توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۷ تير ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۱۶
قانون الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای چارچوب مذاکره را روشن کرد
نماینده مردم تهران در مجلس گفت: قانون الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای سبب می‌شود تا وضع مذاکره‌کنندگان ما مشخص شود و روشن کرد که در چه چارچوب‌هایی می‌توانند مذاکره کنند و در چه چارچوبی می‌توانند تعهد بدهند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز حسین طلا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به تصویب قانون الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای ملت ایران در مجلس گفت: در کنار تمامی فشارهایی که تحریم‌ها به ما وارد کرده است، در موضوع هسته‌ای، استقلال کشور مطرح است که شامل مسائل مختلفی می‌شود و معتقدم که ۱+۵ از موضوع و استراتژی تحریم عبور کرده‌اند و دارند شرایط تحقیر را برای ما رقم می‌زنند.

وی با طرح این سؤال که در شرایطی که طرف مقابل شرایط تحقیر را برای ما رقم زده است، ما باید چه کاری انجام دهیم، اظهار داشت: در حال حاضر هنوز هیچ توافقی صورت نگرفته و راه برای هرگونه توافقی باز است، اما سؤال این است که مذاکره‌کنندگان ما در چه چارچوبی باید مذاکره کنند و حرف بزنند؟ مجلس با تصویب این قانون چارچوب‌بندی مذاکرات را برای تیم مذاکره‌کننده مشخص کرد.

نماینده مردم تهران در مجلس اضافه کرد: ممکن است مذاکره‌کنندگان ما در مذاکرات بر سر موضوعی توافق کنند و مجلس آن را قبول نکند، بنابراین، هدف قانون الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای در جهت هماهنگی بیشتر دولت و مجلس در موضوع هسته‌ای است و روند مذاکرات را نیز هدفمند می‌کند.

طلا در همین زمینه تصریح کرد: قانون الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای سبب می‌شود تا وضع مذاکره‌کنندگان ما مشخص شود و بدانند که در چه چارچوب‌هایی باید و می‌توانند مذاکره کنند و در چه چارچوبی می‌توانند تعهد بدهند.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه قانون الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته‌ای ملت ایران نقطه تعامل و اشتراک دولت و مجلس و مردم در موضوع هسته‌ای است، خاطرنشان کرد: قوای کشور باید با هم در زمینه هسته‌ای به تفاهم برسند، بنابراین اگر قوای مجریه و مقننه با هم به یک فهم و ادبیات مشترک برسند، مجموعه مذاکره‌کنندگان ما موفق‌تر خواهند بود.
کد مطلب : 124507