توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۰
رد پای وحدت فتنه گران برای فتنه سال 98 با القای بن بست و ناکارآمدی معیشتی – سیاسی (بخش پایانی)
«نزار زاکا» در 27 شهریور 94 در راه بازگشت به فرودگاه برای خروج از کشور توسط دستگاه اطلاعاتی کشور بازداشت شد. نکته مهم این جا بود که این جاسوس به دعوت معاون وقت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، یعنی همین سرکار خانم مولاوردی به کشور دعوت شده بود.
رد پای وحدت فتنه گران برای فتنه سال 98 با القای بن بست و ناکارآمدی معیشتی – سیاسی  (بخش پایانی)
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز در بخش اول هفت موضوع و محور را در باره بستر سازی فتنه گران برای سال آتی را از باب احتمالات و پیش بینی های حرکات میدانی – خیابانی برشمردیم که شامل: ترور شخصیت، فبح شکنی و رد شدن از خطوط رمز هویت اسلامی – ایرانی، جنگ روانی و ترسانیدن مسئولان از رسیدم مردم به مرزهای تحمل مردم ،و...  گردید. (اینجا ملاحظه نمایید)

در بخش دوم و در ادامه مابقی نشانه ها را بیان کرده و تلاش می کنیم به نتیجه گیری برسیم و مجموعه ای از رمزهای فتنه احتمالی را بازخوانی نماییم:

8- در سه سال گذشته، خواسته یا ناخواسته، با نام یک جاسوس خبره و کاربلد آمریکایی-لبنانی به نام «نزار زاکا» گره خورده است که در 27 شهریور 94 در راه بازگشت به فرودگاه برای خروج از کشور توسط دستگاه اطلاعاتی کشور بازداشت شد. نکته مهم این جا بود که این جاسوس به دعوت معاون وقت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، یعنی همین سرکار خانم مولاوردی به کشور دعوت شده بود. زاکا یک کارشناس خبره فناوری اطلاعات و یک استاد «شبکه‌سازی» نفوذ در کشورهای هدف بود که برای آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا(سیا) کار می کرد. پوشش ظاهری و رسمی این تاجرِ دوتابعیتی آمریکایی-لبنانی، نایب رییس «اتحادیه جهانی فناوری اطلاعات» (ویتسا) و دبیرکل «سازمان عربی فناوری اطلاعات و ارتباطات» (اجمع) بود. بنا به گزارش‌هایی که بعد از انتشار خبر دستگیری زاکا منتشر شد، او قصد داشت در قالب بحث «توانمند سازی زنان»، شبکه‌ای برای تغییرات خزنده و چراغ خاموش در جهت «غربی سازی» جامعه زنان و تقابل سازی زنان با حاکمیت ایجاد کند و البته عواملی در داخل دولت (از جمله یکی از مدیران رشد وزارت ارتباطات) با او همکاری می کردند.

9- تجمع عناصر ضد انقلاب و ایران از کشورهای مختلف با حضور برخی از حامیان استکباری ایشان از جمله آمریکا در "ورشوی لهستان": آمریکا یک پازل چند وجهی را برای ایران طراحی کرده که از جمله ابعاد آن باید به تحریم اقتصادی، منزوی کردن ایران در سطح بین‌المللی و در سطح سازمان‌های بین‌المللی نظیر شورای امنیت اشاره کرد. همچنین همراه کردن اتحادیه اروپا در تحریم‌ها، ناکارآمد کردن ساختارهایی نظیر برجام و ایجاد دردسرهایی در سطوح داخلی و خارجی برای ایران نیز از جمله برنامه های دیگر واشنگتن برای ایران بوده است.ناگفته نماند که آمریکا پس از خروج از برجام تلاش کرد تا اتحادیه اروپا را قانع سازد که امتیازهای تعهد شده ذیل برجام را از ایران دریغ کند و فروش نفت ایران را به تنگنا بکشاند. علاوه بر این موارد در ابعاد رسانه‌ای هم تلاش کرد که القا کند ایران در حال تمکین به خواسته‌های آمریکا است. بنابر این اجلاس لهستان از یک سو به دنبال ایجاد اجماع برای به انزوا کشاندن ایران است و از سوی دیگر هم به دنبال ایجاد وحدت میان کسانی است که از نظر سیاسی و فرهنگی با جمهوری اسلامی ایران در تضاد هستند.(1)

10- کشمکش درخواست تجمعات خیابانی از سوی جریان انحرافی که بعید بنظر می آید بتوان برای آن خط پایانی در نظر گرفت زیرا تمام سرمایه های این جریان اینک از بین رفته است و در یک قدمی فراموشی و ایفای نقشی خنثی در فضای سیاسی کشور رسیده است.

11- جنگ رسانه ای دولتمردان آمریکایی با یکدیگر و بین اروپا و آمریکا یا بعبارت دیگر همان جنگ حیدری – نعمتی خودمان و یا همان استراتژی پلیس خوب – پلیس بد در مقیاس داخلی آمریکا و بین اروپا و آمریکا در قضیه برجام و برای تغییر رفتار و در نهایت تغییر نظام سیاسی ایران.

12- اما نکته جالب و تمام نگاه اصلاح طلبان و خلاصه افکار اعتدالیون و اصلاح طلبان را می توان در چند جمله احمد میدری معاون رفاه وزیرتعاون، رفاه و تامین اجتماعی بدست آورد. وی می گوید: من منزلم طرف هروی است، صبح که از منزل راه می‌افتم می‌بینم قوه قضائیه یک کاخ بزرگ زده است، در میدان سپاه نیز سپاه پاسداران یک ساختمان بزرگ زده، تمام این کار‌ها به معنای محروم شدن نقاط مختلف کشور است و سیستمی که به این‌ها بگوید چرا اینقدر سیستم اداری خود را در تهران اینقدر گسترش می‌دهید رئیس جمهور محترم جلوی مجری تلویزیون مورد سوال قرار می‌گیرد و به ملت پاسخ می‌دهد، ولی ندیدم که قوه قضائیه خیلی صریح به مردم بگوید که فلان پرونده چه شد. همان جوری که رئیس قوه مجریه باید به مردم و خبرنگاران هر چند وقت یکبار پاسخ بدهند رئیس مجلس و قوه قضائیه نیز باید پاسخگو باشند. ائمه جمعه باید نقد شوند، در خیلی از شهر‌ها ائمه جمعه در کار‌های اجرایی دخالت می‌کنند و واقعا دخالت‌هایی می‌کنند که سیستم قوه مجریه را مختل می‌کند چرا نباید ائمه جمعه را نقد کنیم .(2)
این در حالی است که مسئول اجرای قانون اساسی دولت است و به گفته رهبری معظم انقلاب اولین مسئول مبارزه با فساد، دولت است که باید راه ایجاد فساد را ببندد. او در ادامه همانگونه که اشاره شد با فرافکنی‌ها ائمه جمعه را هم مقصر دانست. دولتمردان روحانی از ابتدای به دست گرفتن دولت همه مشکلات را تقصیر دولت قبل و بعد نهاد‌های دیگر انداختند تا خود را بی‌تقصیر جلوه دهند. البته نیاز به توضیح ندارد که این سخنان بار اولی نیست که از سوی یک مقام دولتی بر زبان جاری می شود و قطعا تا زمان انتخاباتهای پیش رو آخرین آن نیز نخواهد بود لاکن هر چه هست این امر را هم باید در راستای میدانی کردن استراتژی سیاه نمایی دوران انقلاب اسلامی و ایجاد فشار به نظام برای تغییر رفتار و تغییر نظام سیاسی کشور شدت خواهد یافت.

* در مجموع چالش های سال 97 و 98 حسب ظواهر امر نشان می دهد که بدلیل پیچیدگی و عمق و گستره زیاد آن در طبقات اجتماعی و هم وضعیت مالی – اقتصادی و فرهنگی را شامل می شود و هم در جغرافیای سیاسی تاثیرات زیادی خواهد داشت لذا بنظر راقم این چالش که شاید مهمترین و بزرگترین چالش ها هم باشد دارای چندین رمز شناسایی خواهد بود که: عام البلوی/ بن بست سیاسی/ ناکارآمدی و ناتوانی/ دوقطبی و درگیری طبقاتی شمال و جنوب تهران/ و... از اهم این رموز خواهد بود و میدانی کردن اهداف مد نظر نیز در راستای همین رمزهای فتنه گرانه خواهد بود یعنی تلاش برای نشان دادن ناکارآمدی با فشار به معیشت و رفاه مردم/ عدم تفاهم و زبان مشترک سیاسی بین ارکان اصلی نظام شامل قوه مجریه و مقننه و قضائیه، فرافکنی ناتوانی و شکست برجام و تعهدات فاجعه بار به غرب در موضعات علمی- فنی و اقتصادی و آموزشی و... اعتدالیون و اصلاح طلبان به نظام اسلامی و مقصر جلوه دادن انتقلابیون در شکست طرح های تعاملی با دنیا !!!.

لاکن شرایط سیاسی کشور و رفتار و مواضع شخصیت ها و جریانات سیاسی داخل و معاندین داخلی و خارج کشور نشان می دهد که این امر بدون همراهی دولتمردانی که بی تمایل به ایفای نقش اپوزیسیونی برای نزدیکی به غرب هم نیستند امکان حصول ندارد اعتدالیون با عملکرد شدیدا ضعیف خود به احتمال زیاد دیگر امکان ظهور و بروز در بدنه قدرت را نخواهند داشت اصلاح طلبان هم شاید با کورتاژ سیاسی خود را از رحم اجاره ای دولت روحانی خلاص کنند و البته شاید هم به مرگ این مادر اجاره ای هم بی میل نباشند تا تمام شواهد را از بین برده باشند. بقول محمد رضا تاجیک اصلاح طلبان در یک ائتلاف سیاسی به اعتدالیون نزدیک شدند اما ائتلاف را تبدیل به اتحاد کردند/ وی در ادامه درباره جدا شدن از اعتدالیون می گوید: به نظرم یک مقدار دیر شده و در افکار عمومی جامعه آن چیزی که این دولت می‌‌‌کند، خیلی با جریان اصلاح‌‌طلبی تفکیک نمی‌‌‌شود، لذا هزینه‌‌‌هایش بار این جریان(اصلاح طلبی) هم می‌‌شود و این کاری است که این دوستان ما انجام دادند.(3)

با این اوصاف می بینیم که قتنه گران در یک استراتژی استحاله طلبانه و چالش برانگیز به یک زبان مشترک رسیده اند و طنز تلخ ماجرا هم آنجاست که آن مرجع خود خوانده در سخنانی عجیب و در عین اینکه خود را از شاگردان امام خمینی( ره) می داند می گوید: معتقدم برای حفظ نظام و این مردم باید جاهایی کوتاه آمد. وقتی مردم به رنج افتادند و ناراضی شدند چه نظامی باقی می‌ماند؟ عرض کردم که ائمه ما تقیه می‌کردند گاهی خلاف حکم خدا هم سخن می‌گفتند برای اینکه مذهب بماند نه برای حفظ اشخاص. امروز برای حفظ مذهب و نیفتادن مردم به رنج هر جوری بتوانیم باید اقدام کنیم. البته نه اینکه حقیر و ذلیل شویم بلکه مقداری که به نظام آسیب نرسد و ملت به رنج نیفتد. همین قضیه پولشویی را ببینید چه گرفتاری به وجود آورده است. آقایان مسئولان دولت داد می‌زنند می‌خواهیم بهانه را از دست دشمن بگیریم، ولی برخی قبول نمی‌کنند و حرف خود را می‌زنند.(4)

در هر صورت رصد مستمر این خط می تواند ما را در بصیرت افزایی و انتخاب راه صحیح در چالش های سیاسی آینده رهنمون سازد.

بخش دوم و پایانی

 رضا احمد زاده

1- (باشگاه خبرنگاران جوان/ 12 بهمن 1397/ کدخبر: 6814753)  
2-(جوان انلاین /8 بهمن 1397/ کدخبر: 944035) 
3- (کیهان/ 14 بهمن 1397 / کدخبر: 154002)
4- ( روزنامه ایران/ بهمن 1397/ شماره :6991)
کد مطلب : 250804