۲
توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۲
تاملی در قتل جانسوز آتنا اصلانی
متاسفانه در کشور، شاهد عادت و رویه ای بشدت غلط و تنش زا هستیم! بطوری که حادثه ای ناگوار اتفاق می افتد و بسیار سریع سیاسی و رسانه ای می شود و با سرعت نور در دنیای مجازی منتشر می گردد.
تاملی در قتل جانسوز آتنا اصلانی
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس فرهنگ و جامعه عصر امروز، دکتر علیرضا سفیدچیان متخصص اعصاب و روان و مدرس دانشگاه علوم پزشکی بابل بجهت روانشناختی، در خصوص  مسئله قتل جانسوز دختر پارس آبادی توضیحاتی ارائه داد.

دکتر سفیدچیان گفت: ناهنجاری های رفتاری و جنسی، بر اساس مبانی علمی تبیین و توضیح خود را دارد و مرجع تشخیص و درمان این دسته از اختلالات و بیماریها بطور روشن در حوزه روانپزشکی مشخص و معلوم است.

مدرس دانشگاه علوم پزشکی بابل ادامه داد: متاسفانه در کشور، شاهد عادت و رویه ای بشدت غلط و تنش زا هستیم! بطوری که حادثه ای ناگوار اتفاق می افتد و بسیار سریع سیاسی و رسانه ای می شود و با سرعت نور در دنیای مجازی منتشر می گردد.

وی با اشاره به اینکه با انواع تحلیل ها، دست نوشته ها، مرثیه سرایی ها، هشتک ها، عکس نوشته ها و... مواجه هستیم، گفت: که عموم این مطالب؛ غلط، احساسی، هیجان مدارانه، توهم آلود، غیرعلمی و آسیب زاست و تنها سوار بر موج ضایعه عالم و آدم را در می نوردد و با روند "بحران در بحران" ابتدا خانواده داغدار و بعد هم ملت را دوچندان دچار پریشانی، بدگمانی، ترس و دلهره ی بیشتر و آسیب های روحی و روانی(بعضاً جبران ناپذیر) می سازد.

این روانپزشک بیان داشت: بمباران تحریک جنسی در جامعه و سهولت روابط در خارج از ضوابط مشروع، و از طرفی این نیاز سیری ناپذیر، در بیان یکی از علل مهم طغیان مکرر مسائل جنسی، اهمیت ویژه دارد.

وی هشدار داد: به دلایل متعدد اختلالات روانپزشکی در کشور ما رو به افزایش است! و لذا هر روز شاهد حوادثی مشابه با ابعادی مختلف هستیم که شاهد رسانه ای شدن یکی از آنها هستیم.

این متخصص ادامه داد: شناخت، تشخیص، درمان و کنترل ناهنجاری های رفتاری و جنسی یک "مدیریت تخصصی" است که حاکمیت باید با نظر کارشناسان خبره این فن، برای جلوگیری و تقلیل آسیب های مرتبط، برای آن برنامه عملیاتی مناسب و اجرایی داشته باشد.

وی اظهار داشت: مدیریت اخبار و شایعات در این مواقع، به موازات رسیدگی سریع به موضوع، یک اصل است و لذا باید برای حفظ آرامش عمومی با اطلاع رسانی بموقع، صحیح و از مجاری مناسب اقدام کرد.

دکتر سفیدچیان با ذکر این نکته که باید مراقب حریم خصوصی خانواده های درگیر ماجرا باشیم، گفت: ارتقاء دانش، بینش و مهارتهای رفتاری و زندگی در حوزه روان و رفتار (بویژه تربیت جنسی) بصورت آموزش چهره به چهره برای کودکان، خانواده ها و سایر گروه های در معرض خطر؛ منطبق با آموزه های دینی، فرهنگی و بومی منطقه؛ توسط کارشناسان مجرب و آموزش دیده ، انجام پذیرد تا از اتفاقاتی چون حادثه تلخ قتل آتنا اصلانی جلوگیری گردد.
مرجع : روابط عمومی بیمارستان آیت ا... روحانی(ره) بابل
کد مطلب : 209577
۱۳۹۶-۰۴-۲۵ ۱۶:۲۷:۵۱
راز قتل ستایش چه بود؟ راز افزایش این قتلها در تمام دنیا چیست؟ راز تجاورهای دسته جمعی در هندوستان چیست؟ فقط یک چیز: شکسته شدن حریمها به خاطر فضای مجازی و ماهواره ها. اما در مورد خاص آتنا باید گفت پدر و مادری که دختر بچه خود را با زیورآلات و بدون حجاب به خارج از خانه فرستاده اند خود به خود او را به طعمه افراد دزد و پدوفیل تبدیل کرده اند. حکایت شخصی که بسته های اسکناس را در نایلون گذاشته و از بانک خارج می شود و دزد هم او را می زند. در درجه اول خودش باشد سرزنش شود. بیهوده نکویید دختر تکیف نبوده. اتفاقا اسلام دستور می دهد که دختران خود را از سنین کودکی به حجاب عادت دهید. امام رضا علیه السلام وقتی دختر بچه ای را بدون حجاب در مجلس دید پرسید چند ساله است؟ گفتند 5 ساله. فرمود در این سن دیگر نباید در مجالس مردانه حاضر شود. اگر این دستورات رعایت می شد و اسمش را تحجر و سختگیری نمی گذاشتید خبری از این قتلهای هولناک هم نبود.
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۶ ۱۵:۱۰:۳۹
. فرضا دختر معصوم نه بگوید. در
مقابل یک مرد قلدر چه می تواند بکند؟ حتی نمی تواند شکایت کند چون آن مرد
تهدید کرده حرفی به کسی بزنی می کشمت.
دلیل این مصیبتها دور شدن از اسلام است. مردان در حال انفجار از نظر جنسی
هستند چون هر روز جامعه بی بند و بار را می بینند و راه ارضا ندارند. راه
صیغه و تجدید فراش هم که مسدود شده. همه هم که کنترل و تقوا ندارند. می
روند عقده خود را سر کودک مظلوم بی دفاع خالی می کنند.