توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۲۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۹
مذاکرات نماینده ویژه پوتین با "اسماعیل هنیه" در باره اوضاع غزه
نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در مسائل خاورمیانه در دیدار با رهبر شاخه سیاسی جنبش حماس، وخامت اوضاع در نوار غزه با توجه به ادامه محاصره این منطقه از سوی اسرائیل را بررسی کردند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "میخائیل بوگدانوف" معاون وزیر امور خارجه و نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در مسائل خاورمیانه و شمال آفریقا و "اسماعیل هنیه" رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس (فلسطین) روز سه شنبه، در مسکو اوضاع در نوار غزه را بررسی کردند.

 
بر اساس اطلاعات وزارت خارجه روسیه، هنیه در جریان این گفت‌وگو، وضعیت کنونی در نوار غزه را بطور مفصل برای دیپلمات روسی تشریح نموده و وضعیت دشوار اجتماعی و اقتصادی در این منطقه، با توجه به ادامه محاصره غزه از سوی اسرائیل را مورد تاکید قرار داد.

 
در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است، در این دیدار تاکید شد که هدف رهبران حماس بازگرداندن هرچه سریعتر وحدت ملی بین نیروهای سیاسی فلسطینی، بر اساس توافقات صورت گرفته بین دو جنبش حماس و فتح با میانجیگری مصر است.

 
بوگدانوف همچنین در دیدار جداگانه‌ای با "ریاض حداد" سفیر سوریه در مسکو، در باره فراهم سازی مقدمات برگزاری دور جدید مذاکرات آستانه (با مشارکت روسیه، ایران و ترکیه) که قرار است در اواخر ماه جولای در بندر سوچی برگزار شود، رایزنی کردند. دیپلمات‌های دو کشور در این دیدار همچنین به تبادل نظر درباره روند اوضاع در سوریه و مسائل پیرامون حل و فصل سیاسی این مناقشه پرداختند.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 239400