توصيه به ديگران
۱
چهارشنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۱۱:۲۷
حاشیه های جلسه علنی دیروز مجلس
تذکرات نمایندگان در خلال بررسی لایحه بودجه ۹۰ کمافی​السابق ادامه داشت و همچنان هیات رئیسه از آنها می​خواست که با چنین تذکراتی، وقت مجلس را نگیرند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، جلسه دیروز مجلس با حاشیه هایی همراه بود که بخشی از آن را با هم از نظر می گذرانیم:

*نمایندگان از قید تذکرات خود نمی​گذشتند و برای همین رئیس مجلس به آنها با خنده گفت: اگر همینطور ادامه دهید، روز جمعه را هم در خدمتتان خواهیم بود.

*در بخشی از مصوبات امروز مجلس، قیمت هر بشکه نفت از ۸۰ دلار به ۸۱.۵ دلار افزایش یافت که با فریاد یا اسفای غلامرضا مصباحی​مقدم مواجه شد. رئیس کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی در تذکری با صدای بلند گفت: «انالله و انا الیه راجعون»!
او که معتقد بود این مصوبه مجلس برخلاف سیاست​های کلی اصل ۴۴ و سندچشم انداز ۲۰ ساله است، تاکید کرد: به این ترتیب وابستگی بودجه ۹۰ به درآمدهای نفتی بیشتر می​شود و این یعنی فاتحه​ای برای اقتصاد کشور!

*در حالیکه رئیس مجلس قصد پاسخگویی به وی را داشت او همچنان از خلاف برنامه پنجم بودن این مصوبه سخن می​گفت و اینکه نیازمند رای دو سوم نمایندگان بوده است.
لاریجانی در پاسخ به وی گفت: این یک تصمیم درآمدی است و اگر در هزینه هم باشد، خلاف سیاسیت​های برنامه نیست. اما مصباحی​مقدم خطاب به وی ادامه داد: من از رویکرد شما تعجب می کنم که خلاف قانون برنامه عمل می​کنید.

*در بخش دیگری از مذاکرات امروز، احمد توکلی نسبت به تکرار بندی از لایحه برنامه پنجم در لایحه بودجه ۹۰، گفت: ما که از قانون که کپی نمی گیریم! نیازی به تکرار برخی احکام در قانون بودجه نیست. بهتر است این بند اضافه حذف شود تا دولت از ان سوء استفاده نکند.
کد مطلب : 689