توصيه به ديگران
۰
جمعه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۹
رد صلاحیت شده‌ها به قانون پایبند باشند
نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: آنان که رد صلاحیت شدند باید طرفداران خود را به آرامش، ثبات و حفظ قانون دعوت کنند.
رد صلاحیت شده‌ها به قانون پایبند باشند
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، آیت‌الله اسدالله ایمانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اظهار داشت: براساس اصل 98 قانون اساسی تفسیر قانون اساسی برعهده شورای نگهبان است به این معنا که اگر کلمه‌ای در قانون مبهم بود شورای نگهبان آن را معنا می‌کند. 

 
وی با بیان اینکه اصل 99 قانون اساسی نیز نظارت بر انتخابات را بر عهده شورای نگهبان گذاشته است، گفت: نظارت بر 2 نوع است، استطلایی و استصوابی، نظارت شورای نگهبان استصوابی است. 

 
امام جمعه شیراز با اشاره به دیگر اصول قانون از جمله اصل 111، 120 و 121 افزود: در این سه اصل معیارهایی برای تائید صلاحیت افراد ذکر شده که شورای نگهبان بنا بر این اصول برای صلاحیت یا رد صلاحیت افراد اقدام می‌کند و شورای نگهبان هم بنا بر حجت شرعی و قانونی این معیارها را می‌سنجند. 

 
ایمانی بیان کرد: یک طرف دیگر ماجرا افرادی است که ثبت‌نام کردند، این افراد نیز باید پای‌بند به قانون باشند و به طرفدارانشان نیز بگویند که بنا به اصول قانون اساسی نمی‌توانند در این کار ورود کنند اما رد صلاحیت به این معنا نیست که در هیچ کاری ورود نکنند. 

 
وی با بیان اینکه آنان که رد صلاحیت شدند باید طرفداران خود را به آرامش، ثبات و حفظ قانون دعوت کنند، عنوان کرد: آنان که ردصلاحیت شدند با رعایت قانون به دنیا نشان بدهند که کشور ما کشور قانون است، پایبند به قانون است و غیر از قانون و اجرای قانون اساسی چیز دیگری نیست. 

 
نماینده ولی فقیه در استان فارس افزود: مردم نیز باید بصیر و آگاه باشند، دشمنان در خارج  که افراد را وادار کردند بیایند ثبت نام بکنند حالا وادار می‌کنند بیایند سر و صدا بکنند. باید مردم هوشیار باشند تا بیگانگان نتوانند در اراده و تصمیم ما نفوذ کنند و مشکلی برای جامعه ما به وجود بیاورند.
مرجع : خبرگزاری تسنیم
کد مطلب : 197598