توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۲
700 واحد مسکن مهر پردیس در اختیار یک نفر
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت:‌ با بررسی‌هایی که در مجموعه کارگزاری مسکن مهر پردیس انجام‌شده موفق به شناسایی یک نفر شدیم که با نام یک تعاونی تعداد ۷۰۰ واحد را در اختیار گرفته و در مقاطع مختلف اقدام به خریداری این واحدها کرده است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز پردیس شهری جدید در کنار پایتخت که سرریز جمعیت تهران را پذیرا است. پردیس را به مسکن و مهر و البته به آب و هوای خوبش می‌شناسند.

 
هرچند فاصله نسبتا نزدیک به پایتخت می‌تواند عامل پیشرفت باشد اما برخی اوقات همین عامل سبب غفلت و دیده نشدن هم می‌شود چرا که تهران و مسائل آن به حدی بزرگ است که طبیعی است شهری با 100 هزار نفر جمعیت اصلا مهم نباشد. اما سرعت رشد این شهر و سوژه اصلی آن یعنی مسکن مهر چنان ضریبی به آن می‌دهد که بعید است در معادلات شهری گم شود.

 
نقش دلالان در پروژه مسکن مهر پردیس، روند جایگزینی 18 پیمانکار، حضور لیدر نماها در مسکن های مهر، دلیل عدم تحویل مدارس و مراکز درمانی پردیس، مشکلات شهرک نوسا در پردیس ، برنامه‌های بعدی شرکت عمران پردیس، زمان اتمام پروژه مسکن مهر پردیس، سوالاتی بود که سید مهدی هدایت مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس در گفت‌وگو با خبرنگار فارس پاسخ داد.

 
فارس: یکی از پروژه‌های که امروز به آن‌ها سر زدیم، کرمانشاهان و... که ساخت آن سال‌ها بلاتکلیف مانده بود، از چه زمانی فعالیت‌ها در این پروژه ها آغاز شد؟

 
هدایت: در بدو ورود به پردیس فعال کردن تمامی پروژه‌های مسکن مهر پردیس را آغاز و در کنار آن تعیین و تکلیف پروژه‌های متوقف‌شده و تأمین کسری واحدهای مسکن این شهر را در کنار بخش ها و کارهای عمرانی، با قدرت به‌پیش بردیم.

 
اولین اقدام فعال کردن تمامی پروژه‌های مسکن مهر پردیس از جمله کرمانشاهان بود که خوشبختانه محقق شد، اما در کنار این اقدام پروژه‌هایی وجود داشت که از سال‌های قبل به دلایل مختلف، شامل کم‌کاری پیمانکار، مسائل حقوقی زمین‌ها و... متوقف‌شده بودند.


فارس: چگونه ۱۸ پیمانکار ناکارآمد جایگزین شدند؟

 
هدایت: در این راستا با حمایت دستگاه قضاییی بیش از ۱۸ پیمانکار تعیین و تکلیف شده و پیمانکاران خوش‌نام و امتحان پس داده که در فازهای مختلف پردیس واحدهایی را ساخته و تحویل متقاضیان داده بودند جایگزین این دست از پیمانکاران شدند.

 
فارس: رفع معارض فاز هشت به اتمام رسید؟ چه تعداد واحد مسکونی در این فاز ساخته می‌شود؟

 
هدایت: در ابتدا ضمن تقدیر از حمایت‌ها و بازدیدهای دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پردیس از پروژه‌های مسکن مهر، با پیگیری‌های مؤثر دادستان، این پیمانکاران جایگزین شدند.

 
بخش سوم کار ما رفع معارض‌های زمین‌های دارای مشکل بود که این بخش را با همکاری دستگاه قضایی دنبال و خوشبختانه رأی به نفع دولت صادر و بخشی از کسری واحدهای که در پردیس وجود داشت در همان محل‌ها جبران و عملیات اجرایی پروژه‌ها آغاز شد.

 
فارس: بازدیدهای شما از پروژه‌ها چگونه است؟

 
هدایت: بازدیدهایی را به‌صورت روزانه در طول هفته انجام می‌دهیم اما در روزهای پنجشنبه این بازدیدها از صبح تا شب برای رصد فعالیت پیمانکاران انجام می‌شود و طی این بازدیدها جلسات منظمی را با پیمانکاران برگزار می‌کنیم.

 
با رفع معارض و حضور پیمانکاران جدید در فاز ۸، حدود ۲۶ هزار واحد در این فاز ساخته و افتتاح خواهد شد، و طی این پروسه حدود ۲۰ پیمانکار جدید جایگزین پیمانکاران ناکارآمد شدند که این اقدام باعث پیشرفت سریع پروژه‌ها و نزدیک شدن زمان تحویل واحدها به متقاضیان شد.


فارس: افتتاح چه تعداد مسکن مهر را در برنامه دارید؟

 
هدایت: با توجه به اهمیت پروژه‌های مسکن مهر پردیس، با حمایت و پیگیری‌های وزیر راه و شهرسازی با برنامه‌ریزی و پیگیری‌های صورت گرفته تا اوایل شهریورماه حدود ۱۰ هزار واحد از پروژه‌های مسکن مهر پردیس افتتاح خواهد شد.

 
فارس: امکان بروز مشکل در راه افتتاح وجود دارد؟

 
هدایت: این افتتاح مشروط بر همکاری دستگاه‌های خدمات‌رسان در بخش نصب انشعابات و با حضور مقامات عالی کشور انجام خواهد شد و این واحدها طی فرآیندی تحویل مالکان خواهد شد.

 
فارس: برنامه بعدی شرکت عمران پردیس برای افتتاح واحدهای مسکن مهر چیست؟

 
هدایت: پس‌ازاین افتتاح با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده بازهم منوط به همکاری دستگاه‌های خدمات رسان و همچنین تأمین آورده توسط مالکان مسکن مهر، تا پایان سال نیز حدود ۳۰ هزار واحد مسکن مهر را به مرحله تکمیل و افتتاح خواهیم رساند.

 
فارس: چه زمانی پروژه مسکن مهر پردیس به اتمام می‌رسد؟

 
هدایت: امید است تا پایان امسال حدود ۹۰ درصد از پروژه‌های مسکن مهر این شهر، تعیین و تکلیف شود و ۱۰ درصد باقی‌مانده نیز پروژه‌هایی هستند که امسال بحث‌های حقوقی آن حل و یا عملیات اجرایی آن آغازشده است و امیدواریم این تعداد نیز تا پایان سال آینده تکمیل و تحویل 
مالکان شود.
 
 تا پایان سال نیز حدود ۳۰ هزار واحد مسکن مهر را به مرحله افتتاح می‌شود


فارس: تعامل بانک مسکن با شرکت عمران چگونه است؟

 
هدایت: ضمن تقدیر از عملکرد بانک مسکن، نیاز است بانک مسکن سرعت بیشتری در کارهای اداری مرتبط با مسکن مهر بدهد و اقاله‌هایی که در بانک‌ها نهایی نشده را به سرانجام برسانند تا پس از تکمیل پرونده‌ها از تسهیلات بانکی در این پروژه‌ها بهره‌مند

شویم.

 
علی‌رغم اینکه بزرگ‌ترین تورم تاریخ جمهوری اسلامی ایران را در این برهه زمانی چندماهه حضور بنده شاهد بودیم، اما اجازه ندادیم هیچ‌کدام از پروژه‌های مسکن مهر پردیس به این دلیل متوقف شوند.

 
در بخش‌های مختلف همان‌گونه که در طی بازدید مشاهده کردید، آماده‌سازی، محوطه‌سازی، ساخت واحدها، نصبیات، ساخت مساجد، مدارس، کلانتری، فضای سبز، خدمات زیربنایی و... را در تمامی فازها عملیاتی کرده اسن و در کنار این اقدامات، عملیات ساخت‌وساز پروژه‌ها نیز از پیشرفت فیزیکی بالایی برخوردار هستند.

 
شهر پردیس و بخصوص فازهای مسکن مهر با سرعت بالایی به سمت تکمیل شدن و سکونت پذیری به‌پیش می‌روند که این جای خرسندی دارد.

 
فارس: دلیل عدم تحویل مدارس و مراکز درمانی پردیس توسط دستگاه ها چیست؟

 
هدایت: با پیگیری‌هایی که امسال انجام شد آموزش‌وپرورش در فازهای ۸ و فاز ۵ پیش ثبت‌نام دانش آموزان را انجام داده است و مدارس تجهیز و امسال در این فازها شاهد حضور جمعیت دانش‌آموزی خواهیم بود.

 
معضل جدی که در فازهای مسکن مهر داریم بحث نبود خدمات درمانی است، ما تقریباً یک درمانگاه بزرگ و یا بیمارستان متوسط را در فاز ۱۱ و همچنین درمانگاهی را در فاز ۸ آماده کردیم اما متأسفانه تا به امروز دانشگاه علوم‌پزشکی اقدام به تجهیز، تحویل و ارائه خدمات به ساکنین مسکن مهر نکرده است.

 
امروز مشکل جدی ما در بخش درمان و عدم تحویل گرفتن درمانگاه‌ها فازهای مسکن مهر پردیس است که با کمک و رایزنی‌های فرماندار

 
دانشگاه علوم‌پزشکی اقدام به تجهیز، تحویل و ارائه خدمات به ساکنین مسکن مهر نکرده است

 
امیدواریم خدمات درمانی در این فازها دایر شود. 

 
فارس: اثرات منفی رأی دیوان عدالت اداری در خصوص اخذ مالیات از مسکن مهر پردیس چیست؟

 
هدایت: متأسفانه مصوبه‌ای از دیوان عدالت اداری صادرشده که به اخذ مالیات از مسکن مهر اختصاص داشت که این رأی به‌شدت تأثیر منفی را در اجرای این پروژه‌ها خواهد داشت.

 
قطعاً این رأی پس از مدتی اثرات بسیار منفی را در این مقطعی که مردم پس از چندین سال انتظار به‌سوی رسیدن به واحدهای مسکونی خود به‌پیش می‌رفتند ایجاد می‌کند و متأسفانه مشکل جدی را در پروژه‌های مسکن مهر ایجاد کرده است.

 
از ریاست قوه قضاییه انتظار داریم که این حکم را تا اتخاذ تصمیمی کارشناسی متوقف کنند زیرا اعمال این رأی باعث ایجاد تبعات اجتماعی جدی در فضای مسکن مهر می‌شود.

 
وزیر راه و شهرسازی نیز از این رأی مطلع شده و موضوع را پیگیری کردند و ما نیز در پی پیدا کردن تدبیری قانونی برای رفع این مشکل هستیم.

 
فارس: دلالان در نوسانات قیمت مسکن مهر چه نقشی دارند؟

 
هدایت: تعدادی از افراد خاص، تعداد بالایی از واحدهای مسکن مهر را خریداری و احتکار کردند و متأسفانه در مقطعی توسط عده‌ای موج ناامیدی در پروژه‌های مسکن مهر تزریق شد که این اقدام باعث شد تا تعدادی از گروه‌های هدف ما مسکن‌های مهر خود را با قیمت‌های بسیار پایین به فروش برسانند و میلیاردر شوند.

 
فارس: آماری از مالکان واقعی مسکن مهر در اختیار دارید؟

 
هدایت: گروه هدف ما غالباً واحدهای خود را به دلالان و محتکران حوزه مسکن واگذار کرده‌اند و اخیراً با بررسی‌هایی که در مجموعه کارگزاری مسکن مهر پردیس انجام‌شده موفق به شناسایی یک نفر شدیم که با نام یک تعاونی تعداد ۷۰۰ واحد را در اختیار گرفته و در مقاطع مختلف اقدام به خریداری این واحدها کرده است.

 
امروز وزیر راه و شهرسازی، مقامات قضایی، مجموعه‌های نظارتی و... اقدامات اولیه را در این حوزه انجام دادند تا بتوانیم با سازوکارهایی حقوقی با این‌گونه افرادی که با اقداماتی روانی، با جریان سازی، ایجاد ضعف‌هایی در مسکن مهر و موج ناامیدی، قیمت واحدهای مسکن مهر را کاهش و اقدام به خرید واحدها می‌کردند، انجام دهیم.

 
این افراد پس از خرید واحدها با ایجاد جو امیدواری در فضای مجازی، واحدهای خود را به فروش می‌رسانده و این باعث شده که بسیاری از متقاضیان اصلی و حتی شرکت عمران با مشکلات جدی مواجه شوند.


فارس: امروز قیمت‌های مسکن مهر چگونه است؟

 
هدایت: خوشبختانه امروز در پردیس شاهد تثبیت قیمت‌ها هستیم، اما در کنار این به مالکین توصیه می‌کنیم مراقب فعالیت این افراد باشند، زیرا ما با آن مقطعی که قیمت‌ها با جریان سازی به‌صورت نامتعارف بالا می‌رود مخالف هستیم.

 
امروز که برخی دلالان ورود کردند و قصد دارند قیمت‌ها را تا کمتر از قیمت‌های تمام‌شده پایین‌ بیاورند که با این اقدام هم مخالفیم و با رصدهای مختلف به دنبال برخورد با این افراد هستیم.

 
فارس: نقش مدیران گروه‌های تلگرامی و فضای مجازی در کاهش و افزایش قیمت مسکن مهر پردیس چیست؟ گفته می‌شود این افراد میلیون‌ها از متقاضیان مسکن مهر درآمد دارند؟

 
هدایت: درواقع ما در پردیس دو جنس از مدیرهای تلگرامی، لیدرها و یا نماینده‌های پروژه‌ها راداریم، که بخش عمده‌ای از نماینده‌ها انسان‌هایی دلسوز، پیگیر و همراه هستند که واقعیت‌ها را می‌بینند و عموماً سمت‌وسوی آن‌ها به جهت رفع مشکلات و موضوعات متقاضیان است.

 
تعدادی از این افراد به‌ظاهر لیدر و نماینده از گروه‌های مجازی و احساسات متقاضیان سوءاستفاده مالی کرده و به بحث خریدوفروش ورود و باقی نماینده‌ها را هم به حاشیه می‌برند. 

 
این افراد در گروه‌ها قراردادهای پنج‌برگی را پخش می‌کنند که اتفاقاتی ناخوشایند مانند جعل را به وجود آورده است.

 
و این افراد موج ناامیدی را در فضای مجازی ایجاد کرده و واحدهای را باقیمت‌های پایین خریداری و پس‌ازآن، با ایجاد فضای امیدواری و فضاسازی‌های جدید، قیمت واحدها را بالابرده و باسودهای بالا به فروش می‌رسانند.

 
فارس: چه سخنی با مالکان مسکن مهر دارید؟

 
هدایت: متقاضیان نباید تحت تأثیر فضای مجازی و این گروه‌های تلگرامی که اقدام به سوءاستفاده از احساساتشان می‌کنند قرار بگیرند و اخبار را فقط از طریق سایت شرکت عمران که به‌صورت روزانه اقدام به انتشار آمار پیشرفت فیزیکی، تعداد نیروهای فعال در هر پروژه، اقدامات انجام‌شده در تمامی پروژه‌ها و.... را به سمع و نظر شهروندان و متقاضیان می‌رساند پیگیری کنند.

 
از نمایندگانی که دلسوزانه کار مردم را پیگیری می‌کنند تشکر و قدردانی می‌کنیم اما این فرصت را به افرادی که اقدام به سوءاستفاده از مالکین مسکن مهر را می‌کنند، نخواهیم داد و با این افراد برخورد قضایی و حقوقی خواهیم کرد.

 
فارس: مشکلات شهرک نوسا در پردیس چه زمانی حل می‌شود؟

 
هدایت: طی ماه‌های اخیر در ارتباط با پروژه نوسا ورودی جدی کرده این و اخیراً هم توافقی با شهردار پردیس انجام دادیم.

 
طی این توافق آماده‌سازی این مجتمع، با تهاتر بخشی از زمین‌های شرکت عمران تحویل شهرداری شده و شهرداری نیز با برنامه‌های زمان‌بندی‌شده فعالیت‌های خدماتی و آماده‌سازی این مجتمع را انجام خواهند داد تا مشکلات ساکنان رفع شود.

 
به گزارش فارس، حال با حضور سید مهدی هدایت و فعال شدن تمام پروژه‌ها، قول افتتاح 40 هزار واحد مسکن مهر تا پایان سال امیدوارتر و پررنگ‌تر از همیشه در دل مالکان مسکن مهر پردیس نقش بسته و فقط گذر زمان و تحویل واحدها به مردم می‌تواند پاسخ سال‌ها انتظار را همراه با لبخند رضایت بر لب‌های مالکان نقش بزند.
کد مطلب : 266014