توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۰
سه میدان گزینشی برای داوران المپیکی
۷۰ داوری که قرار است در مسابقات کشتی المپیک ۲۰۲۰ سوت بزنند با حضور در سه میدان گزینشی انتخاب خواهند شد.
سه میدان گزینشی برای داوران المپیکی
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصرامروز، علاوه بر کشتی گیرانی که باید سال آینده با حضور در رقابت‌های گزینشی اعلام شده از سوی اتحادیه جهانی، سهمیه حضور در المپیک را به دست بیاورند برای داوران قضاوت کننده نیز میدان‌های گزینشی در نظر گرفته شده است.

 
به گفته محمدابراهیم امامی رئیس کمیته داوران فدراسیون کشتی، نفرات قضاوت کننده در المپیک باید حتماً در مسابقات قهرمانی بزرگسالان جهان و بزرگسالان آسیا سوت بزنند. همچنین داوران درجه یک s که شانس قضاوت در المپیک را دارند حتماً باید در یکی از مسابقات رنکینگ‌دار یا جوانان آسیا قضاوت کنند.

 
در حالیکه در المپیک قبلی 60 داور مسابقات را سوت زدند، این بار اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرده 70 داور در توکیو سوت خواهند زد.

 
محمدابراهیم امامی در المپیک 2016 ریو تنها داور ایرانی بود. قرار است 70 داور قضاوت کننده در المپیک توکیو، بعد از مسابقات قهرمانی بزرگسالان جهان که سال آینده در قزاقستان برگزار می‌شود، معرفی شوند. البته باید دید اتحادیه جهانی باز هم از بین این 70 نفر دست به گزینش خواهد زد و نفرات قضاوت کننده را به 60 نفر کاهش خواهد داد یا اینکه همه 70 داور در توکیو اجازه قضاوت پیدا خواهند کرد.

 
هم اکنون محمدابراهیم امامی، نیما صادقی، سعید عباسی و محمد مصلایی داوران درجه یک s ایران هستند که شانس حضور در المپیک را دارند.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 251436