۱
توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۳
از بین رفتن 200 واحد صنعتی یمن بر اثر حمله ائتلاف عربی
تحقیقی میدانی حاکی از آن است که ائتلاف عربی حمله‌کننده به یمن به صورت سازماندهی شده تأسیسات صنعتی این کشور را هدف قرار می‌دهد و تا کنون حدود 200 واحد صنعتی و تولیدی در یمن از بین رفته‌اند.
از بین رفتن 200 واحد صنعتی یمن بر اثر حمله ائتلاف عربی
Share/Save/Bookmark
 به گزارش عصر امروز، شبکه «المسیره» تحقیقی میدانی درباره تخریب سازمان‌یافته تاسیسات تجاری و صنعتی یمن و تبعات این موضع انجام و تأکید کرده حدود ۲۰۰ عدد از تاسیسات تولیدی و صنعتی از بین رفته و خط تولید بسیاری از کارخانه‌ها در نتیجه محاصره و حملات متوقف شده است.

 
بر اساس این گزارش، ائتلاف عربی به رهبری عربستان، هدف قرار دادن تاسیسات و کارخانه‌‌های تولید مواد غذایی، پزشکی و نیز آهن و ساختمان‌سازی در مقدمه کار خود قرار داده است؛ از جمله آن حمله به کارخانه سیمان عمران است که منجر به بیکار شدن ۱۵۰۰ کارگر شده؛ برآوردها حاکی از آن است که حدود ۵۴ هزار نفر در نتیجه حمله به این کارخانه و توقف تولید آن متضرر شده‌اند.

 
این‌ خسارت‌های مالی علاوه بر خسارت‌های جانی در نتیجه حمله به این کارخانه است؛ در این حمله ۱۵ نفر از جمله چند مهندس کشته و حدود ۴۵ تن دیگر زخمی شدند.

 
در ادامه این تحقیق میدانی که نقل از «عبدالاله شیبان» معاون وزیر صناعت و تجارت یمن آمده است: خسارت‌ها از بحث اقتصادی بسیار بالاتر رفته و (این حمله) تاثیر بسیاری در وضعیت اجتماعی و تولید گذاشته است؛ هزاران کارگر فرصت‌های کاری خود را از دست داده‌اند، در بسیاری از تاسیسات تولیدی بسته شده و بسیاری از خطوط تولید تاسیسات متوقف شده است و همه اینها در وهله اول به محاصره اقتصادی بازمی‌گردد.

 
حمله ائتلاف عربی به یمن وارد سومین سال خود شده است و هزاران تن در این حمله کشته و زخمی شده‌اند.
کد مطلب : 197148
حاجی
۱۳۹۶-۰۱-۲۹ ۱۶:۵۹:۰۴
سلام ما که جنگ نداشتیم بیش از 200 تعطیل شد