توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۱
مددی یا ابا الزّهرا (س)
17 ربیع الاول مصادف است با میلاد سر سعادت نبی مکرم اسلام حضرت محمد ابن عبد الله (صلی الله علیه و آله) می باشد که حضرت حق در کلام الهی در خصوص وجود شریفشان می‌فرماید: «مَنْ یُطِعِ الرَّسُولَ فَقَدْ أَطاعَ اللهَ»، کسی که از پیامبر اطاعت کند، همانا اطاعت خداوند را کرده است.
مددی یا ابا الزّهرا (س)
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس تاریخ و حماسه عصر امروز 17 ربیع الاول مصادف است با میلاد سر سعادت نبی مکرم اسلام حضرت محمد ابن عبد الله (صلی الله علیه و آله) می باشد که حضرت حق در کلام الهی در خصوص وجود شریفشان می‌فرماید: «مَنْ یُطِعِ الرَّسُولَ فَقَدْ أَطاعَ اللهَ»، کسی که از پیامبر اطاعت کند، همانا اطاعت خداوند را کرده است.

پیامبری که خداوند وی را صاحب صفات خود می داند زیرا رحمت و رأفت از صفات خداوند است، و خدا رسولش (صلی الله علیه و آله) را مظهر این صفات خود می داند و به وی وقتی که از مردم زکات می‌گیرد چنین می‌فرماید: «وَصَلِّ عَلَیْهِمْ إِنَّ صَلاتَکَ سَکَنٌ لَهُمْ»، ای پیامبر(صلی الله علیه و آله) برای آن‌ها دعا کن، زیرا تو برای آن‌ها آرامشی.

و یا پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) آن قدر به مردم دلسوز بود و در صدد هدایت آن‌ها بود که باریتعالی حضرتش را چنین معرفی می نماید: «فَلَعَلَّکَ باخِعٌ نَفْسَکَ عَلى آثارِهِمْ إِنْ لَمْ یُؤْمِنُوا بِهذَا الْحَدِیثِ أَسَفاً»، شاید جان خود را به دنبال آنان، آن گاه که به رسالت تو ایمان نیاوردند از دست بدهی.

از طرف دیگر اخلاق پسندیده و رفتار جوانمردانه و خلق نیکوی حضرتش چنان بود که خداوند در قرآن ایشان را ستایش کرده و حضرتش را صاحب خلق عظیم دانسته و می فرمایند «وَإِنَّکَ لَعَلى خُلُقٍ عَظِیمٍ».  

رفتاری کریمانه با همه داشت، و خشم و خشنودی اش تنها به خاطر رضای پروردگارش بود. لذا حضرت چنین خطاب کرد: «فَبِما رَحْمَةٍ مِنَ اللهِ لِنْتَ لَهُمْ وَ لَوْ کُنْتَ فَظًّا غَلِیظَ الْقَلْبِ لاَنْفَضُّوا مِنْ حَوْلِکَ»،در پرتو رحمت الهی در برابر تندی آن‌ها نرم شدی و اگر خشن و سنگدل بودی از اطراف تو پراکنده می‌شدند.

و با اشعاری زیبا از مجتبی روشن روان این کلام را به امید شفاعت و نگاه امشب حضرتش به ما به پایان می بریم:

نور چشم ترم رسول الله
با وفا دلبرم رسول الله

عاشقانه ترانه مي سازم
شور تو در سرم رسول الله

غرق در شور و مستي و نازم
نام تو مي برم رسول الله

بهترين اعتقاد من اين است...
بنده ي حيدرم رسول الله

آشناي حسين زهرايم
سائل اين درم رسول الله

من كيم بنده ات ابا الزّهرا
سائل خنده ات ابا الزّهرا
کد مطلب : 223651
شما کدامیک را در نوسانات شدید ارز مقصر می دانید؟
دولت اصلاح طلب روحانی
طمع مردم