۱
توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۹
محاسبه قبض گاز تا 15 اردیبهشت بر اساس فصل سرد
گازبهای مشترکان خانگی همه اقلیم‌ها تا ۱۵ اردیبهشت بر مبنای فصل سرد محاسبه می‌شود.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از شرکت ملی گاز ایران، سخنگوی این شرکت با اشاره به قانون مصوب هیئت وزیران گفت: هیئت وزیران در نشست 28 اسفند پارسال به پیشنهاد شرکت ملی گاز ایران و وزارت نفت، تصویب کرد که با توجه به شرایط ناشی از شیوع بیماری کرونا، دوره‌های سرد مناطق آب و هوایی کشور، موضوع تصویب نامه شماره 175627/ 36911 مورخ 28 اسفند 1385 و اصلاحات بعدی آن، تا تاریخ 15 اردیبهشت 1399 تمدید می‌شود.

محمد عسگری ادامه داد: به‌منظور تعیین الگوی مصرف گاز طبیعی در بخش خانگی و با توجه به رفاه حال مشترکان خانگی گاز و برابر درخواست انجام شده از هیئت دولت مبنی بر موافقت با تمدید دوره سرد تا نیمه اردیبهشت امسال، گازبهای مشترکان خانگی تا تاریخ ذکر شده بر مبنای فصل سرد محاسبه خواهد شد.

با اجرای قانون هدفمندی یارانه ها، بهای گاز بسته به فصل و منطقه متفاوت است و در فصل‌های سرد، گاز ارزان‌تر از فصل‌های گرم در اختیار مشترکان قرار می‌گیرد. براساس این قانون 7 ماه اول هرسال فصل گرم و 5 ماه پایانی سال فصل سرد محسوب خواهد شد.
کد مطلب : 280209
کارگر
۱۳۹۹-۰۱-۲۰ ۱۳:۴۲:۰۰
آقای مدیر شرکت گاز... در ایران و بیشتر استان ها همیشه تا نیمه اردیبهشت هوا سرد هست... در سال های گذشته در حق مردم اجحاف شده که تا 15 فروردین فصل سرد محاسبه شده هست و از مردم پول بیشتر گرفتین..... در این روزها هم شاهد هستیم همه نقاط ایران بسیار سرد و بارانی هست....... فصل سرما در ایران اول آبان تا 15 اردیبهشت هست!!!!!!!!!!!!!!... سکوت رسانه ها هم بسیار جالب هست.... تا کی می خوان از مردم پول اضافی بگیرن؟؟؟؟؟؟