توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۵ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۰
«شفقنا» باید تحت پیگرد قانونی قرار بگیرد
استاد حوزه علمیه گفت: برخورد با اخبار دروغ به دستگاه قضا مربوط است و می توان در این خصوص به دستگاه قضایی شکایت کرد.
«شفقنا» باید تحت پیگرد قانونی قرار بگیرد
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، در حالی که بسیاری از مراجع عظام تقلید تا نیمه های شب شنبه نظر قطعی خودشان در خصوص زمان عید فطر را بیان نکرده بودند خبرگزاری «شفقنا» در خبرهای مختلف از زبان مراجع روز دوشنبه را عید فطر اعلام کرد.

در همین رابطه «حجت الاسلام سیّد ایراهیم میرباقری»، استاد حوزه علمیه گفت: برخورد با اخبار دروغ به دستگاه قضا مربوط است و می توان در این خصوص به دستگاه قضایی شکایت کرد.

وی در رابطه با سردرگمی ایجاد شده برای مردم در پی انتشار این خبر، اظهار کرد: خبرگزاری شفقنا باید تحت پیگرد قانونی قرار بگیرد؛ مراجع نیز باید از این خبرگزاری شکایت کنند و همچنین حتی رسانه ها و مردم هم با توجه به سردرگمی که این رسانه ایجاد کرده است، می توانند شکایت کنند تا مجدداً این گونه مسائل تکرار نشود.

این استاد حوزه علمیه با بیان این که «دستگاه قضا می تواند بعنوان مدعی‌العموم وارد شود» افزود: این در صورتی است که مردم از دستگاه قضا بخواهند تا مراجع قضایی بتوانند به مسئله ورود کنند و قضیه را تعقیب کنند.

حجت الاسلام میرباقری ادامه داد: شاید این رسانه در صدد ایجاد اختلاف در بین مراجع عظام تقلید بوده باشد؛ ممکن است اشخاص نفوذی در پشت پرده باشند که در موارد خاص این گونه اقداماتی را ترتیب می دهند که باید این مسائل نیز مورد پیگرد قانون قرار بگیرند.

وی در پایان تاکید کرد: درج عبارت «رویت هلال ماه شوال برای حضرت آیت الله مکارم شیرازی ثابت نگردید» محل ایراد نیست و مشکلی ندارد، اما درج عبارت «دوشنبه عید سعید فطر است» نتیجه گیری خبرگزاری است و «جعل نظر مرجع» محسوب می شود.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 282739