توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۷
اشتغال بیش از 3 هزار زن سرپرست خانوار از اقدامات شهرداری
شهردار تهران گفت: بیش از 3 هزار زن سرپرست خانوار در مجموعه‌های توانمندسازی شهرداری مشغول به کار شده اند و باید این روند ادامه داشته باشد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، محمد علی نجفی شهردار تهران در حاشیه مراسم آیین افتتاح یازدهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی در محل نمایشگاه‌های دائمی تهران اظهار کرد: موضوع کار و کار آفرینی از مهمترین مسائل امروز کشور است.

 
شهردار تهران افزود: شهرداری باید توسعه زیر ساخت‌های کار آفرینی و ارائه مشوق‌های آن را در دستور کار خود قرار دهد که این نمایشگاه یکی از همین فعالیت ها در این حوزه است.

 
نجفی ادامه داد: زنان جامعه علاوه بر مسئولیت‌هایی که بر دوش دارند یک وظیفه مضاعف هم دارند و آن اداره کردن یک زندگی است.

 
وی با اشاره به کمک‌های اساسی شهرداری در حوزه کارآفرینی زنان سرپرست خانوار در سال‌های گذشته مطرح کرد: ایجاد اشتغال، آموزش‌های لازم، پیوند بین شرکت‌های خصوصی و زنان سرپرست خانوار و معرفی آن‌ها به شرکت‌های خصوصی و معتبر،کار بسیار خوبی بوده که انجام شده و باعث اعتماد به نفس و خودباوری زنان سرپرست خانوار شده است و البته کیفیت کار آن‌ها عالی و قابل توجه است.

 
وی با بیان اینکه بیش از 3 هزار زن سرپرست خانوار در مجموعه‌های توانمندسازی شهرداری مشغول به کار شده اند و باید این روند ادامه داشته باشد، افزود: اشتغال سرپرست‌های خانوار به خصوص زنان باعث کاهش آسیب‌های اجتماعی خواهد شد.

 
شهردار تهران با اشاره به مرتبط بودن بخش زیادی از شهرداری با وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: در گذشته تعامل شهرداری با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کم بوده و اگر هم تعاملی بوده اجرا و نظارت بر آن ضعیف بوده است، اما ما تلاش می کنیم که شهرداری و وزارت کار به همکاری و هم افزایی بیشتری  برسند.