توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۲
خط مشترک فتنه گران برای فتنه سال 98 با القای بن بست و ناکارآمدی معیشتی – سیاسی
حجاریان که محکوم امنیتی فتنه 88 نیز می باشد سقوط پلکانی و مرحله ای وی از یک مقام امنیتی پاسدار حریم امنیت ملت ایران به سطحی نازل بنام فتنه گری و براندازی با حمله به اصول و ارکان نظام اسلامی از تجربیات اوست در نتیجه باید در قبول و یا رد نظرات وی کمال احتیاط را با لحاظ کردن بیماری وی نیز بعمل آورد.
خط مشترک فتنه گران برای فتنه سال 98 با القای بن بست و ناکارآمدی معیشتی – سیاسی
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز سعید حجاریان، تئوریسین!، متفکر اتاق فکر اصلاحات، قربانی ترور خود ساخته، محکوم امنیتی در فتنه 88 و قس علی الهذا.

او که یک مقام امنیتی سابق بوده است هنوز هم در باره برخی حوادث مانند: جریان سعید امامی در وزارت اطلاعات به همراه عده ای دیگر روی صندلی داغ سئوالات و ابهامات مردمی و رسانه ها همچنان قرار دارد اما از آنجایی که او را متخصص جنگ روانی در عین اینکه از نوعی معلولیت جسمانی ناشی از ترور رنج می برد می دانند می توان او را طلایه دار گسل های جابجایی استراتژی اصلاح طلبان دانست که با هدف تغییر ساختار و در نهایت استحاله و تغییر نظام سیاسی کشور در برنگاههای مختلف تاریخ سیاسی انقلاب اسلامی و دولت های منبعث از آن دانست.

البته شایان ذکر است که علیرغم اینکه 32 سال از 40 سال انقلاب اسلامی که قدرت اجرایی کشور در اختیار دوستان و همفکران ایشان بوده است بنظر می آید که در مکتب امنیتی که ایشان و تعدادی دیگر از همفکرانشان در دوران اصلاحات و دوران صدرات "مصطفی تاج زاده " در وزارت کشور و برخی مکانها برقرار می شد و اساتیدی از کشورهای غربی و مشخصا ماموران امنیتی سرویس های امنیتی این کشورها مربی و استاد آنان بوده اند طی کرده اند باید نمره این فرد را بیست داد، زیرا او بخوبی می داند در کجا و چگونه وارد مباحث شود تا تفکرات مخملی خود را برای چالش افزایی و قبح شکنی برخی خطوط قرمز انقلاب اسلامی که از جمله " پایه های امنیت و هویت اسلامی – ایرانی " هم هستند وارد سازد و با تزریق این سموم فرهنگی – سیاسی دوباره گوشه عزلت را در پیش بگیرد و منتظر و آرام به انتظار اثر گذاری سموم تزریقی خود به پیکره جامعه انقلابی بماند.

همانگونه که اشاره شد او محکوم امنیتی فتنه 88 نیز می باشد سقوط پلکانی و مرحله ای وی از یک مقام امنیتی پاسدار حریم امنیت ملت ایران به سطحی نازل بنام فتنه گری و براندازی با حمله به اصول و ارکان نظام اسلامی از تجربیات اوست در نتیجه باید در قبول و یا رد نظرات وی کمال احتیاط را با لحاظ کردن بیماری وی نیز بعمل آورد. در هر صورت وی در چند مدت گذشته به دو موضوعی اشاره کرد که بنظر راقم این سطور تمام  اهداف و داشته ها و برنامه های آینده برخی اصلاح طلبان و فتنه گران را در سال 98 که رهبری معظم نیز به آن اشاره کردند را آشکار ساخت. دقت کنید:

* وی در روزنامه اعتماد: درباره اصل ولایت‌فقیه بعضا گفته می‌شود، این جایگاه فوق قانون اساسی است. در صورتیکه اگر به انسجام درونی قانونی اساسی باور داشته باشیم، به‌نظر نمی‌رسد اصلی ناقض دیگر اصول باشد. اساسا هیچ اصلی از اصول قانون اساسی به نحو قضیه موجبه ولی‌فقیه را دارای اختیارات مطلقه معرفی نکرده است و صرفاً در اصل ۵۷ و آن‌ هم ‌با عنوان مشار از این مقام صحبت به میان آمده است و هر طلبه‌ای می‌داند، عنوان مشار کفایت از امر مولوی نمی‌کند. (1)

* عام البلوی: در شرایط «عام البلوی» امکان دارد مردم و نیروهای نظامی مقابل یکدیگر قرار بگیرند زیرا، سیاست خیابانی می‌شود. این‌ نشانه‌ها به ما می‌گویند، دورنمای روشنی نخواهیم داشت و به‌ویژه زمانیکه فصل رقابت‌های انتخاباتی فرا برسد و شکاف‌ها بیش از پیش نمایان می‌شود.(2)

حجاریان و دوستان اصلاح‌طلب او طی ۶ سال گذشته بارها و بارها بر نبود دورنمای روشن، بحرانی بودن شرایط کشور و شکل‌گیری شکاف در جامعه ایرانی اصرار و تأکید کرده‌اند و حتی بصورت تلویحی از سقوط نظام بواسطه این مقولات نیز سخن گفته‌اند.

اما نفر دومی که ادامه کار و با هدف کاهش حساسیت مردم ایران نسبت به سخنان سعید حجاریان در فضای رسانه ای منتشر شد کسی نیست جز :صادق خرازی " مسئول و دبیر کل حزب ندای ایرانیان ". 

وی در باره این حزب و کلا اصلاح طلبان در یک همسویی نانوشته به دیگر همفکرانش می گوید: حزب ندا هم یک پدیده بود. ندا در دوران مهجوری اصلاحات روی کار آمد. ندایی‌ها جوان‌هایی بودند که آسیب خورده بودند و به اصالت انقلاب و نظام باور داشتند. شما ادبیاتی که از سال ۸۸ تا ۹۲ در کشور بود را یک بررسی تاریخی کنید؛ ادبیات حاکم گاهی براندازانه، گاهی نفی، گاهی قهر و بریدگی بود. هنوز هم این تفکرات وجود دارد. اصلاح‌طلبان در اصل نظام مشکلی ندارند؛ فقط ممکن است در حوزه‌های داخل نظام مثل رهبری، نهادهای نظارتی و امثال آن مشکل داشته باشند.(3)

او نیز مانند حجاریان به زبانی دیگر با ولایت فقیه مشکل دارد و به اعتراف خودش اصلاح طلبان اصولا در برخی حوزها و در حقیقت با رکن اصلی نظام که شعار فتنه گران سبز 88 نیز بود مشکل دارد و آن هم "ولایت فقیه " است و هنوز هم این افکار در بین آنان وجود دارد!

مطلع نوشتار را از سخنان حجاریان و صادق خرازی برگزیدیم تا تاکید براین موضوع کنیم که فتنه 98 که مورد اشاره رهبری قرار گرفت فتنه ایی سخت، پیچیده و در گستره ایی بیشتر از تهران و ابر شهرهای دیگر از یک سو و همچنین تلاش برای یارگیری از میان اقشار متوسط و پایین جامعه است ایشان بخوبی درک کرده اند که فتنه 78 و 88 در میان نخیگان و اشرافیت سیاسی و با سرمایه های انان رخ داد لذا این بار تلاش خواهند کرد تا اقشار حامی انقلاب یا به عبارت دیگر مستضعفین را که تاکنون از حامیان و میدان داران اصلی حمایت از نظام و انقلاب بوده اند را به میدان بیاورند و چه راهی بهتر از ایجاد تردید در اصلی ترین ارکان نظام جمهوری اسلامی یعنی "ولایت فقیه ".

البته در محورهای بعدی به این موضوعات اشاره خواهیم کرد که امثال حجاریان بخودی خود توانی برای میدانی کردن نظرات شاذ خود ندارند لذا تحرکات سریالی مجموعه عوامل استحاله طلب را باید در قالب پازلی دید که در کنار هم می  توانند مفهومی بنام "براندازی" را معنا کنند، برای این کار اجاز بدهید تیتروار اشاره ای به تعدادی از مهره های این پازل خطرناک در فضای سیاسی و رسانه ای بشرح ذیل داشته باشیم تا ثابت کنیم که هم یک برنامه ریزی سازماندهی شده در پشت این حرکت وجود دارد و هم اینکه هر حرکتی بدون پشتوانه فکری – عقیدتی مستمر و ادامه دار نمی تواند به اهداف خود برسد. مواردی که در ذیل خواهد آمد قطعا در آینده به اشکال دیگر نیز بازنمایی خواهد شد اما کلیت کار همین موضوعات پایه ای است که به آن اشاره شد.

تردید، قبح شکنی، تخریب و حمله میدانی چهار ضلعی این برنامه شوم است که در هریک از این موارد به تنهایی و یا همگی با هم دیده و تا زمان انتخابات مجلس و ریاست جمهوری نیز تکرار خواهند شد و شاید اسم و مشخصاتشان این نباشد اما فحوا و معنای آنان همین موضوعات "تکرار می کنم"! خواهد بود:

1-  حمله به سردار سلیمانی و سپاه بعنوان نمادهای مقاومت و استواری انقلاب اسلامی در خاکریزهای داخلی و منطقه ای و جهانی و تلاش برای تخریب ایشان بمنظور تسخیر راحت تر سنگرهای مقاومت انقلاب اسلامی در ابعاد نظامی و اقتصادی و سیاسی.(4)

2- ترور شخصیت "سید حسن نصرالله" بعنوان طلایه دار انقلاب اسلامی در خط مقدم محور مقاومت مقابله با رژیم صهیونیستی و گروهکهای تروریستی مانند داعش و ...

3- ترور شخصیت مبارزان دوران قبل و بعد از انقلاب اسلامی در رابطه با امام خمینی ره (چون حمله به خود آن شخصیت بزرگ تاریخ اسلام و انسان بازخوردهای منفی دارد لذا اطرافیان و سربازان ایشان مورد هجمه قرار خواهند گرفت) مانند شهیدان چمران، امام موسی صدر و غیره توسط عناصری مانند: موسوی خوئینی ها و غیره.(5)

4- ایجاد نوعی فضای جنگ روانی و تخریب مبانی فکری انقلاب از سوی افرادی چون سعید حجاریان و دیگران در عناوینی چون: جنک شمال و جنوب تهران، ولایت فقیه، عام البلوی، بلامانع بودن استراتژی اغتشاش در خیابانها برای رسیدن به هدف و...(6)

5- سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در باره فتنه 98 و زمینه سازی آن در سال 97: اینکه آمریکایی‌ها گفتند در سال۹۷ چنین و چنان می‌کنیم، ممکن است فریب باشد؛ ممکن است در سال ۹۷ جنجال بکنند و نقشه را برای سال ۹۸ کشیده باشند. همه، حواسشان را جمع کنند.(7)

6- دیدار نماینده سفارت انگلیس در قم با برخی جریانات فعال در قم که رهبری هم اشاراتی به کلید واژه سکولار در حوزه داشتند.

7- محسن هاشمی  می گوید: در آستانه سلب تحمل مردم هستیم.(8) 

8- محسن هاشمی بغیر مورد یاد شده در تاریخ های دیگر نیز اشاراتی به این موضوع داشته است گویی فتنه گرها در دوره کندی و خوب سیاسی خود نیز بیکار ننشسته و همچنان به برنامه ریزی در این باره مشغول هستند . وی در جای دیگری اینگونه می گوید: قبل از رسیدن "بهمن" صدای بهمن اعتراضات مردم را بشنویم"(9)

این مواضع آیا شما را بیاد سخنان و نامه بدون سلام و والسلام هاشمی رفسنجانی به رهبری در ایام فتنه 88 نمی اندازد؟.

پایان بخش اول

رضا احمد زاده

1- (مشرق نیوز / 7 یهمن ماه1397 / کد خبر :931885) 
2- (خبر انلاین / 15 آذر ماه 1397 / کد خبر : 1210016) 
3- ( جهان نیوز / دولت های روحانی و احمدی نژاد/ 7 بهمن 1397)   
4- (ادعای بی اساس/ پایگاه خبری روزنو/ 8 بهمن 1397/ کد خبر:356294)  
5- (چمران هم به موسوی خوئینی ها پاسخ داد/ ایسنا/ 29 دی ماه 1397/ کد خبر: 97102915321) 
6- ( مشرق نیوز / وعده حجاریان برای اغتشاش / 20 دی ما 1397/ کد خبر:927222)  
7- ( هشدار رهبر انقلاب / قم فردا / 21 آذرماه 1397 / کد خبر :535 ) 
8- (جهان نیوز / 10 بهمن 1397 / کدخبر: 669357) 
9- ( آفتاب نیوز / 24 مرداد ماه 1397 / کد خبر : 5400389)
کد مطلب : 250798