توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۶
اعلام آمادگی دولت برای اجرای نظر مجلس درباره افزایش حقوق‌ها
عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه چندین نشست درباره افزایش حقوق‌ها در هیات رئیسه برگزار شده و قرار است در هفته آینده هم این جلسات ادامه پیدا کند گفت: شنیده‌ام دولت اعلام آمادگی کرده است که نظر مجلس را درباره روش پارلمان درباره افزایش حقوق‌ها را اعمال کند.
اعلام آمادگی دولت برای اجرای نظر مجلس درباره افزایش حقوق‌ها
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصرامروز، اکبر رنجبرزاده عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در مورد استنکاف دولت از اجرای مصوبه مجلس در خصوص افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان گفت: درباره جدول افزایش حقوق‌ها که به تصویب نمایندگان رسید این سؤال مطرح بوده که دولت چگونه با نحوه ارتقای حقوق‌ها برخورد کند؟

 
وی افزود: متأسفانه صراحت قانونی در مورد چگونگی افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان وجود ندارد به طوری که ۴۰۰ هزار تومان بین همه کارمندان و بازنشستگان به صورت مساوی توزیع و افزایش پیدا کند و ضرایبی نیز در نظر گرفته شود. این در حالی است که این اعمال ضرایب تا یک تا ۱۰ درصد هم به دولت اجازه داده شده است در صورتی که واژه مساوی در اعمال ضرایب درج نشده است.

 
عضو هیأت رئیسه مجلس تصریح کرد: چون واژه مساوی در جدول اعمال ضرایب وجود ندارد دولت می‌تواند تفسیرهای مختلفی در این خصوص داشته باشد و به دلخواه خود اقدام کند.

 
وی تصریح کرد: در جلسه هیأت رئیسه مجلس که مدیران سازمان برنامه و بودجه، دیوان محاسبات، کمیسیون برنامه و بودجه مجلس حضور داشتند درباره نحوه افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان مباحثی مطرح شد. به طوری که از دولت خواستیم که نحوه افزایش حقوق‌ها براساس خواست مجلس باشد.

 
عضو هیأت رئیسه مجلس  با بیان اینکه افزایش حقوق اعمال شده برای سطح پایین که دریافتی کمتری را داشته‌اند خوب است و قرار شد تا جلسه مشترکی را بین مجلس و دولت برقرار شده و شنیده‌ام که دولت اعلام آمادگی کرده است که نظر مجلس را اعمال کند.

 
رنجبرزاده گفت: قرار شد که جلسه مجددی در هیأت رئیسه با حضور مدیران دولتی برگزار شود ضمن اینکه در نشست‌های قبلی مشخص شد که قصوری از سوی کمیسیون برنامه و بودجه در این خصوص وجود نداشته است.

 
وی افزود: بنای مجلس بر تعامل و تفاهم با دولت در خصوص نحوه افزایش حقوق‌ها است و در نهایت تلاش داریم تا آنچه مجلس مدنظرش است اجرایی شود ولی اگر نظر پارلمان اجرایی نشود به دنبال صدور استفساریه در این خصوص خواهیم بود و توضیحات خود را در این باره به دولت اعلام خواهیم کرد.

 
عضو هیأت رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: مجلس به دنبال آن است که افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگانی که دریافتی آنها زیر ۴ میلیون تومان است به چشم آمده و آنها ضرر نکنند.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 263893