۱
توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۸
جناب آقای رئیس جمهور سخنان شما در خصوص پایبندی به تعهد در هر شرایطی مبنای شرعی و عقلی ندارد!
در آیات الهی به کرات بیان شده است که تا زمانی شما باید به عهد و پیمان با کفار پایبند باشید که آنها هم به عهد خود پایبند باشند لذا معنا ندارد که انسان با دشمن خود پایبند به پیمانی یکجانبه باشد.
جناب آقای رئیس جمهور سخنان شما در خصوص پایبندی به تعهد در هر شرایطی مبنای شرعی و عقلی ندارد!
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز بخشی از سخنان رئیس جمهوری در جمع سفرا و روسای نمایندگی ها و سازمان های خارجی مقیم تهران در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی سئوالات فراوانی را در اذهان جامعه ایجاد کرده است.

بنا بر این گزارش حسن روحانی در بخشی از سخنان خود اظهار داشته است که:

**ما به خوبی در سال‌های گذشته ثابت کردیم در امضای تعهد بسیار دقیق هستیم ، اما زمانی که آن تعهد را امضاء کردیم، پای امضای خود می‌مانیم.
**ایران از دیگران در این تعهد دقیق‌تر، سریع‌تر و بهتر عمل کرد و هیچ یک از تعهدات خود را زیر پا نگذاشتیم و این را آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بارها و بارها به صراحت بیان کرده است.
**این به معنای آن است که اخلاق، تعهدات اخلاقی و سیاسی برای ملت ایران بسیار حائز اهمیت است.

به گزارش عصر امروز اما این سخنان با نص صریح آیات الهی قرآن، سیره و روش پیامبر(ص) و ائمه اطهار (س) و راه و روش امام راحل و عقلا منافات دارد که در زیر به گوشه ای از آنها اشاره می نماییم:

1- کلام الهی و پایبند ماندن به عهد و پیمان

در آیات الهی به کرات بیان شده است که تا زمانی شما باید به عهد و پیمان با کفار پایبند باشید که آنها هم به عهد خود پایبند باشند لذا معنا ندارد که انسان با دشمن خود پایبند به پیمانی یکجانبه باشد. به عنوان نمونه در سوره انفال خداوند می فرمایند:

وَ إِمَّا تَخافَنَّ مِنْ قَوْمٍ خِيانَةً فَانْبِذْ إِلَيْهِمْ عَلى‌ سَواءٍ إِنَّ اللَّهَ لا يُحِبُّ الْخائِنِينَ «انفال 58»
و اگر خوف آن داشتى كه گروهى (در پيمان) خيانت كنند، تو نيز عهدشان را به سوى آنان بيانداز (و آن را لغو كن، يا به آنان اعلام كن كه همانند خودشان عمل‌خواهى كرد.) همانا خداوند خائنان را دوست ندارد.

پر واضح است وقتی خداوند دستور می دهد که اگر شما خوف آن داشتید که دشمنان پیمان بشکند شما زودتر از پیمان خود عدول کنید قطعا در جایی که آمریکا رسما از برجام خارج شده است دیگر این سخن آقای روحانی هیچ وجه شرعی و عقلی و منطقی ندارد. که ما همچنان برپیمان خود استوار می مانیم؟!

لذا آیات بسیار دیگری نیز گواه بر همین مطلب می باشد که بخاطر اختصار بیان نمی شود.

2- خیانت و پیمان‌شکنی یهود بنی‌نضیر و برخورد پیامبر(ص) با آنها
 
یهودیان بنی‌نضیر با رسول‌خدا(ص) پیمان دوستی داشتند، آنان به رسول‌خدا(ص) قول همه‌گونه کمک و مساعدتی دادند؛ ولی در هنگامی که آن حضرت‌ در محله آنها پشت دیوار یکی از خانه‌ها به انتظار کمک آنها نشسته بود. با هم خلوت کرده و توطئه قتل پیامبر(ص) را کشیدند؛ ولی خداوند متعال به وسیله وحی، رسول خود را از توطئه ایشان آگاه کرد. رسول‌خدا(ص) توطئه بنی‌نضیر را به اطلاع اصحابش رسانید و دستور داد تا آماده جنگ با آنها شوند و در ماه ربیع‌الاول به قصد جنگ با ایشان حرکت کرد و با همراهان خود قلعه‌های آنها را محاصره کرد، شش روز آنها در محاصره بودند، سرانجام برای رسول‌خدا(ص) پیغام دادند که ما حاضریم، از این سرزمین برویم و...

جناب روحانی همانطور که ملاحظه می نمایید پیامبر اکرم(ص) با کسانی که عهد شکستند به مقابله پرداختند و ایشان نیز با آنان عهد شکست پس ملاحظه می نمایید این سخنان شما با سیره پیامبر اکرم(ص) هم منافات دارد!؟

3- تعمد جهان‏خواران به نابودى اسلام‏ در کلام امام(ره)

در سخنان زیر نیز از قول فرمایش امام(ره) نشان می دهد که ساده اندیشی رئیس جمهور محترم در برخورد با ابرقدرتها از سالها پیش مد نظر حضرت امام(ره) بوده است و ایشان از طرف کسانی که فکر می کردند با بستن پیمان با آمریکا می توان مشکلات کشور را با این دشمن دیرین اسلام و مسلمین و ملت ایران برطرف نمود دست به گریبان بوده و در یک مورد چنین آنها را خطاب قرار داده و می فرمایند:

«آنان که هنوز بر این باورند و تحلیل مى‏ کنند که باید در سیاست و اصول و دیپلماسى خود تجدید نظر نماییم و ما خامى کرده ‏ایم و اشتباهات گذشته را نباید تکرار کنیم و معتقدند که شعارهاى تند یا جنگ سبب بدبینى غرب و شرق نسبت به ما و نهایتاً انزواى کشور شده است و اگر ما واقعگرایانه عمل کنیم، آنان با ما برخورد متقابل انسانى مى‏ کنند و احترام متقابل به ملت ما و اسلام و مسلمین مى ‏گذارند، این یک نمونه است که خدا مى ‏خواست پس از انتشار کتاب کفرآمیز «آیات شیطانى» در این زمان اتفاق بیفتد و دنیاى تفرعن و استکبار و بربریت، چهره واقعى خود را در دشمنى دیرینه ‏اش با اسلام برملا سازد تا ما از ساده ‏اندیشى به درآییم و همه‏ چیز را به‏ حساب اشتباه و سوء مدیریت و بى‏ تجربگى نگذاریم و با تمام وجود درک کنیم که مسأله، اشتباه ما نیست بلکه تعمد جهان‏خواران به نابودى اسلام و مسلمین است.» صحیفه امام، ج 21، ص
291

با بیان موارد بالا معلوم می شود که آقای روحانی باید از تحقیر بیشتر مردم توسط آمریکا و اروپاییان دست بکشد و عزت مردم و معیشت آنها را با اتکا به توان داخلی در اولویت قرار بدهد.
کد مطلب : 251219
۱۳۹۷-۱۱-۲۱ ۱۸:۴۶:۳۳
انگار کلید آقای روحانی پیدا شد به ایسان به خاطر مهار کردن گرانی وفقر وبی کاری وفساد تبریک گفته وامیدوارم که دوباره کلید را به دست کسانی مثل فریدون ویا مطهری ومهدی هاشمی وجهانگیری ندهد مجدا به روحانی برای فقر شدید ملت ایران خسته نباشید می گویم وهمان کاری که انگلیس وآمریکا خواستند سر ملت آوردی