۱
توصيه به ديگران
۰
پنجشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۴
عباس عبدی، دیده بان دشمن در سنگر خودی !
عباس عبدی از جمله این دیده بانان است که حتی از دولتی ها هم پیش رو تر می باشد زیرا اگر دولتیان عذر حکومتی در بیان برخی مواضع و دید گاه ها دارند او این مرزهای نامرئی را برای خود قائل نیست و براحتی برای بازسازی سبد و بدنه اجتماعی اصلاح طلبان غرب گرا که بواسطه حمایت از دولت روحانی بشدت آسیب دیده است دیدگاه و نظرات خود را در فضای رسانه ای منتشر می کند.
عباس عبدی، دیده بان دشمن در سنگر خودی !
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز باید از حسن روحانی یک عذر خواهی شایسته بعمل آوریم تا قبل از این زمان فکر می کردیم که فقط او و برخی از دولتمردانش با گرا دادن به غربیها تلاش می کنند تا خود را تنها جریان قدرتمند طرفدار غرب نشان دهند و خود را پرچمدار و پیش قراول تعامل با غرب معرفی کنند لاکن با گذشت زمان و نزدیک شدن به زمان انتخابات های پیش رو مشخص می شود که دیده بانان این عرصه برای گرادادن به دشمن هم زیادند و هم سعی می کنند تا گوی سبقت را از همدیگر بربایند.

عباس عبدی از جمله این دیده بانان است که حتی از دولتی ها هم پیش رو تر می باشد زیرا اگر دولتیان عذر حکومتی در بیان برخی مواضع و دید گاه ها دارند او این مرزهای نامرئی را برای خود قائل نیست و براحتی برای بازسازی سبد و بدنه اجتماعی اصلاح طلبان غرب گرا که بواسطه حمایت از دولت روحانی بشدت آسیب دیده است دیدگاه و نظرات خود را در فضای رسانه ای منتشر می کند. او در این اواخر مشخصا در دو موضوع، افکار استحاله طلبانه خود را بدون واهمه از مراجع امنیتی و قضایی به رخ دیگران کشید.

1- نامبرده در جریان قتل و شهادت طلبه همدانی این چنین موضعگیری کرد که :  برای کسی که در انقلاب بوده و فعالیت هم داشته است، قابل تصور نبود، روزی برسد که از سوی برخی افرادی که خود را مدافع انقلاب و حتی میراث‌دار آن می‌دانند(اصولگرایان و نیروهای ارزشی) از فردی چون تتلو تقدیر و قدردانی شود و او را در جمعی علنی و رسمی تشویق کرده و هدیه‌بارانش کنند، آن هم در لباس روحانیت به او تابلوی تصویرش را هدیه کنند! جماعت اوباش ابتدا خود را در قالب تجمعات به ظاهر دینی و مناسکی بازتولید کردند. سپس ادبیات آنان وارد ادبیات رسمی شد. ادبیاتی رسمی که در سال‌های 1384 تا 1392 رایج بود، بازتابی از این فرهنگ بود. بعد کم‌کم از حاشیه به متن وارد شدند. ابتدا برای بیرون کردن دیگران از میدان به‌کار آمدند. سپس در نشست‌های انتخاباتی و با کلاه‌های مخملی حاضر شدند موسیقی خود را به بازار دادند و به‌طور رسمی قدر دیدند. 
هر عقل سلیمی که اندکی درک سیاسی داشت و از فهم دینی برخوردار بود، می‌دانست که سیاست تقدیر و تشویق این جماعت خلاف است. تتلو همان بود که از ابتدا بود و امروز هم همان استاینها ویژگی‌های آنان است. آنان را به صورت ابزار دیدن خطرناک است. این ابزار فقط در خدمت یک هدف خواهد بود و آن هم ابتذال است. البته این ابزار استقلال خودش را هم دارد.(1)

2- در دومین و آخرین موضعگیری وی چنین می گوید: از سوی دیگر رسانه‌های جدید در خدمت برخی گروه‌ها با اندیشه‌های خطرناک و منافع نامشروع و خشونت‌آمیز در آمده است. قبلا شرح داده‌ام که چگونه افراد خشونت‌طلب خود را پشت نقاب دموکراسی‌خواهی پنهان کرده‌اند و این ایده را تبلیغ می‌کنند که باید قاطع و رادیکال بود و در نتیجه همین سیاست است که برخی کشور‌های منطقه را به روز سیاه نشاندند. نمونه آن لیبی، مصر، یمن، سوریه و... است. در آینده توضیح خواهم داد که چگونه عبور از اصول سیاست مسالمت‌آمیز و اصلاح‌طلبانه، جوامع را وارد چرخه خشونت می‌کند. ولی مهم‌ترین وجه این ماجرا حمایت غربی‌ها به ویژه ایالات متحده از این فرآیند خطرناک است. غربی‌ها در چنین مسائلی جدی هستند و حقوق بشر نیز بازیچه‌ای بیش نزد آنان نیست.(2)

3-  عبدی در این باره می گوید: ترور یک روحانی از سوی اوباش اتفاقی مهم بود که باید مورد توجه کافی قرار گیرد. هرچند قصد ندارم که هر اتفاقی را به سرعت به پای بخشی از جناح اصولگرا بنویسم، ولی در این مورد خاص و به علل گوناگون مجبوریم که چنین اتهامی را متوجه آنان کنیم. به ویژه آنکه انحراف رفتاری این جماعت در حمایت ضمنی از فرهنگ الوات و به کارگیری آنان در حذف دیگران و نیز همراهی آنان با مناسک دینی موجب شکل‌گیری یک فساد عجیب و غریب رفتاری شد که اکنون آثار خود را نشان می‌دهد.(3)
 
این مواضع در حالی نوشته شده است که:
* عباس عبدی بخوبی می داند که نمی تواند مستقیما تخریب زیر ساخت های اقتصادی و سیاسی دولت مورد حمایتشان در طول 6 سال گذشته را لاپوشانی کند در نتیجه در محور اول با بهره گیری از یک حادثه سیاسی – اجتماعی برخاسته از تبعات سیاست های غلط اقتصادی و امنیتی دولت اعتدال، جریان اصولگرا را مسبب آن اعلام می کند و مشخصا هیات مذهبی را مورد حمله قرار داده و هیئت ها را باز تولید کننده جماعت اوباش قلمداد می کند.

* عباس عبدی کینه های خفته خود را که ریشه ی آنرا باید در فتنه های سالهای گذشته جستجو کرد با "لقب کلاه مخملی ها" تمام انتخابات آن دوران را زیر سئوال می برد و چنان فضا سازی روشنفکرانه ای ارائه می دهد که خواننده بدون پیش زمینه قبلی، فکر می کند که جریان ارزشی و پیروز انتخابات ها و همچنین شکست استحاله طلبان و براندازان نه توسط مردم که بوسیله اوباش هویت داده شده توسط جریان رقیب قدرت را بدست آورده است و مردمی بودن نیروهای انقلابی واقعیت ندارد .

* عبدی نه تنها از موضع پیشین خود عذرخواهی نکرده بلکه سطح تهمت را از یک جریان سیاسی به عموم جامعه کشانده و تلویحا از افکار عمومی خواسته تا به قاتل طلبه مظلوم همدانی هم حق بدهند! این سطح استدلال عبدی بیشتر از آنکه مضحک به نظر برسد، یک مسئله خطرناک تلقی می شود. چرا که وی در مطلب گذشته با جابجایی جای جلاد و شهید، با دلایلی عجیب قاتل را به رفتارهای جریان اصولگرا منتسب نمود و خواسته یا ناخواسته برای کینه توزی مردم از یک جریان انقلابی تلاش کرد و این بار تلاش کرده است تا به یک فرد جانی که سابقه تجاوز به عنف و شرارت هم در پرونده اش داشته حق بدهیم.

* عبدی اشاره نمی کند که چگونه است که شریرترین ازاذل و اوباش را همفکران وی در جریان فتنه 88 به خیابانها کشانده و با قمه و چاقو مردم و نیروهای نظامی و انتظامی را مورد حمله قرار دادند. در آنجا این عناصر با تولید جلادان شمرده نمی شوند اما در اینجا چنین ادعایی براحتی مورد استناد قرار می گیرد.

در هر صورت باید عباس عبدی را از عناصر اتاق فکر استحاله طلبانی دانست که در ادامه این روند در روزها و ماهای آتی منتهی به انتخابات از این مواضع شاذ و خطرناک برای کوبیدن رقیب و تسهیل در تغییر رفتار انقلاب اسلامی نسبت به استکبار زیادتر دیده خواهد شد و شاید تغییر نظام سیاسی مورد نظر غرب نیز در لایه های عمیق فکری این جریان دور از انتظار نباشد. 

رضا احمد زاده
 
* منبع
1-  تحلیل عباس عبدی از قتل طلبه همدانی / فرارو/ 9 اردیبهشت 1398 /  کد خبر : 397693 
2-  کی به کی خط می‌دهد؟  / فرارو / 11 اردیبهشت 1398/ کد خبر : 397898

3-  تحلیل عباس عبدی از قتل طلبه همدانی / فرارو/ 9 اردیبهشت 1398 /  کد خبر : 397693
کد مطلب : 258832
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۸-۰۲-۱۵ ۱۵:۵۵:۰۰
منظورتان همان فرمانده پوشکی و ایزایمری پارکینسونی معروف خیلی جدیش نگیرید بوی ارحمن ش می اید