توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۱
ماکرون پز دموکراسی داد؛ پوتین «جلیقه‌زردها» را یادآوری کرد
رئیس‌جمهور روسیه امروز دوشنبه اظهارات مداخله‌جویانه «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه را با یادآوری تظاهرات‌های «جلیقه‌زردها» پاسخ داد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه امروز دوشنبه اظهارات مداخله‌جویانه «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه را با یادآوری تظاهرات‌های «جلیقه‌زردها» پاسخ داد. 

 
  ماکرون که پنج روز قبل از آغاز اجلاس گروه هفت در فرانسه با پوتین دیدار می‌کرد از روسیه بابت تظاهرات‌های اخیر در این کشور انتقاد کرد و گفت: «ما تابستان سال جاری خواستار آزادی تظاهرات، آزادی بیان، آزادی ابراز نظرات و آزادی شرکت در انتخابات شدیم. روسیه هم همانند تمامی دیگر اعضای شورای اروپا باید به این ارزش‌ها احترام بگذارد»

 
پوتین ابتدا این اظهارات ماکرون را نادیده گرفت اما در پاسخ به سوال یک خبرنگار در این خصوص گفت که مسائل به صورت قانونی در روسیه حل و فصل می‌شوند، اما او نمی‌خواهد که دچار وضعیتی شبیه تظاهرات جلیقه‌زردها در فرانسه شود. 

 
او گفت: «همه ما از اتفاقاتی که در جریان تظاهرات‌های گروه موسوم به جلیقه‌زردها پیش آمد آگاه هستیم. در این تظاهرات‌ها طبق محاسبات ما ۱۱ نفر کشته و ۲۵۰۰ نفر زخمی شدند.»

 
وی اضافه کرد: «ما نمی‌خواهیم چنین اتفاقاتی در پایتخت روسیه به وقوع بپیوندند و همه آنچه بتوانیم را انجام می‌دهیم تا مطمئن شویم اوضاع سیاسی داخلی‌مان دقیقاً مطابق با قانون پیش برود.»

 
تظاهرات گروه موسوم به جلیقه زردها نوامبر سال گذشته در واکنش به افزایش قیمت سوخت در فرانسه آغاز شد، اما در اثر برخورد خشونت‌آمیز پلیس به خشونت کشیده شد.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 267527