توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۹
افزایش بی سابقه کرونا در بوشهر با ابتلای 134 نفر در یک روز
دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر از بهبودی قطعی 538 مورد مبتلا به کرونا در استان بوشهر خبر داد و گفت: 134 نفر به لیست مبتلایان ویروس کرونا در بوشهر افزوده شد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، سعید کشمیری بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تعداد مبتلایان به کرونا در استان بوشهر تا روز سه‌شنبه 13 خردادماه هزار و 260 نفر شامل 751 مرد و 509 زن است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: از 134 مورد مثبت جدید 67 مورد در بوشهر، 2 مورد در دیلم، 10 مورد در گناوه،  11 مورد در دشتستان، 15 مورد در تنگستان، دو مورد در دشتی، هشت مورد در دیر، 9 مورد در کنگان، 6 مورد در عسلویه و چهار مورد در جم  شناسایی‌شده‌اند.

کشمیری افزود: 67 مورد جدید شهرستان بوشهر، 44 آقا و 23 خانم هستند که از این تعداد یک آقای 64 ساله و یک خانم 38 در حال سپری کردن دوره درمانی خود در بیمارستان هستند و بقیه موارد به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی و در منزل تحت مراقبت قرار دارند.

وی تصریح کرد: دو مورد جدید دیلم، دو آقای 52 و 38 ساله ساکن اهواز هستند که به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی شده‌اند.

کشمیری بیان کرد: 10 مورد جدید شهرستان گناوه، پنج آقا و پنج خانم هستند که یک مورد از بیمارستان ترخیص شده و 2 آقا در بیمارستان بستری بوده و مابقی به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی و در منزل تحت مراقبت قرار دارند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: 11 مورد جدید شهرستان دشتستان، 6 آقا و پنج خانم هستند که سه نفر از آنها فوت شده و مابقی به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی و در منزل تحت مراقبت خانگی هستند.

کشمیری افزود: 15 مورد جدید شهرستان تنگستان، همگی سابقه تماس با مورد مثبت داشته‌اند که در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی شده و در منزل تحت مراقبت قرار دارند.

وی اظهار داشت: دو مورد جدید شهرستان دشتی نیز در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی و در منزل تحت مراقبت هستند.

کشمیری اضافه کرد: موارد جدید شهرستان دیر، دو خانم و 6 آقا هستند که همگی به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی شده و در منزل تحت مراقبت هستند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا افزود: 9 مورد جدید کنگان، سه خانم و 6 آقا هستند که یکی از آنها از بیمارستان ترخیص شده و 8 مورد دیگر به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی شده‌اند؛ همچنین از  6 مورد جدید شهرستان عسلویه، یک مورد بستری است.

کشمیری بیان کرد: 4 مورد جدید شهرستان جم نیز یک خانم و سه آقا هستند که به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی و در منزل تحت مراقبت هستند.

وی تصریح کرد: موارد جدید فوت شده در دشتستان، یک آقای 75 ساله و دو خانم 62 و 87 ساله بودند که هر سه به صورت سرپایی در مرکز بیماریابی شهرستان شناسایی شده بودند.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: از مجموع مبتلایان به کرونا در بیمارستان‌های استان(هزار و 260 نفر) تاکنون 538 نفر از آنان بهبودیافته و 62  نفر نیز در منزل تحت مراقبت هستند و 23 نفر دیگر نیز در حال سپری کردن دوره درمانی خود در بیمارستان هستند.

کشمیری به دانش آموزان و والدین توصیه کرد: ۴۸ ساعت قبل از آزمون با مراجعه به سایت Salamat.Gov.Ir در غربالگری بیماری کرونا شرکت کرده به سوالات پاسخ صحیح دهند و از پیامک ارسالی گوشی خود یا والدین همچنین از نتیجه غربالگری سامانه سلامت عکس گرفته و برای مدیر مدرسه ارسال کنند و مجددا پس از پنج روز این عملیات را تکرار نمایند.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 283177