توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۲۷
توزیع 1000 یخچال اهدایی رهبر معظم انقلاب در بشاگرد
استاندار هرمزگان گفت: خدمات و حضور پای کار سپاه در عرصه خدمت رسانی به نقاط محروم هرمزگان ستودنی است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، فریدون همتی در آیین اهدای یک‌هزار دستگاه یخچال در قالب رزمایش خدمت و کمک مؤمنانه به مردم شهرستان بشاگرد که از سوی دفتر مقام معظم رهبری اهدا شد، عنوان کرد: با توجه به شیوع کرونا، در هفته دفاع مقدس امسال امکان برگزاری مراسم رژه نیروهای مسلح نبود و رژه خدمت بهترین جایگزین این مراسم باشکوه بود.

وی با اشاره به خدمات بی نظیر رزمندگان، شهدا و جانبازان به انقلاب اسلامی، افزود: ملت ما همه سختی ها را برای حفظ آرمان و باورهای ارزشمند به جان خریده است.

استاندار هرمزگان افزود: به لطف پروردگار امروز ملت ایران یک ملت مستقل، آزاده، آرمان خواه و بزرگی است که با داشتن رهبری خداجوی، شجاع و با تدبیر و اقتدار، کانون امید برای ملت های آزاده دنیا شده است.

همتی با بیان اینکه با استفاده از تجربیات دفاع مقدس، امروز انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان یک قدرت بزرگ منطقه ای و بین المللی مطرح شده است، تصریح کرد: با تلاش همه جانبه خدمتگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران، امروز در دورترین نقطه و در نزدیکترین منطقه به قلب دشمن، از توانایی بی نظیر برای دفاع و حراست از کیان ملت ایران برخوردار هستیم.

وی بیان داشت: امیدواریم بتوانیم با تلاش همه جانبه مردم، دولت و بنگاه‌های اقتصادی، در حوزه اقتصاد و قطع وابستگی کشور به نفت و درآمدهای نفتی، توانایی کشور را در مقابله با جنگ تمام عیار اقتصادی دشمن بیشتر کنیم.

همتی ضمن تمجید از صبر، استقامت و هوشمندی ملت ایران در عرصه مقابله با جنگ اقتصادی دشمن، گفت: بحمدلله ملت ایران با همین مقاومت ها در عرصه بین المللی شناخته شده است و به برکت این استقامت، هر روز به بزرگی این ملت و اقتدار انقلاب اسلامی افزوده می شود.

وی با اشاره به رسالت هر فرد مسلمان نسبت به تحقق شعائر و ارزش‌های اسلامی و با بیان اینکه دشمن در مقابل استقامت ملت ایران دچار استیصال و درماندگی شده است، اظهار داشت: ما در هر جایی که هستیم اعم از کارگر و کشاورز و یا خدمتگزار مردم در دستگاه‌های دولتی و ... باید برای شکوفا کردن استعدادها و ایجاد توانمندی های جدید در کشور تلاش کنیم که خوشبختانه امروز در حوزه سیاسی و دفاعی در اوج استقلال هستیم اما در حوزه فرهنگی، اقتصادی واجتماعی نیازمند تلاش جهادی و همت مضاعف تری هستیم.

استاندار هرمزگان با اشاره به آغاز عملیات اجرایی پتروپالایشگاه مهر خلیج فارس، بیان داشت: ما با استفاده از تجربیات راه اندازی شرکت نفت ستاره خلیج فارس عملیات اجرایی پالایشگاه جدید را آغاز کردیم و این در حالی بود که شرکت های خارجی از راه اندازی نفت ستاره خلیج فارس شانه خالی کردند و رفتند و فکر کردند یک مشت آهن پاره می ماند و آن را به عنوان اثر تحریم معرفی می‌کنند و گمان نمی کردند به دست توانای جوانان و مهندسان ایرانی، نفت ستاره خلیج فارس بتواند در دنیا بدرخشد اما بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی دنیا با تکیه بر همت والای جوانان ایرانی و به صورت ‌100درصد ایرانی ساخته شد.

سردار محمد مارانی فرمانده قرارگاه مدینه منوره سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در این مراسم، رشادت رزمندگان و ملت شریف ایران در هشت سال دفاع مقدس را ستودنی دانست و گفت:  ایثار و از خودگذشتگی ملت ایران موجب شد که کسی جرأت تعرض به اسلام و جغرافیای مقدس جمهوری اسلامی را نداشته باشد و مردم ایران در جهان سربلند باشند.

وی با تأکید بر حفظ و نشر دستاوردهای دفاع مقدس، بیان داشت: از کسانی که دفاع مقدس را می شناسند و یا در آن سهیم بودند درخواست دارم که دفاع مقدس را به عنوان یک هدیه الهی به نسل امروز ارائه کنند و نگذارند تحریف شود.

فرمانده قرارگاه مدینه منوره سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به خدمات دولت در شهرستان بشاگرد، ضمن تمجید از عملکرد دکتر همتی استاندار هرمزگان، گفت: خدمات دکتر همتی  برای رسیدگی به امورات مردم در شهرستان بشاگرد، در طول مسئولیت نزدیک به چهار یا پنج استاندار گذشته بی سابقه و بی نظیر است  و خدا را شاکرم که چنین خدمتگزاران عزیز، ولایتمدار، مومن و متدینی در استان و کشور مشغول خدمت هستند.

سردار مارانی با بیان اینکه مردم بشاگرد در دفاع مقدس و در برهه‌های مختلف دین خود را به نظام و انقلاب ادا کرده اند، گفت: همانگونه که شما در دفاع مقدس ما را یاری کردید امروز نوبت ماست که شما را یاری کنیم و گوشه‌ای از محرومیت مردم نجیب و مومن بشاگرد را رفع کنیم.

گفتنی است، در قالب مرحله اول و دوم رزمایش خدمت و کمک مؤمنانه، بیش از یک‌هزار دستگاه یخچال به مردم شهرستان بشاگرد از سوی دفتر مقام معظم رهبری اهدا شد.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 288020