توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۴
افزایش ۲۰ درصدی تجاوز در پایتخت سوئد
نتایج گزارش های جدید نشان می دهد که روزانه 5 مورد تجاوز جنسی در پایتخت کشور شوئد رخ می دهد، این در حالی است که تنها 5 درصد از گزارش مهاجمان تجاوز جنسی مجرم شناخته می شوند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، در نیمه نخست سال ۲۰۱۹ در استکهلم در مجموع ۱۰۶۰ مورد تجاوز جنسی گزارش شده است. در این شهر روزانه به طور متوسط ۵ مورد تجاوز جنسی رخ می‌دهد که بسیاری از آن‌ها در تیتر روزنامه‌های کشور سوئد جای می‌گیرند.شوای مالی استکهلم نحوه برخورد قضائی با این متخلفان را غیر قابل قبول توصیف کرد.


اوضاع به قدری وخیم است که یکی از بیمارستان‌های معروف در استکهلم مجبور شد تا یک بخش اورژانس برای زنانی که مورد تعرض قرار می‌گیرند اختصاص دهد. بر اساس آمارها سالانه ۸۰۰ زن در این بخش به دلیل تجاوز جنسی تحت درمان قرار می‌گیرند.


رئیس شورای مالی استکهلم افزایش گزارش‌های مربوط به تجاوز جنسی را نگران کننده و هشدار دهنده خواند و شمار زنانی که روزانه قربانی این نوع خشونت می‌شوند را بسیار بالا اعلام کرد.

 
بر اساس گزارش‌ها از هر ۱۰ زنی که قربانی تجاوز جنسی می‌شوند تنها ۶ نفر از آن‌ها به پلیس گزارش می‌دهند.

 
به گزارش میزان در حال حاضر در هر صد تجاوز جنسی که در این شهر گزارش می‌شود تنها ۵ مورد تحت پیگرد قانونی قرار گرفته و مهاجمان به سزای اعمالشان می‌رسند. با این وجود شمار گزارش‌های تجاوز جنسی طی یک دهه اخیر از ۴ هزار به ۵ هزار مورد رسیده است.
کد مطلب : 268635