توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۸
قاچاق گوشی تلفن همراه در پوشش خانواده
پلیس با اعلام مهم ترین حوادث 24 ساعت گذشته از قاچاق گوشی تلفن همراه در پوشش خانواده و کشف محموله میلیاردی دپوی برنج خبر داد.
قاچاق گوشی تلفن همراه در پوشش خانواده
Share/Save/Bookmark
 به گزارش عصر امروز از پایگاه خبری پلیس، سردار حاجی محمد مهدیان نسب فرمانده انتظامی استان همدان از کشف 216 دستگاه گوشی تلفن همراه قاچاق به ارزش سه میلیارد ریال از یک خودرو سواری در این استان خبر داد.

وی اضافه کرد: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی همدان در پی خبری مبنی بر حمل کالای قاچاق در پوشش خانواده توسط یک خودرو سواری، شناسایی خودرو را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: ماموران در ادامه خودرو را در ورودی شهر همدان شناسایی و آن را متوقف کردند.

این مقام انتظامی اظهار داشت: در بازرسی از این خودرو تعداد 216 گوشی تلفن همراه هوشمند فاقد اسناد و مدارک گمرکی که به صورت بسیار ماهرانه ای در خودرو جاسازی شده بود کشف شد.

مهدیان نسب اضافه کرد: بنا به نظر کارشناسان ارزش کالای قاچاق کشف شده 3 میلیارد ریال برآورد شده است و متهمان برای سیر مراحل قانونی به مراجع قانونی اعزام شدند.

 
**دپوی محموله میلیاردی برنج لو رفت

فرمانده انتظامی شهرستان خمینی شهر استان اصفهان از کشف 150تن برنج خارجی قاچاق به ارزش10 میلیارد ریال که در انباری دپو شده بود خبر داد.

سرهنگ علی جعفری نژاد گفت: در راستای اجرای طرح مبارزه با کالای قاچاق و در پی دریافت اخباری مبنی بر دپوی یک محموله برنج خارجی در انباری بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی شهرستان خمینی شهر قرار گرفت.

وی افزود: پس از هماهنگی با مقام قضائی یک تیم مجرب از ماموران وارد عمل شدند و در بازرسی از محل مقدار 150 تن برنج خارجی بدون مدارک مثبته گمرکی کشف کردند.

این مقام انتظامی گفت: ارزش محموله کشف شده توسط کارشناسان مربوطه 10 میلیارد ریال اعلام شده است.

سرهنگ جعفری نژاد با اشاره به دستگیری یک نفر در این خصوص و تحویل او به مراجع قضائی مبارزه با کالای قاچاق را از اولویت های کاری پلیس دانست و گفت: با توجه به انتخاب شعار سال 1396 از سوی مقام معظم رهبری ؛ پلیس نیز عملاً در جهت حمایت از اقتصاد مقاومتی ، تمام توان و ظرفیت خود را برای مبارزه با قاچاقچیان به کار خواهد گرفت.

 
**فروشنده طمع کار در دام پلیس فتا گرفتار شد

سرگرد علی سرحدی رئیس پلیس فتا استان سیستان و بلوچستان از رسیدگی به پرونده‌ای خبر داد که در آن فردی که از طریق فعال‌سازی کارت بانکی مشتری فروشگاه خود اقدام به برداشت وجه از حساب وی می‌کرد.

وی اضافه کرد: فردی به این پلیس مراجعه و از برداشت مبلغ قابل توجهی از حساب بانکی‌اش توسط فردی ناشناس خبر داد و تقاضای رسیدگی کرد.

سرحدی افزود: پس از انجام فعالیت تیم فنی پلیس فتا و پیگیری سرنخ‌های به دست آمده مشخص شد تمامی مبالغ صرف خریدهای اینترنتی از حساب شاکی شده که با تلاش ماموران فرد مورد نظر شناسایی و به این پلیس احضار شد.

این مقام انتظامی اضافه کرد: متهم که صاحب یک فروشگاه مواد غذایی است در اعترافات خود گفت شاکی برای خرید مراجعه و در زمان پرداخت وجه کالا به دلیل کافی نبودن موجودی حسابش، کارت بانکی و کارت شناسایی خود را به صورت وثیقه در اختیار من قرار داد تا وجه مورد نظر را تهیه کند. من نیز طمع کردم و رمز دوم کارت بانکی وی را فعال و چندین فقره خرید اینترنتی از حساب وی انجام دادم‌.

 
**دستگیری کلاهبردار حرفه ای در مازندران

فرمانده انتظامی استان مازندران از دستگیری فردی با 50 میلیارد ریال کلاهبرداری از کسبه ها در استان های مازندران،تهران و اصفهان خبر داد.

سردار سیدمحمود میرفیضی گفت: در پی مراجعه تعدادی از کسبه های صنف یراق آلات به مراجع انتظامی و قضائی مبنی بر اینکه فردی با چندین مرحله خرید از آنان ، در آخرین خرید با پرداخت چک های بلا محل متواری شده است، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان مازندران، افزود: متهم که با خوش حسابی در چندین مرحله خرید کالا، اعتماد مال باختگان را به خود جلب کرده بود در یک اقدام متقلبانه با خرید کالا به مبلغ بسیار بالا با ارائه چک های جعلی و بلامحل اقدام به کلاهبرداری میلیاردی کرد.

سردار میر فیضی، افزود: کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی، تحقیقات گسترده پلیسی و اقدامات اطلاعاتی را برای شناسایی و دستگیری متهم آغاز کردند .

میرفیضی، اظهار داشت: ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتی موفق شدند با هماهنگی مرجع قضائی متهم را که ساکن یکی از استان های همجوار بود شناسایی و در عملیاتی غافلگیرانه وی را دستگیر کنند .

فرمانده انتظامی مازندران، تصریح کرد: متهم در بازجویی های انجام شده تاکنون به 50 میلیارد ریال کلاهبرداری از کسبه ها در استان های تهران، مازندران و اصفهان با پرداخت چک های جعلی اعتراف کرد .

این مقام عالی انتظامی استان مازندران با بیان این که متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد،گفت: کلاهبرداران و افراد فرصت طلب معمولا با ظاهری فریبنده، آراسته و با قدرت بیان فوق العاده طعمه های خود را انتخاب می کنند که برای پیشگیری لازم است، مردم از اعتماد بی جا به افراد ناشناس در انجام معاملات از قبول چک و اسناد مالی فاقد اصالت خودداری کنند.

فرمانده انتظامی استان مازندران به شهروندان هشدار داد که از ارائه مدارک هویتی همچون شناسنامه و کارت ملی به افراد غیر و ناشناس خودداری کنند تا بستر جرم برای جعل و کلاهبرداری مجرمان فراهم نشود.

 
**سردی دستبند پلیس بر دستان سرگرد قلابی

فرمانده انتظامی استان هرمزگان از دستگیری سرگرد قلابی و کلاهبردار مامورنما توسط پلیس استان خبر داد.

سردار عزیزاله ملکی گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه فردی با معرفی خود به نام شهرام حسینی و به عنوان سرگرد نیروی انتظامی از شهروندان کلاهبرداری می کند،پیگیری موضوع در دستور کار مأموران پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود:در بررسی ها مشخص شد این فرد طی تماس تلفنی با شماره هایی به صورت اتفاقی و معرفی خود به نام سرگرد حسینی مبنی بر اینکه به همراه خانواده بوده وخودرو وی در(مسیر بندرعباس) خراب شده و نیاز به مبلغی وجه نقد جهت تعمیر دارد و با قول اینکه پس از رسیدن به مقصد وجه ماخوذ را برمی گرداند بدین طریق از شهروندان کلاهبرداری کرده و دیگر پاسخگوی تلفن آنان نبوده است.

سردار ملکی اذعان داشت: با توجه به تعدد شکایات شهروندان مبنی بر کلاهبرداری از آنان با این شیوه و با اقدامات فنی و اطلاعاتی مشخصات متهم به نام 'شهرام- حسینی' شناسایی و خطوط تلفن همراه وی که حدود 10 خط است مورد رد یابی قرار گرفت.

این مقام انتظامی تصریح کرد:با تلاش شبانه روزی و با توجه به اقدامات انجام شده محل اختفاء متهم واقع در استان کرمانشاه شناسایی و اکیپی از ماموران اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری استان هرمزگان به محل اعزام و با همکاری ماموران پلیس آگاهی کرمانشاه وی را در یک عملیات غافلگیرانه و ضربتی دستگیر کردند.

سردار ملکی با اشاره به اینکه متهم در سال 1391 به همین جرم در زندان مرکزی بندرعباس بود تصریح کرد: وی در بازجویی اولیه به بزه انتسابی و کلاهبرداری تلفنی از شهروندان استان هرمزگان و برخی دیگر از استان ها با این شیوه اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی هرمزگان تاکید کرد:در این راستا 35 نفر از مال باختگان استان که قربانی اقدامات و چرب زبانی متقلبانه این متهم با شیوه و شگرد فوق شده بودند شناسایی و مدارک آنان اخذ و پیوست پرونده شد .

سردار ملکی تصریح کرد:در حال حاضر پرونده متهم در شعبه دهم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس مطرح و جهت تکمیل تحقیقات و شناسایی شکات در اختیار پلیس است .

 
**کشف 50 هزار لیتر جوهر نمک غیربهداشتی در کرج

فرمانده انتظامی شهرستان کرج از کشف 50 هزار لیتر جوهرنمک غیربهداشتی به ارزش یک میلیارد ریال در منطقه ولد آباد خبر داد.

سرهنگ حسنعلی فیروزخواه گفت: ماموران کلانتری 44 ولدآباد حین گشت زنی در جاده اصلی ماهدشت به یک دستگاه خودرو مزدا حامل تعدادی بطری جوهر نمک در اوزان یک و سه لیتر، بدون پرچسب و لیبل کارخانه سازنده مشکوک شدند.

وی افزود: پس از توقف خودرو ، در بررسی اقلام مذکور مشخص شد که آن ها فاقد هرگونه آرم و علائم بهداشتی بوده و ظاهرا به صورت غیر بهداشتی تولید شده است .

این مقام انتظامی اظهار داشت: ماموران به همراه کارشناسان اداره بهداشت به محل تولید جوهر نمک های غیر بهداشتی که یک کارگاه متروکه در خارج از شهر بود اعزام و در بازرسی از کارگاه مذکور مشخص شد که مواد اولیه جوهر نمک در آن مکان دپو شده و طی مراحل تولید ، بدون شرایط بهداشتی بسته بندی و جهت فروش به بازار عرضه می شود .

فرمانده انتظامی شهرستان کرج گفت: از داخل کارگاه ، 50 هزار لیتر جوهر نمک غیر بهداشتی به ارزش یک میلیارد ریال کشف و مکان مذکور نیز پلمب شد.

 
**کشف 274 کیلوگرم مواد مخدر در جنگل

پلیس مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی در ردزنی محموله مواد افیونی 274 کیلوگرم تریاک در حوالی شهرستان رشتخوار کشف کرد.

سردار بهمن امیری مقدم فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: تیم های عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر استان در اقدامی اطلاعاتی به سرنخ هایی از قاچاق محموله تریاک از استان های جنوبی کشور به خراسان رضوی و مشهد دست یافتند.

وی با اشاره به رد زنی خودروی حامل مواد مخدر در استان گفت: ماموران مبارزه با مواد مخدر پس از ردزنی های گسترده خودروی سواری پژو که در حوالی روستای باغ بخشی از توابع شهر جنگل رها شده و حامل مواد مخدر بود را شناسایی کردند.

سردار امیری مقدم با اشاره به متواری شدن متهم گفت: ماموران انتظامی در بازرسی از این خودرو 274 کیلوگرم تریاک کشف کردند و جستجو برای دستگیری متهم در منطقه ادامه دارد.

 
**کشف لوازم خانگی قاچاق در غرب استان تهران

فرمانده انتظامی غرب استان تهران از کشف لوازم خانگی قاچاق به ارزش چهار میلیارد ریال در شهرستان اسلامشهر خبر داد .

سردار محسن خانچرلی گفت: در پی دریافت اخبار و اطلاعاتی مبنی بر دپوی کالاهای قاچاق در یک انباری در شهرستان اسلامشهر ،بررسی موضوع در دستور کار ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: با انجام تحقیقات اولیه،ماموران انتظامی موفق به شناسایی محل دپوی لوازم خانگی شده و با هماهنگی مقام قضائی به محل اعزام و در بازرسی از انبار ، 85 قلم انواع لوازم خانگی قاچاق به ارزش چهار میلیارد ریال کشف کردند.

فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران تصریح کرد: در این عملیات پلیس یک نفر را به عنوان قاچاقچی کالاهای غیر گمرکی دستگیر کرد؛ محل انبار پلمب و متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.

سردار خانچرلی اضافه کرد :با توجه به این که قاچاق کالا موجب از بین رفتن تولیدات داخلی شده و به سلامت جامعه آسیب می رساند ، پلیس غرب استان تهران با قاچاقچیان و قانون شکنان به شدت برخورد خواهد کرد.
کد مطلب : 209793