توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۴
واکنش آمریکا به تصمیم کره شمالی برای لغو نشست با کره جنوبی
کاخ سفید و وزارت خارجه آمریکا نسبت به تصمیم کره شمالی برای لغو نشست مقام‌های ارشد این کشور با کره جنوبی واکنش نشان دادند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از رویترز، کاخ سفید روز سه‌شنبه اعلام کرده است که از گزارش‌های رسانه‌های خبری درباره تصمیم کره شمالی برای لغو دیدار برنامه‌ریزی‌شده با مقام‌های کره جنوبی مطلع شده است.

 
سارا سندرز سخنگوی کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای افزود: آمریکا مستقلاً آنچه را کره شمالی اعلام کرده است بررسی خواهد کرد و به هماهنگی نزدیک با متحدانش ادامه می‌دهد.

 
این در شرایطی است که کره شمالی مذاکرات سطح‌بالای چهارشنبه را به‌دلیل رزمایش کره جنوبی ــ آمریکا لغو کرده است.

 
خبرگزاری رسمی کره شمالی مانور مشترک میان آمریکا و کره جنوبی را "تحریک‌آمیز و آمادگی برای تهاجم" توصیف کرده است.

 
کره شمالی همچنین هشدار داده است دیدار تاریخی میان کیم جونگ اون رهبر این کشور و دونالد ترامپ رئیس جمهور کره شمالی که قرار است 12 ژوئن (22 خرداد) در سنگاپور برگزار شود، نیز ممکن است لغو گردد.

 
وزارت خارجه آمریکا نیز اعلام کرده است که همچنان به تلاش و برنامه‌ریزی خود برای برگزاری دیدار بین دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی ادامه می‌دهد.

 
هیتر نوئرت سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در این باره گفت: کیم جونگ اون رهبر کره شمالی پیش از این گفته است که لزوم ادامه برگزاری تمرینات نظامی مشترک بین آمریکا و کره جنوبی را درک می‌کند. ما به برنامه‌ریزی و طراحی برای برگزاری نشست بین رئیس جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی ادامه می‌دهیم.

 
کره جنوبی نیز تصمیم کره شمالی برای لغو نشست مقام‌های عالی‌رتبه دو کشور را تأسف‌بار ارزیابی کرده و آن را مغایر با اعلامیه تاریخی که اواخر آوریل توسط رهبران دو کشور منتشر شده، دانسته است.

 
وزارت اتحاد کره جنوبی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: تصمیم کره شمالی برای لغو یکجانبه نشست مقام‌های عالی‌رتبه بین دو کره به‌دلیل مانور هوایی مشترک سالیانه بین آمریکا و کره جنوبی، مطابق با روح اعلامیه پانمونجون نبوده و تأسف‌بار است.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 235919