توصيه به ديگران
۰
دوشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۷
وزارت ورزش و سکوت درباره ادعای شرب خمر مربی تیروکمان
در حالی که مربیان و ورزشکاران رشته تیراندازی با کمان از حاشیه‌های سرمربی کره‌ای تیم ملی کشورمان می‌گویند وزارت ورزش و جوانان در قبال این ماجرا سکوت پیشه کرده است.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، پارک میونگ سرمربی کره‌ای تیم ملی تیراندازی با کمان در حالی با کارنامه‌ای نه چندان قابل قبول و ناکامی‌های مداوم ملی‌پوشان ریکرو در مسابقات آسیایی و جهانی، به کار خود ادامه می‌دهد که مشکلات وی در این روزها عرصه را بر کمانداران تنگ کرده و ابعاد جدیدی از رفتار نامتعارف وی از سوی ملی‌پوشان بیان شده است.

 
بعد از اظهار نظر وحید بهدانی مبنی بر استفاده این مربی از مشروبات الکلی، راحله خیرالله‌زاده ورزی مربی پیشین تیم ملی و یکی دیگر از اعضای تیم ملی که تمایلی به نامش نداشت این موضوع را تایید و اعلام کردند پارک میونگ مشروبات الکلی استفاده و فحاشی می‌کند. در واقع چند عضو تیم ملی به این نکته اشاره کرده‌اند که مربی کره‌ای تیم ملی تیروکمان رفتاری نامتعارف داشته است. با وجود گذشت چند روز از این ماجرا اما وزارت ورزش و جوانان سکوت کرده و هیچ واکنشی به این موضوع نشان نداده و دبیر فدراسیون هم این ادعا را رد کرده است. اگر چنین است چرا وزارت ورزش به عنوان متولی ورزش ایران سکوت کرده و اعلام نمی‌کند که کدام ادعا درست است؛ صحبت ورزشکاران یا اظهارات دبیر فدراسیون؟


محمدعلی شجاعی که به عنوان فرد اول فدراسیون 6 سال سکان تیراندازی با کمان را در اختیار دارد و به علت مشغله کاری زیاد به گفته بسیاری از ورزشکاران مدت‌هاست در تیم ملی دیده نشده است، نخستین فردی است که باید پاسخگوی این اتفاقات باشد که البته نیست. شجاعی که بعد از پایان مدت ریاستش همچنان به عنوان سرپرست به کار خود ادامه می‌دهد چگونه می‌تواند از بین رفتن قبح این الفاظ و شرب خمر را برای نوجوانان و جوانان جبران کند؟  

 
حال چند سؤال و ابهام به وجود می‌‌آید. آیا ادعای ورزشکاران موضوع کوچکی بوده که مسئولان چشم خود را روی آن بسته‌اند؟ آیا استفاده از الفاظ خارج از عرف در مورد یک دختر ایرانی موضوع ساده‌ای است که بتوان چشم‌ها را روی آن بست؟ آیا با سکوت و پاک کردن صورت مسئله از سوی فدراسیون می‌توان اتفاقات رقم خورده را مخفی کرد؟ آیا با این شرایط خانواده‌ها می‌توانند به خیالی آسوده به فدراسیون تیراندازی با کمان اعتماد کنند؟

 
سؤال دیگر این است که چرا وزارت ورزش و جوانان سکوت کرده است؟ خوب به خاطر داریم عذر جیوگانیک، سرمربی تیم ملی قایقرانی با وجود عملکرد خوب این مربی به دلیل رفتارهای او خواسته شد اما چرا در واکنش درباره ماجرای اخیر سکوت کرده است؟ مسئولان وزارت ورزش که در سال 93 به بهانه اینکه زلاتکو کرانچار از مشروبات الکلی استفاده می‌کند، جلوی حضور او را در تیم فوتبال امید گرفتند چگونه در ماجرای تیروکمان سکوت پیشه کرده‌اند؟ آیا سکوت در قبال این ماجرا می‌تواند کمکی به ورزشکاران و خانواده‌های آنها کند؟
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 233712