۱
توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۰
اگر از برجام خارج شویم، به ایران حمله می‌شود!
ایران باید به حضور خود در برجام ادامه دهد و اینکه صحبت‌هایی مطرح شده است مبنی بر اینکه به زودی آقای روحانی راهبرد جدید و اقدامات متقابل ایران را در مقابل آمریکا اعلام خواهد کرد
اگر از برجام خارج شویم، به ایران حمله می‌شود!
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصرامروز، روزنامه سازندگی در یادداشتی به قلم «علی بیگدلی» نوشت: «ایران باید به حضور خود در برجام ادامه دهد و اینکه صحبت‌هایی مطرح شده است مبنی بر اینکه به زودی آقای روحانی راهبرد جدید و اقدامات متقابل ایران را در مقابل آمریکا اعلام خواهد کرد که احتمالاً خروج از برجام یا بالابردن درصد غنی سازی، یکی از آنها خواهد بود، باید گفت که هیچکدام از این دو اقدام در متن برجام وجود ندارد و عملی کردن آنها کارخطرناکی است؛ چرا که بالابردن درصد غنی سازی خارج از معاهده برجام به نفع آمریکا خواهد بود و همه اقدامات ایران آزاری آمریکا با هدف اقدام هیجانی از سوی ایران صورت می‌گیرد».

 
این روزنامه اصلاح طلب در ادامه نوشت: «ما اگر از برجام خارج شویم، پرونده ما به شورای امنیت می‌رود و در آنجا به ذیل اصل هفتم منشور سازمان ملل بازمی گردیم که در این صورت زمینه حمله نظامی با جواز شورای امنیت صادر خواهد شد. اگر ما بخواهیم غنی سازی را از ۳،۵ درصد بالاتر ببریم، باید علاوه بر برجام از آژانس انرژی هسته‌ای نیز خارج شویم. خروج ما از برجام و آژانس مساوی است با از دست دادن اروپا و شکل گیری یک اجماع بین المللی علیه ایران».

 
اصلاح طلبان بارها اذعان کرده‌اند که تا زمانیکه آمریکا و اروپا مطمئن باشند که دولت ایران تحت هر شرایطی در برجام می‌ماند، نه تنها به هیچ عنوان تعهدات خود را انجام نداده، بلکه بر دامنه گستاخی و اقدامات ضدایرانی خود نیز می‌افزایند.

 
اگر ایران در پی آن است تا از فشارها بکاهد و گستاخی طرف غربی را مهار کند، راه حل آن در کاهش سطح تعهدات برجامی و عکس العمل از موضع قدرت و در یک کلام «اقدام متقابل» است.

 
طیف اصلاح طلب که هیچ توجیهی برای نسخه ذلت بار خود در سیاست خارجی ندارد، به ترفند نخ نما و تکراری «سایه جنگ» چنگ می زند و مدعی است که هرگونه اقدام عزت آفرین ایران در عرصه بین المللی برای احقاق حقوق مردم ایران، منجر به جنگ خواهد شد.

 
این ادعای مضحک در حالی است که اندیشکده ها و نهادهای متعدد آمریکایی بارها اذعان کرده‌اند که گزینه حمله نظامی به ایران به هیچ عنوان بر روی میز مقامات این کشور وجود ندارد. در روزهای گذشته، سرلشکر حاج قاسم سلیمانی گفته بود: «سازمان‌های امنیتی آمریکا به ترامپ گفته‌اند "هرگونه جنگ نظامی با ایران خطرناک و نابودکننده است و ما را به جنگ بی‌پایانی می‌کشاند و همه منافع ما را به خطر می‌اندازد." این اطلاعات است که می‌گویم؛ نه تحلیل».

 
«هارولد رود» تحلیلگر سابق پنتاگون چندی پیش گفته بود: «ما امروزه در موقعیتی هستیم که نه تنها در جهان اسلام بلکه در کل دنیا، آمریکا را بسان ببر کاغذی می‌بینند». آمریکا اکنون به نمایشگاهی بزرگ از شکست‌های پی‌درپی تبدیل شده است. پس از ناکامی در افغانستان و عراق و لبنان و سوریه، اینک سریال ناکامی‌های ببر کاغذی به یمن رسیده است.
مرجع : مشرق
کد مطلب : 259446
۱۳۹۸-۰۲-۱۷ ۱۹:۰۸:۳۲
آقای ظریف مردم را از این حرف ها نترسانید مملکت را خراب کردید