توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۹
بیعت یمنی با ولی امر مسلمین
دیدار هیأتی از انصارالله یمن حمایت رسمی و قاطع جمهوری اسلامی ایران از مردم مظلوم یمن است.
بیعت یمنی با ولی امر مسلمین
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، محمد صفری، روزنامه‌نگار و تحلیلگر سیاسی یادداشتی درباره جنبش انصارالله در سیاست روز نوشت.


متن این یادداشت به شرح زیر است:

 
انصار الله یمن سال‌ها است با آرمان ‌های انقلاب اسلامی بیعت کرده است، این بیعت از زمان حضرت امام(ره) وجود داشت و اکنون نیز در زمان رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با قوت بیشتری ادامه دارد و ناگسستنی است. 

 
قیام مردم یمن با محوریت جنبش اسلامی انصار الله بیش از چهار سال است که مقابل هجمه جنایتکارانه رژیم سعودی مقاومت کرده است و می‌رود تا پیروزی بزرگی را برای جهان اسلام رقم بزند.

 
الگوی مردم یمن و انصار الله، انقلاب اسلامی ایران است و این جنبش هزینه تبعیت از آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران را می‌پردازد، اما هیچگاه به خاطر حملات و جنایاتی که متحمل شده کوتاه نیامده و با اعتقاد قبلی به وعده الهی به پیروزی بزرگ مقابل ستمگرانی که لباس اسلام بر تن کرده‌اند اما به مسلمانان خیانت می‌کنند، می‌رود تا شکست سنگینی را به جبهه باطل تحمیل کند.

 
انصار الله یمن به خاطر شرایط حاکم در منطقه از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران آنگونه که حزب الله لبنان و یا گروه‌های مقاومت فلسطین، عراق و سوریه بهره برده‌اند، محروم بوده است، با این وجود جنبش انصار الله توانست به قیام خود ادامه دهد و با مقاومت بی نظیر مردم این کشور، پیروزی را به خود نزدیک کند. 

شرایطی که مردم مظلوم یمن تحمل می‌کنند و همچنان به مقاومت خود ادامه می‌دهند و دم برنمی‌آورند، نتیجه اعتقاد و اطمینان به پیروزی است.

 
یمن اکنون نماد شجاعت و سلحشوری مردمانی است که به عشق انقلاب اسلامی ایران و آرمان‌های الهی این انقلاب دل بسته اند و اندکی هم در اعتقاد آنها سستی دیده نمی‌شود.


انقلاب اسلامی ایران بدون کوچکترین تحمیلی به دیگر جوامع اسلامی و کشورهای مسلمان، صادر شده و نشر پیدا کرده است، رمز این پیروزی تنها آموزه‌های اسلامی و قرآنی است که جمهوری اسلامی ایران منادی آن است.

 
دیدار هیأتی از جنبش انصار الله یمن با ولی امر مسلمین حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تبعیت و بیعت دوباره و رسمی این جنبش با ولی امر مسلمین است، این بیعت و تبعیت، درس‌های بسیاری برای برخی به همراه دارد، به آنهایی که بیعت شکسته و می‌شکنند، همانگونه که بیعت با امیر المومنین علی(ع) را شکستند و بیعت خود را با ابا عبدالله الحسین(ع) زیر پا گذاشتند.

 
اما بیعتی چون تبعیت انصار الله یمن و حزب الله لبنان، بیعتی عمیق از سر و سّر عشق است، عشقی که سرمنشاء آن ولایت علی بن ابی طالب است و برای همین است که سخنگوی جنبش انصار الله یمن در محضر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای چنین می‌گوید؛ «ما ولایت شما را امتداد خط پیامبر اسلام(ص) و ولایت امیر المؤمنین(ع) می‌دانیم و مواضع حیدری و علوی شما در حمایت از مردم مظلوم یمن را ادامه خط امام خمینی(ره) و مایه برکت و بسیار روحیه بخش می‌دانیم.»

 
چنین دیدگاه عمیقی است که باعث شده تا مردم مظلوم یمن بیش از 4 سال را در شرایط بسیار وخیم مقاومت کنند و سرانجام چنین مقاومتی نوید پیروزی بزرگی را می‌دهد که در سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار به روشنی دیده می‌شود؛ تشکیل دولتی مردمی در یمن با حضور همه اقوام و فرق اسلامی این کشور که همراه با پیشرفت خواهد بود، چنین وعده‌ای حتی با وجود همه دشمنی دشمنان محقق خواهد شد و زمینه آن اکنون با راهبرد مقاومتی که الگوی آن انقلاب اسلامی ایران است فراهم شده است.

 
جنبش انصار الله یمن که از حمایت‌های گسترده مردم این کشور برخوردار است با وجود حزب الله لبنان، گروه‌های مقاومت اسلامی در عراق همچون حزب الله عراق، حشد الشعبی و النجباء و همچنین گروه‌های مقاومت فلسطین و مقاومت سوریه توانسته‌اند با تبعیت از جمهوری اسلامی ایران، ارتش اسلامی را شکل بدهند که توانسته است جبهه استکبار را با چالش جدی روبرو کند، چالشی که شکست‌های بزرگی را برای دشمنان جهان اسلام از رژیم صهیونیستی تا رژیم سعودی و آمریکا به آنها تحمیل کرده و خواهد کرد.

 
سید عبدالملک الحوثی رهبر جنبش اسلامی ‌انصار الله از یاران و سربازان ولایت است، از همان یاران و سربازانی که تا پای جان بر سر آرمان‌های اسلام می‌ایستند، نامه او به ولی امر مسلمین حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گرچه محتوای آن هنوز منتشر نشده اما چیزی جز ارادت و تبعیت در آن نیست. اگر شرایط موجود اجازه می‌داد رهبر جنبش انصار الله خود به دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌شتافت، اما دیدار سخنگوی جنبش انصار الله یمن با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در شرایط ویژه ای که در این کشور ایجاد شده، نشانه‌هایی دارد که این نشانه‌ها در حال آشکار شدن است. 

 
وعده صادق پیروزی به مردم یمن و شکست رژیم سعودی و صهیونیست‌ها در جنگ علیه مردم مظلوم یمن با تشکیل دولتی اسلامی که در سخنان عبدالسلام سخنگوی جنبش نیز به خوبی دیده می‌شود؛ «به شما قول می‌دهیم که ملت یمن منسجم و همچون ید واحد به استقامت و ایستادگی خود در مقابل تجاوز ظلم، تا پیروزی کامل ادامه خواهد داد.»
کد مطلب : 267275