توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۷
اختصاص سبد معیشتی یک میلیون تومانی به طلاب صحت دارد؟
این کانال های تلگرامی در حالی چنین ادعایی را مطرح کردند که هیچ سندی مبنی انتشار و حذف این خبر از سایت و یا کانال تلگرامی خبرگزاری حوزه منتشر نکردند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، مرکز مقابله با شایعات سایبری؛ سراج، در پاسخ به یک دروغ‌پردازی رسانه‌ای ضدانقلاب مبنی بر این پرسش که «آیا اختصاص سبد معیشتی یک میلیون تومانی به طلاب، صحت دارد؟» در کانال این مرکز نوشت:

در روزهای اخیر، برخی کانال های ضد انقلاب (با محوریت تولید شایعه توسط کانال های سلطنت طلب و توزیع آن توسط کانال های تلگرامی منافقین) با انتشار یک عکس نوشته خبری جعلی، مدعی شدند که خبرگزاری حوزه خبری مبنی بر «اعطای سبد معیشتی قرنطینه به ارزش یک میلیون تومان به طلاب» را منتشر و پس از لحظاتی از خروجی خود حذف کرده است.

 این کانال های تلگرامی در حالی چنین ادعایی را مطرح کردند که هیچ سندی مبنی انتشار و حذف این خبر از سایت و یا کانال تلگرامی خبرگزاری حوزه منتشر نکردند.

کانال‌های مذکور، با جعل لوگوی خبرگزاری رسمی حوزه(حوزه نیوز)، مدعی شدند که این خبر از خبرگزاری حوزه حذف‌شده است.

این خبر در حالی در برخی شبکه‌های اجتماعی منعکس‌شده که از اساس کذب است و رسما تکذیب می‌شود و خبرگزاری رسمی حوزه نیز با انتشار گزارشی، نسبت به آن واکنش نشان داده و آن را فیک‌نیوزی علیه طلاب دانسته بود.

این دروغ پردازی درحالی منتشر شد که با بررسی های مرکز مقابله با شایعات سایبری مشخص گردید که نه تنها چنین خبری تا به‌ حال در خبرگزاری حوزه منتشر نشده است بلکه اساس محتوای آن یعنی اختصاص سبد معیشتی ویژه به طلاب به خاطر کرونا نیز صحت نداشته و پیش از این نیز کانال های منتشر کننده این شایعه، در ۲۳ اسفندماه، ادعای تخصیص یارانه ۵ میلیون تومانی به طلاب را با جعل نقل قول از آیت الله اعرافی و جعل لوگوی خبرگزاری حوزه منتشر کرده بودند.
کد مطلب : 280334