توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۳۶
بازدید 400 میلیون گردشگر از ایتالیا طی سالجاری
صنعت گردشگری در ایتالیا طی سال 2017 به یک رکورد تازه دست یافته و بیش از 400 میلیون گردشگر از این کشور بازدید کردند.
بازدید 400 میلیون گردشگر از ایتالیا طی سالجاری
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، اتحادیه کسبه ایتالیا اعلام کرد که شمار گردشگران ایتالیایی و خارجی که در سال جاری میلادی از این کشور بازدید کرده اند به بیش از 400 میلیون نفر می رسد و این بهترین تابستان از نظر حضور گردشگران در 10 سال اخیر محسوب می شود.

ارزش صنعت گردشگری در ایتالیا معادل 11 درصد تولیدات ناخالص ملی است و سه میلیون نفر در این بخش اشتغال دارند. گردشگران ایتالیایی و خارجی سالانه تنها 26 میلیارد یورو برای خورد و خوراک و نوشیدنی هزینه می کنند که خود کمک بزرگی به رستوران ها، اغذیه فروشی ها و... است.

ایتالیا از جمله اهداف اصلی گردشگر جهانی محسوب می شود که البته در مکان هشتم جدول پس از اسپانیا، فرانسه، آلمان، ژاپن، انگلیس و آمریکا قرار دارد.

'مجمع جهانی اقتصاد' اخیرا در گزارشی در خصوص سفر و گردشگری، عنوان کرد که ایتالیا از نظر میراث فرهنگی فوق العاده ای که دارد در مکان 5 جدول جهانی و از نظر منابع طبیعی در مکان 12 جدول و از نظر ساختاری و زیربنایی در مکان 11 جای گرفته است.

تنها در چهارماه نخست سال جاری 369 میلیون گردشگر خارجی از ایتالیا بازدید کردند که 6 درصد بیشتر از مدت مشابه در سال گذشته است.

به عقیده اتحادیه کشاورزی ، ایتالیا تنها کشور جهان است که می تواند بر روی میراث باستانی تولید مواد غذایی کشاورزی که از نسلی به نسل دیگر در یک منطقه ای منحصر به فرد از نظر تاریخی، هنری و طبیعی که اهرم های اصلی جذابیت گردشگری محسوب می شوند، حساب کند.

حدود یک سوم از هزینه گردشگران در ایتالیا ، صرف غذا در رستوران ها و اغذیه فروشی ها و پیتزا فروشی ها می شود . ایتالیا رهبر جهانی گردشگری غذایی محسوب می شود و در این کشور 60 هزار شرکت کشاورزی بیولوژیکی و 22 هزار مزارع گردشی و شرکت های مختلف گردشگری دیگر فعالیت می کنند.

گردشگران در سفر به ایتالیا بیشترین هزینه را صرف موادغذایی می کنند که حتی از هزینه هتل نیز بیشتر است. گردشگران در رستوران های محلی 14 میلیارد یورو هزینه می کنند. همچنین برای خرید مواد غذایی در مغازه ها و بازارها 12 میلیارد یورو خرج می کنند. در مجموع می توان گفت که گردشگران ایتالیایی و خارجی در عرض یک سال 75 میلیارد یورو هزینه می کنند که از این میزان 22 میلیارد یورو مربوط به مواد غذایی می شود.

به عقیده کارشناسان یکی از دلایل عمده افزایش گردشگران در ایتالیا امسال مربوط به شرایط ژئوپلیتیک بین المللی می شود و ظاهرا احساس امنیت بیشتر در این کشور نسبت به سایر رقبا وجود دارد. رویدادهای فاجعه بار تروریسم بین المللی، منجر به مشروط کردن سفر 40 درصد مسافران ایتالیایی شده است و اغلب ایتالیایی ها ترجیح می دهند در داخل کشور سفر کنند.
کد مطلب : 209792