توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۰۵
بالا گرفتن خیانت در سینمای زهوار در رفته
چند سالی که اهالی سینما بدجوری سر در آخور خیانت کرده و تمامی فیلم هایشان یکسر یا چندسرش به خیانت ختم می شود. مثلا فیلمی که چند سال پیش به اسم مادر در سینما رونمایی شد و مادران نمایش داده در فیلم تماما با غریبه ها ارتباط تنگانگ داشتند!
بالا گرفتن خیانت در سینمای زهوار در رفته
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس فرهنگ و جامعه عصر امروز چند سالی که اهالی سینما بدجوری سر در آخور خیانت کرده و تمامی فیلم هایشان یکسر یا چندسرش به خیانت ختم می شود. مثلا فیلمی که چند سال پیش به اسم مادر در سینما رونمایی شد و مادران نمایش داده در فیلم تماما با غریبه ها ارتباط تنگانگ داشتند! 
 
تا همین اواخر در این فیلم ها، کج دار و مریض فرد خیانت پیشه، تند یا کند، صریح یا با گوشه و کنایه محکوم بود. اگر هم فیلم ها بر عمل خیانت یواشکی صحه می گذاشتند اما عوامل فیلم به شدت در مقابل خیانت موضع منفی گرفته و از زیر بار اینکه فیلمشان خیانت را ماست مالی کرده است شانه خالی می کردند.
 
اما اوضاع عجیب و غریب سینما آبگوشتی امروز کار را به جایی رسانده که فیلمی به صورت صریح از خیانت یک زن شوهر دار دفاع کرده و وقتی کارگردان فمینیست آن در مقابل سئوالاتی درباره فیلم و موضوع خیانت قرار می گیرد به صورت شرم آوری عمل زن را خیانت نمی داند و وقیحانه از آن دفاع می کند.
 
اینکه اساسا چرا چنین فیلم هایی ساخته می شود و چه تعداد آدم هایی از چه طبقه و قشر با این موضوع سرکار دارند موضوع این وجیره نیست اما اینکه وزارت ارشاد با کدام خط کش به چنین افرادی اجازه فیلم سازی و یا به عبارتی لجن پراکنی می دهد جای سئوال است.
 
سقوط مرگ بار سینما به دره موضوعات فیلمفارسی و شدت گرفتن آن در بحث خیانت و عبور از خطوط قرمز و در کنارش وادادگی نهادهای دولتی می رود سینمای زهوار در رفته ایران را مسموم تر و در جهت منافع دشمنان نظام انقلابی ایران قرار دهد. در کنار سینماهای ضدایرانی و با کارکرد سینمای پورن!
 
یکی از کارکردهای سینمای خیانت پیشه تغییر سبک زندگی مردم به سمت مسائل غیراخلاقی و ترویج آن در اجتماع است. جایی که عمل غیر شرعی زن شوهرداری خیانت محسوب نمی شود و یا شوهر خواهر محرم در چرتکه سینمایی محرم، دیر یا زود است که کشف حجاب و همجنسگرایی و هزار و یک عمل وقیح دیگر در سینما آرام آرام بخورد مردم در گیرودار معیشت داده شود تا از این طریق کلاهی برای برخی اهالی نابکار سینما بافته شود.
 
تنها راه برای مقابله سریع با سیل ضد ارزشی سینمایی ورود مقتدرانه قوه قضائیه به حوزه سینماست. چطور عده ای آسوده خاطر با زیرپا گذاشتن بدیهی ترین احکام الهی مشغول لجن پراکنی در جامعه اند و از این طریق برای خود ثروت های هنگفت بهم زده اند. آیا این فساد طبعاتش از فساد اقتصادی کمتر است که قوه قضائیه ورود نمی کند. 
 
در فساد اقتصادی صرفا لطمه اقتصادی است و با برخورد و دستگیری بسیاری از این لطمات جبران می شود اما در فضای فرهنگی اگر دیر جنبیدیم دیگر کار با یکی دو برخورد علاج نمی شود چه بسا که حتی دیگر امکان برخورد هم از بین می رود. پس تا دیر نشده بسم الله
کد مطلب : 219468