توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۳۸
ویژه نامه نمایشگاه کتاب
ادامه رکورد شکنی"دا" با 137 دوره تجدید چاپ/ فروش 1400 نسخه ای تا روز ششم
1400 نسخه از کتاب "دا" تا پایان روز پنجم نمایشگاه کتاب به فروش رسیده است.
ادامه رکورد شکنی"دا" با 137 دوره تجدید چاپ/ فروش 1400 نسخه ای تا روز ششم
Share/Save/Bookmark
به گزارش خبرنگار عصر امروز از بیست و چهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، کتاب "دا" که خاطرات سیده زهرا حسینی و اهتمام سیده اعظم حسینی است و به همت انتشارات سوره مهر منتشر شده است به چاپ ۱۳۷ ام رسید. 

این کتاب پیش از آغاز نمایشگاه به چاپ صد و سی و دوم رسیده بود که به منظور عرضه در نمایشگاه ۵ چاپ به آن اضافه شد که تا پایان روز پنجم نمایشگاه هزار و ۴۰۰ نسخه از آن به فروش رسیده است. 

به گفته مسئول غرفه فروش کتاب دا در نمایشگاه کتاب، فروش این کتاب نسبت به سال گذشته در نمایشگاه کاهش پیدا کرده است. 

بر اساس این گزارش،کتاب دا خاطرات راوی از روزهای آغازین جنگ و روزهای حمله ارتش بعثی عراق به خرمشهر و مقاومت های مردمی در این شهر را روایت می کند.

در این کتاب سیده زهرا حسینی خاطرات خود از روزهای مقاومت و روزهای پس از آن را با جزئی ترین موارد روایت می کند تا آنجا که این گونه جزئی نگری و بیان لحظه لحظه وقایع باعث شده تا بسیاری آن را رمان بنامند ، حال آنکه این کتاب سراسر خاطرات واقعی و حقیقی سیده زهرا از آن روزهاست.

راوی در آن روزها تنها ۱۷ سال داشته و اهمیت این کتاب شاید در این باشد که وقایع جنگ ما برای اولین بار از زاویه دید یک دختر نوجوان روایت شده است.خاطراتی که راوی حدود ۲۰ سال آن ها را در درون سینه خود همچون یک راز حفظ کرد و حرفی از آن نزد. در این کتاب ناگفته هایی از جنگ بیان شده که تا کنون کسی از آن ها حرف نزده است.

این کتاب نگاههای مختلف از گروه های فکری و اقشار مختلف را به خود جلب کرده است. مسئولان و مدیران فرهنگی ، هنرمندان ، نویسندگان ، سینماگران از جمله کسانی هستند که این کتاب را مورد تحسین قرار داده اند.
كتاب دا يكي از زيباترين و كامل ترين كتاب هايي است كه در مورد دفاع مقدس نوشته شده است. يكي از ويژگي هاي اين كتاب اين است كه بسيار خوب تصويربرداري شده و درخشان ترين كتابي است كه در زمينه دفاع مقدس چاپ شده است؛ اين كتاب از نظر تصويري و سينمايي جنبه هاي فوق العاده اي دارد و اگر به كارگرداني ماهر سپرده شود مي تواند بسسيار تاثير گذار باشد.
کد مطلب : 1581