توصيه به ديگران
۰
جمعه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۱۱
ویژگی‌های منتظران واقعی امام زمان(عج)
منتظران واقعی امام زمان(عج) ویژگی‌هایی دارند مانند اینکه یک فرد منتظر در حق کسی بدی نمی‌کند.
ویژگی‌های منتظران واقعی امام زمان(عج)
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، حجت الاسلام و المسلمین حمید قربانپور معاون آموزشی ستاد نماز جمعه غرب کشور در گفت و گو با میزان گفت: به طور یقین افراد منتظر واقعی آقا امام زمان(عج) ویژگی‌هایی دارند که بسیاری از آن‌ها در رفتار و کردارشان نمایان است.

 
وی ادامه داد: در حقیقت منتظر واقعی عاشق سرگشته‌ای است که همان چیزی را دوست دارد که معشوقش می‌خواهد و آنچه را که او نمی‌خواهد، دوست ندارد. 


معاون آموزشی ستاد نماز جمعه غرب کشور تصریح کرد: یک منتظر واقعی بدون انتظار خوبی از دیگران، خوبی می‌کند و بر خلاف بدی دیگران، در حق کسی بدی نمی‌کند.

 
  وی در ادامه صحبت‌های خود اظهار کرد: رفتارهای یک منتظر واقعی به اندازه‌ای از روی خلوص نیت صورت می‌گیرد که در برخی موارد مردم او را دیوانه تصور می‌کنند اما او مهمترین کارها را بدون هیچ ادعایی انجام می‌هد و هیچ گاه خود را به عنوان عاملی در دست دیگران قرار نمی‌دهد.

 
حجت الاسلام و المسلمین قربانپور توضیح داد: همچنین چنین فردی به دنبال شهرت نیست بلکه متواضع، غریب و مظلوم است و از چهره اش معلوم نمی‌شود که چه مشکلاتی را گذرانده است. در حقیقت غم چنین فردی در دلش وجود دارد و شادی او در چهره‌اش نمایان می‌شود.

 
وی یادآور شد: فردی با ایمان که به مرحله انتظار ظهور امام زمان(عج) می‌رسد، صبر زیاد و سکوتی فراوان دارد و همه فکر و ذکر خود را بر محور امام زمان(عج) و عمل به رفتارهایی که مورد رضایت ایشان است، قرار می‌دهد.

 
این کارشناس مذهبی خاطرنشان کرد: به طور یقین مواردی را که مولا علی (علیه السلام) از صفت‌های متقین در خطبه همام فرموده‌اند، همان نشانه‌های یک منتظر واقعی حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی و فرجه شریف) است که لازم است این خطبه به شکلی بهتر و کامل تر مورد بررسی قرار بگیرد.
کد مطلب : 197551