافت و سرمایه های کشور به کشور بازگشت. سیاستی که وزیر خارجه اش حق تردد چند صد متری را در غرب ندارد و .... هدیه دولت تازه نفس کلید در سال 92 هیچ در هیچ بود و امروز برایمان مبهم است که چگونه دولت فعلی که متعلق به کارگزاران و اصلاح طلبان است و تمام مولفه های قدرت ملی را متروک و یا نابود کرده است با کدام قدرت! می خواهد با تحریم ها مقابله کند. آیا این ادعاها و انتظارات توهین به شعور ملت نیست؟!

در نتیجه بنظر می رسد شاه بیت مواضع این آقایان و همفکرانشان را باید در این سخن مرعشی دید که گفته است: دولت آینده باید در واقع از شرایط جدیدی که بعد از انتخابات آمریکا به وجود می‌آید استفاده کند/ اگر بایدن برنده شود ما باید در بهمن ماه در دولت جدیدی که مستقر می‌شود، منتظر بازگشت آمریکایی‌ها به برجام باشیم. اگر هم ترامپ برنده شود برداشت من این است که او متوجه اشتباهش در مورد ایران شده. اینان همچنان امیدوار به رافت دولت آمریکا و در یک خود تحقیری آشکار تمام امیدشان در آمریکاست امیدوارند بایدن بیاید و اگر هم ترامپ آمد باز هم امیدوارند که به اشتباهاتش پی برده باشد! این در حالی است که 8 سال آرمایش ترامپ و سخنان بایدن در باره موضوعات داخلی ایران که اینروزها طرح می شود هنوز نتوانسته و نمی تواند ایشان را ناامید سازد.

رضا احمد زاده
کد مطلب : 287671