توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۶
انتقاد صریح دیپلمات‌های اروپایی از ترامپ
دیپلمات‌های ارشد سوئد و آلمان با انتقاد از خروج آمریکا از برجام، در خصوص فروپاشی توافق هسته‌ای سال 2015 هشدار دادند.
انتقاد صریح دیپلمات‌های اروپایی از ترامپ
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصرامروز، وزرای خارجه آلمان و سوئد سه‌شنبه در نشستی در سوئد درباره احتمال برهم خوردن توافق هسته‌ای سال 2015 با ایران ابراز ناامیدی کردند.

 
خبرگزاری «آسوشیتدپرس» سه‌شنبه‌شب به وقت تهران در این زمینه نوشت که وزرای خارجه آلمان و سوئد به ایران هشدار داده‌اند خروج از توافق هسته‌ای به انزوای بین‌المللی این کشور منجر می‌شود.

 
وزرای خارجه کشورهای یاد شده همچنین از آمریکا بابت به خطر انداختن یک دهه تلاش‌های دیپلماتیک انتقاد کردند.

 
 

 
 
وزیر خارجه سوئد

 
«مارگوت والستروم» وزیر امور خارجه سوئد در جریان سخنرانی در نشست خلع سلاح هسته‌ای در شهر «استکهلم» گفت که خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای سال 2015 بسیار مخرب بوده است.

 
وی در این زمینه اظهار داشت که خروج آمریکا از برجام نه تنها  توافق با ایران را به مخاطره انداخت،  بلکه به اعتبار قدرت های جهانی در مذاکره با کره شمالی لطمه زد.

 
دولت آمریکا از نخستین روزهای برجام، تلاش برای کاستن از مزایای اقتصادی ایران از آن را آغاز کرد و سرانجام «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا 18 اردیبهشت‌ماه 1397 به طور یکجانبه از برجام خارج و دستور اعمال مجدد تحریم‌های متوقف‌شده علیه ایران را صادر کرد.

 
 به گزارش آسوشیتدپرس، «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان  نیز در نشست خلع سلاح هسته‌ای در استکهلم هشدار داد که فروپاشی این توافق به نفع منافع اروپا و ایران نیست.
کد مطلب : 263064