توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۲۰
کرونا سومین قربانی نفتی آمریکایی را گرفت
شرکت آمریکایی یونیت کوریوریشن طی بیانیه‌ای اعلام کرد: به خاطر شیوع کرونا 650 میلیون دلار بدهی به بار آورده و به همین خاطر اعلام ورشکستگی کرده است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از اسپوتینک، شرکت آمریکایی یونیت کوریوریشن ، طی بیانیه‌ای اعلام کرد به خاطر بحران ناشی از شیوع ویروس کرونا، بدهی‌های این شرکت به 650 میلیون دلار افزایش یافته و به همین خاطر اعلام ورشکستگی کرده است.

این سومین شرکت نفتی و گازی آمریکایی است که در سایه بحران پیش آمده به خاطر شیوع کرونا، کاهش تقاضا بر بازار جهانی، سقوط قیمت نفت قربانی می‌شود.

دیوید مریل، مدیرعامل شرکت آمریکایی یونیت کوریوریشن، طی بیانیه‌ای در این باره نوشت ما هم همانند دیگر شرکت‌ها در حوزه نفت و گاز، تاثیرات کاهش قابل توجه قیمت نفت در بازار جهانی را حس کرده‌ایم که البته این مسئله با شیوع کرونا، بدتر هم شده است.

البته مریل گفته با ارائه تسهیلات 180 میلیون دلاری یونیت کوریوریشن می‌تواند از بحران کنونی خارج شود.

طی دو ماه گذشته دو شرکت وایتینگ پترولیوم و دیاموند آفشور دریلینگ، نیز به خاطر بحران کرونا در آمریکا اعلام ورشکستگی کرده‌اند.

به خاطر کاهش شدید تقاضای ناشی از خانه نشینی مردم به دلیل شیوع کرونا قیمت نفت نسبت به سال گذشته 75 درصد کاهش یافته و حتی باعث شد ماه گذشته میلادی قیمت نفت آمریکا منفی شود.

علیرغم آنکه هم اکنون نفت نفت برنت به 35 دلار در هر بشکه رسیده اما هنوز نسبت به سال گذشته 45 درصد پایین‌تر است.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 282874