توصيه به ديگران
۰
جمعه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۰۲
اندیشه‌های امام خمینی(ره) مبتنی بر قرآن‌کریم بود
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اندیشه‌های امام راحل را مبتنی بر قرآن‌کریم برشمرد و گفت: نظریه‌های امام راحل در حوزه فرهنگی حاوی پیام‌های انسان‌ساز است.
اندیشه‌های امام خمینی(ره) مبتنی بر قرآن‌کریم بود
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دومین روز از سی‌و چهارمین دوره مسابقات بین‌المللی به مصلای امام (ره) آمد و طی سخنانی اظهار کرد: ما در سرزمینی زندگی می‌کنیم که انقلاب آن در گرو انوار قرآن شکل گرفته و امام راحل آن را بر اساس قرآن آغاز کرد بر این اساس، حیات جامعه در گرو حیات قرآن است.

 
صالحی امیری قرآن و عترت را دو شاخصه اصلی این انقلاب یرشمرد و گفت: از این منظر این حرکتی که سه دهه از آغاز آن می‌گذرد حاوی پیام‌هایی است که می‌گوید، بقاء انقلاب با نور قرآن استوار می‌ماند و اگر بناست ریشه‌های انقلاب اسلامی سبز بماند باید منور به نور قرآن شود.

 
وی با بیان اینکه این مسابقات به غیر از رقابت‌های قرآنی پیام دیگری را قرائت می‌کند تصریح کرد:  طبق فرمایش و تذکرات رهبر معظم انقلاب باید همواره به ریسمان قرآن چنگ بزنیم و از آن برای ادامه مسیر زندگی استعانت بگیریم.

 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با ابراز رضایت از فعالیت‌های قرآنی در کشور اظهار کرد: برنامه‌های متعدد قرآنی در سازمان‌ها و نهادها با موضوعیت قرآن شکل گرفته که بسیار شایسته است.

 
وی با اشاره به فعالیت‌های قرآنی وزارت ارشاد گفت: در حوزه معاونت قرآن این وزارتخانه، بیش از 5 هزار موسسه قرآنی در حال فعالیت هستند و بیش از 23 هزار کانون فرهنگی هنری مساجد با هدف ترویج فرهنگ قرآنی نقش بسزایی در توسعه فرهنگ قرآنی کشور را ایفا می‌کنند.

 
صالحی امیری اندیشه‌های امام راحل را مبتنی بر قرآن خواند و با اشاره به صحیفه نور اظهار کرد: نظریه‌پردازی‌های فرهنگی امام بسیار جالب است. امام در حوزه اقتصاد و سیاست کمتر سخنرانی‌ کرده و قلم زده و بیشتر به حوزه فرهنگ پرداخته است و تمام مطالب ایشان هم، حاوی پیام‌های انسازساز است. امام راحل در جایی فرمودند: اگر هرکدام یک از ما ساخته شویم، جامعه ساخته خواهد شد.
کد مطلب : 197634