۱
توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۰
پیام امام خامنه ای درپی حماسه ملت در راهپیمایی ۲۲ بهمن؛
ملت سربلند ایران! عزم و بصیرت شما حادثه‌ای بزرگ وخیره کننده آفرید
درپی حماسه راهپیمایی امروز ملت عزیز ایران در سراسر کشور، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیامی صادر کردند.
ملت سربلند ایران! عزم و بصیرت شما حادثه‌ای بزرگ وخیره کننده آفرید
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز درپی حماسه راهپیمایی امروز ملت عزیز ایران در سراسر کشور، حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیامی صادر کردند.
 
متن پیام رهبر معظم انقلاب به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
 
ملت عزیز و سربلند ایران! امروز عزم و بصیرت شما حادثه‌ی بزرگ و خیره کننده‌ئی آفرید. عظمت راه‌پیمائی امروز شما که به نظرِ محاسبه‌گرانِ دقیق، از سالهای پیش پرجمعیت‌تر و پرشورتر بود، پاسخ قاطع و دندان‌شکنی به بیگانگان و دشمنان و سست‌عهدان داد.

دشمن با تکیه بر تصوّر ناقص و باطل خود از ایران و ایرانی، همه‌ی توان و تلاش تبلیغی خود را بر این متمرکز کرده بود که ۲۲ بهمن امسال را بی‌رونق و احیاناً به ضد خود تبدیل کند. شما عملاً زنده و پویا بودن انقلاب را به رخ آنان کشیدید و پایبندی به آرمانهای امام راحل را با شعارهای خود و با حضور گرم خود، با صدای بلند فریاد کردید.

نهیب ملت ایران دشمن را به عقب میراند و عزم راسخ او معادلات غلط آنان را به هم میریزد. مسئولان کشور قدر این پدیده‌ی بی‌نظیر را بدانند و با استقامت کامل و روحیّه‌ی انقلابی و عمل جهادی به ملت عزیز خدمت و از آرمانهای انقلاب دفاع کنند.

آینده متعلق به ملت بیدار و بصیر ماست، ما مسئولان باید بکوشیم از ملت عقب نمانیم. ولا تهنوا و لاتحزنوا و انتم الأعلون ان کنتم مؤمنین
 
والسلام علیکم و رحمت الله
 
بیست و دوم بهمن ۱۳۹۶ 
سید علی خامنه‌ای
مرجع : دفتر مقام معظم رهبری
کد مطلب : 229484
۱۳۹۶-۱۱-۲۶ ۰۰:۳۴:۵۰
انقلاب اسلامی انفجار خودآگاهی و فهم سیاسی در ملت ایران بود نه یک کارناول شادی و تفریحی و قرار است روز بازگشت به هویت انقلاب اسلامی باشد نه یک مراسم ملی گرایانه. متاسفانه برگزارکنندگان این راهپیمایی های چند سال اخیر تلاش کرده اند با انحرافی آشکار در هویت انقلابی و اسلامی این راهپیمایی آن را به مراسم سوت و کف و کارناول شادی با شعارهای ناسیونالیستی و شوونیستی تبدیل کنند. شما یادتان هست که وقتی روز 12 بهمن امام خمینی فرمود من توی دهن این دولت می زنم . مردم سوت و کف زدند که همانجا انقلابیون فریاد الله اکبر سر دادند تا نشان دهند ماهیت این انقلاب با میتینگ های سیاسی کمونیستها و ملی گرا ها بشدت فرق دارد. فضای تحمعات انقلابی همیشه با ذکر تکبیر و صلوات معطر باشد اما فضای تجمعات لیبرالها با سوت و کف. اما در چند سال اخیر و سیاستهای اعتدال سبب شد که افراد مجری برنامه های 22 بهمن به مردم بگویند کف بزنید و سوت بکشید! آیا انحراف را نمی توانید ببینید؟ ما با شادی مخالف نیستیم. اما ظاهر و باطن شادی مومتان با شادی کفار فرق دارد. سوت و کف عملی بی معنی و عبادت بت پرستان دور کعبه بود و هلهله یزیدیان زمانی که سر مقدس امام حسین علیه السلام را به دمشق آوردند. لهذا این عمل همواره مورد تقبیح مومنین و مخصوصا شیعه در طول تاریخ بود و اولین بار در ایام مشروطه بود که عده ای به تقلید از غربیها این چیزها را وارد فرهنگ سیاسی ایران کردند. حال آنکه ذکر تکبیر و صلوات و شعارهای انقلابی یعنی دادن معنا و روح به راه پیمایی. وقتی آن را با سوت و کف عوض کردید معنا و روح راه پیمایی را از آن گرفته اید.