توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۲۳
یک‌هزار و۳۴۴ تست مثبت کرونا در دزفول
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی دزفول گفت: تا به امروز یک هزارو ۳۴۴ نفر در دزفول به کرونا ویروس مبتلا شده‌اند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، یوسف پریدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی دزفول امروز در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان دزفول، با اشاره به افزایش نمونه گیری کرونا از اردیبهشت ماه اظهارکرد: موارد مثبت ابتلا به ویروس کرونا در استان خوزستان و شهرستان دزفول رو به افزایش است از این‌رو دزفول همانند سایر نقاط استان در وضعیت قرمز به سر می‌برد.

وی با اشاره به افرایش بیماران مبتلا ویروس کرونا افزود: شمار بیماران سرپایی، فوتی و بستری افزایش داشته که این نشان از سیر صعودی بیماری کرونا در دزفول است.

وی گفت: 67 درصد از مبتلایان به کرونا بین سنین 30تا 65 بوده و همچنین 30درصد دیگر زنان خانه دار یا قشر بازنشته هستند که این نشان‌دهنده شیوع بیماری از طریق رفت‌وآمدهای خانوادگی است.

پریدار ضمن بیان اینکه عملکرد مناسب اصناف شهرستان دزفول در زمینه رعایت پروتکل های بهداشتی رضایت بخش است، اذعان کرد: گسترش بیماری در دزفول طبق آخرین محاسبات2/1 است، و برای کنترل بیماری باید به سطح ایمنی 82 درصد برسیم تا بیماری کنترل شود.

وی با بیان اینکه بیماری در دو صورت کنترل می شود افزود: شرط اول انجام واکسیناسیون است که در حال حاضر واکسنی برای بیماری کشف نشده و راه حل دوم ابتلای 80 درصد مردم به کرونا است تا به ایمنی برسند چرا که بر اساس برآوردها در حال حاضر بین 80 تا 90درصد مردم ایمن نیستند.

پریدار با بیان اینکه از مردم تقاضا می‌شود پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند، گفت: افزایش ظرفیت آزمایشگاه دردستور دانشگاه علوم پزشکی است و در حال برنامه ریزی برای بالابردن ۳الی۴ برابری ظرفیت تست کرونا در شهرستان دزفول هستیم.

وی با بیان اینکه نتایج آزمایشگاه تست کرونا معمولا ظرف 24 ساعت آماده می شود گفت: شاخص تست دانشگاه علوم پزشکی دزفول 6هزار پرمیلیون است.

یک‌هزارو۳۴۴ مورد مبتلا به کرونا در حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول
شاپور مسعودی فر معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول اظهارکرد: تاکنون سه هزار 560 تست در حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول گرفته شده است که از این تعداد، یک هزار 344 نمونه مثبت اعلام شده است.
وی افزود: از ۱۴ هزار و ۷۰۰صنف شهرستان دزفول، هشت هزار و۴۰۰ صنف بازرسی شده، که از این تعداد7هزار 600 واحد دارای کد رهگیری دریافت کرده که تعداد 5هزار 400 واحد صنفی ان‌ها موازین بهداشتی را کاملا رعایت نموده‌ بودند.
همچنین تا به امروز، 550 صنف به دادگاه معرفی و 500 واحد صنفی دیگر پلمپ شده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی دزفول با بیان اینکه فاصله اجتماعی هوشمند در سطح شهرستان رعایت نمی شود، گفت: رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی و عدم رعایت فاصله اجتماعی در سطح شهرستان جای نگرانی دارد که باعث افزایش بیماری ویروس کرونا در دزفول می شود.

۱۳۰نفر از کادر درمان دزفول مبتلا به کرونا شدند

مهدیه توکلی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی دزفول اظهار کرد: فوتی‌های مبتلایان به ویروس کرونا به 71 نفر رسیده که 47 نفر مربوط به دزفول، 17 نفر شوش،3 نفر گتوند و 4 نفر خارج از محدوده حوزه دانشگاه علوم پزشکی دزفول است.

وی افزود: میانگین سنی افراد فوت شده، 67 سال که نسبت بیماران فوتی به کل بیماران مثبت شناسایی شده حوزه دانشگاه 3/5 درصد است.

توکلی با بیان اینکه هشت بخش بیمارستان بزرگ دزفول درگیر بیماران کرونایی هستند، گفت: 130 نفر از کادر درمان دانشگاه علوم پزشکی و بهداشت دزفول به کرونا ویروس مبتلا شده‌اند

مهدیه توکلی تصریح‌کرد: با توجه به وضعیت و سنگینی کار کادردرمان شهرستان دزفول، جهت خدمت رسانی بهتر تعدادی پرستار از شهرستان شوش برای کمک‌رسانی به دزفول اعزام شده اند.

نیروهای شهرداری با کرونا درگیر شدند
محمدعلی دوائی فر شهرداری دزفول در ادمه این جلسه اظهارکرد: 3نفر از پرسنل ساختمان شماره دو شهرداری مبتلا به ویروس کرونا شده اند، که پیرو این مسئله این اداره تعطیل و از همه کارمندان تست تست گرفته خواهد شد و تمام ساختمان شهرداری  شماره ۲گندزدایی می شود.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 282883