۱
توصيه به ديگران
۰
شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۳
نگرانیم دولت جوگیر شود و آرایش جنگی را به سمت خاکریز خودی بگیرد!
ترسمان از این است که آرایش جنگی دولت بیش از آنکه به سمت دشمن باشد به سمت خودی ها ساماندهی گردد که صحیت های عراقچی در باره افغانهای مهاجر در ایران و یا فعال شدن افرادی مانند عبدی و حجاریان و دیگر عناصر اتاق فکر اصلاح طلبان گوشه ای تایید کننده از این نگرانی بجا می تواند باشد.
نگرانیم دولت جوگیر شود و آرایش جنگی را به سمت خاکریز خودی بگیرد!
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز طی روزهای گذشته فضای سیاسی کشور شاهد و ناظر یکی از چالش های مهم در تقابل دو جبهه حق و باطل و تلاش برای احقاق حقوق ملت ایران از سوی دولتمردان اعتدال بود. البته هنور بر این باوریم که حسن روحانی و تیم دیپلماسی – اقتصادی او فرصت سوزی های زیادی را در راه بازگشت به کشور (به زعم ایشان) از جامعه جهانی را با بی تدبیری و خوش بینی مفرط به غرب از سر گذرانید و در مقاطعی که می توانست با حفظ دستاوردهای علمی – هسته ای راه گشای مشکلات زیادی باشد قیمت گزافی را برای این امر پرداخت کرد.

توان هسته ای صلح آمیز حق همه کشورهاست و هیچ کشوری حق ندارد تا با قلدری و اهرم های قدرتی که در اختیار دارد کشور ثالثی را از این حقوق محروم سازد اما برجام بقول آژانس انرژی اتمی شدیدترین و بی سابقه ترین کنترل ها و نظارت های فنی و انسانی را که می توانست درباره کشوری به اجرا درآورد درباره ایران به اجرا گذاشت و از سوی دیگر دولت روحانی با شتابزدگی تمام بدون اینکه با رعایت اصل " اقدام متقابل " مرحله به مرحله برجام را به اجرا درآورد یک جانبه تمامی تعهدات خود را اجرایی نمود و با دست خودش خود را در عمل انجام شده ای قرار داد که هیچ راه برگشتی برای آن متصور نبود. امروز نه آمریکا در برجام حضور دارد و نه اروپا به تعهدات خود عمل کرده است و نه ما از توان چانه زنی بالایی در مذاکرات احتمالی پیش رو برخوردار خواهیم بود.

زیرا:

1- منتقدان بر این باورند که روحانی توان لازم را برای مقابله قدرتمندانه با غرب برای احقاق حقوق ملت ایران را نه در عمل دارد و اصولا نه اعتقادی به روش های انقلابی در پیشبرد امور دارد. او تکنوکراتی تحصیل کرده در انگلیس است که بیش از آنکه انقلابی باشد سیاستمدار و حقوقدانی است که در پیچ و خم بوروکراسی اداری و سیاست بازیهای معمول جامعه جهانی راه را گم می کند و راهی ندارد جز انکه سر تعظیم در برابر اصولی که در آن دانش آموخته است فرود آورد و در نهایت با دادن امتیازات سیاسی غرب را از خود خشنود سازد. او را به عبارت دیگر می توان بقول یکی از سیاستمداران گذشته شمشیری مرصع دانست که بیش از آنکه به درد جنگ بخورد به درد مراسم سان و رژه می خورد و در شرایط کنونی که دشمن هل من مبارز می طلبد باید با شمشیر قتال وارد میدان شود و خود نمایی کند نه شمشیر سان و رژه.

2- رهبر معظم انقلاب اسلامی در باره جنگ با آمریکا می فرمایند: دشمن آرایش جنگی بخود گرفته است /در مقابل آرایش جنگی دشمن علیه ملت ایران، ملت هم باید آرایش مناسب بگیرد و همه مسئولان، آحاد ملت و افراد توانا و نخبه در هر زمینه ای مشغول کارند با احساس مسئولیت و آمادگی وارد میدان شوند.(1) دشمن علی الظاهر در زمینه نظامی آرایش جنگی ندارد که البته نظامیان ما حواسشان جمع است. این سخنان هشداری است که در درجه اول دولت را مورد خطاب قرار می دهد که باید با آماده ساختن زیرساختهای اقتصادی و دفاعی این آمادگی و عقبه استوار را آماده سازد. اما آیا دولت اعتدال این توانایی و آمادگی را دارد. در سطور بعدی تعدادی سئوال را طرح کرده و از خوانندگان عزیر این مطالبه را داریم که خود پاسخ گویند که آیا در چالش های احتمالی پیش رو می توان به این دولت تکیه کرد یا خیر؟ پاسخ به این سئوالات قطعا می تواند ما را در در درک درست حوادث آینده کمک کند. یادمان نمی رود که در حادثه سیل امسال اگر نبود خدمات و امکانات نیروهای مسلح و بسیج مردمی، دولت به هیچ وجه توان مقابله و ساماندهی با این حادثه را نداشت و مدیریت و امکانات و هدایت و برنامه ریزی حادثه دیدگان را نداشت.

* اما آن سئوالات کلیدی ما اینهاست:

الف: در آرایش جنگی انقلاب اسلامی درصد نفوذ و نفوذیان و دو تابعیتی های فاقد عرق ملی و مذهبی را در اجرای مستحکم این امرچگونه ارزیابی می کنید؟
 
ب: مدیریت کلان کشور در طول حداقل یک دهه گذشته را توانمند در هماهنگی با آرایش جنگی دیده اید یا باور دارید که ترک های خطرناک مدیریتی و قابل نفوذی در مجموعه آرایش جنگی کشور وجود دارد؟ مدیران دولت اعتدال بیشتر تاجر مسلک و اشراف مدارند تا سیاستمدارانی در تراز انقلاب اسلامی در نتیجه اتکا و اعتماد به ایشان در 6 سال گذشته آیا می تواند ایشان را در سطح فرماندهان خاکریز مقاومت اقتصاد و سیاست نشان دهد؟

ج: هرگونه آرایش جنگی هم در عملیات آفندی تعریف می شود و هم پدافندی لاکن اگر بنا به ضرورت به موقعیت پدافندی تغییر موضع دهیم آیا پناهگاه های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی ( اقتصاد مقاومتی و....) برای مقابله با عملیات  ایذایی دشمن در داخل توسط دولت عملیاتی شده است یا خیر؟

د: امروز در فضاهای رسانه ای و و رزشی شوربختانه زمزمه هایی از تلاش برای ایجاد گسل های قومیتی و مذهبی در برخی نقاط حساس کشور بگوش می رسد آیا این امر شاخک های حساس نیروهای امنیتی و سیاسی و انقلابیون را تکان میدهد یا همچنان ناخواسته در زمینی که دشمن تلاش دارد برای بازی ما تدارک ببیند بازی کرده و خواهیم نمود؟ در این رابطه در روزهای گذشته شاهد بودیم که عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور برجام کشور چگونه تلاش کرد تا فشار افکار عمومی و بیکاری اقشار نخبه و فنی و انسانی کشور را که در اثر فقدان و نبود مدیریت دولت روحانی خواستار محاکمه و پاسخگویی تیم هسته ای و دولتمردان برای ایجاد شرایط فعلی کشور بودند را با "قشر مهاجران افغانی " که جای پای ایشان در جای جای خانه های نوساز و بازساز تهران و دیگر استانها به وضوح دیده می شود و سرمایه های کلانی از ایشان در کشور در جریان است را فدای بازی سیاسی حیدری – نعمتی خود سازد که موفق نشد.
 
ه: اعتماد منطقه ای و ملی به مدیران متوسط و میانی و ارشد در میان مردم تا چه میزان در استحکام آرایش جنگی انقلاب اسلامی مهم بوده و چه اقداماتی برای افزایش سطح اعتماد به مدیران دولتی و اعتماد به نفس ملی انجام گرفته است؟ در جایی که امثال عراقچی و عباس عبدی و حجاریان انسجام و وحدت اسلامی را با مواضع بعضا نادانسته و بعضا هم با طرح و برنامه قبلی مورد هجمه قرار می دهند این اعتماد کردن نگران کننده بنظر نمی آید؟.

* در مجموع بنظر دولت حسن روحانی در مقولات؛ مبارزه با نفوذ، استحکام بحشی مذهبی و قومیتی، اعتماد ملی به مدیران دولتی، توان ساماندهی به اقتصاد و سیاست کشور، حفاظت از هویت ملی و مذهبی مردم ایران نمره قابل قبولی ندارد و در برابر آرایش میدانی غرب نه تنها انتظار آرایشی قدرتمند برای غرب گرایان دولت اعتدال معقول بنظر نمی آید بلکه ترسمان از این است که آرایش جنگی دولت بیش از آنکه به سمت دشمن باشد به سمت خودی ها ساماندهی گردد که صحیت های عراقچی در باره افغانهای مهاجر در ایران و یا فعال شدن افرادی مانند عبدی و حجاریان و دیگر عناصر اتاق فکر اصلاح طلبان گوشه ای تایید کننده از این نگرانی بجا می تواند باشد.

باید انقلابیون دوباره پای در رکاب گذاشته وکشور و انقلاب را حفاظت کنند که خواهند کرد و اگر امروز نگاهها برای حل معضلات میدانی مانند سیل و تورم و گرانی بیشتر به سمت مقام معظم رهبری معطوف گشته ناشی از همین نمره ضعیف دولت است لذا انتخابات پیش رو از اهمیت دو چندانی برای ملت ایران برخوردار خواهد بود زیرا نماد مردمسالاری دینی باید تکلیف جریانانت واداده در برابر غرب را مشخص کند و آخرین حرف در تمام این موارد را قانون خواهد زد.

رضا احمد زاده

* منبع 
1- رهبر معظم انقلاب : آرایش دشمن آرایش جنگی است / انتخاب / 11 اردیبهشت 1398 / کد خبر : 474219
کد مطلب : 259770
۱۳۹۸-۰۲-۲۱ ۱۸:۵۰:۳۰
تمام این حرف ها برای ترساند ملت است چهل سال تمام هاشمی وروحانی وآدم های بی عرضه مملکت را به گدایی کشاندن