توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۰
پانزدهمین اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان آغاز شد
پانزدهمین اجلاس بین‌المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی با حضور مقامات لشکری و کشوری آغاز به کار کرد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، پانزدهمین اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی صبح امروز -چهارشنبه ۲۲ شهریورماه- با حضور مقامات لشکری و کشوری از جمله فرمانده ارتش استان اصفهان، فرمانده سپاه استان اصفهان، رییس سازمان بسیج صداوسیما و رییس اجلاس، استاندار اصفهان، نمایندگان استان اصفهان در مجلس شورای اسلامی، رییس مجمع جهانی اهل بیت، رئیس کانون مداحان کشور و دیگر مسئولان اجرایی اجلاس آغاز شد.

 
در ابتدای این مراسم جمعی از پیرغلامان با اجرای سرود جمعی کجایید ای شهیدان خدایی حال و هوای معنوی خاصی به اجلاس بخشیدند.

 
در ادامه این مراسم رییس اجلاس، استاندار اصفهان و امام جمعه اصفهان به سخنرانی پرداختند.

 
در انتهای مراسم نیز از مستندات رادیویی و تلویزیونی مسابقه مستند پیرغلامان رونمایی و از برگزیدگان تجلیل می شود.

 
همچنین در مراسم رسمی استقبال از هزار نفر از پیرغلامان حسینی حاضر در اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی که شب گذشته در گلستان شهدای اصفهان برگزار شد، پرچم ابا عبدالله الحسین با ذکر «یا حسین مددی» پیرغلامان حسینی برافراشته شد.

 
در این مراسم با حضورعلی فروغی، رییس اجلاس بین المللی تجلیل از پیرغلامان و خادمان حسینی، زرگرپور، استاندار اصفهان و دیگر مسئولان اجلاس حضور داشتند، پیرغلامان حسینی «ذکر یا حسین مددی» را در حین برافراشته شدن پرچم اباعبدالحسین (ع) با یاد و خاطره شهید محسن حججی بر لب داشتند. پیرغلامان و خادمان حسینی همچنین به مقام شامخ شهدای این شهر ادای احترام کردند.

 
در پایان این مراسم باشکوه و پرشور نیز مراسم چاووش خوانی، مداحی و روضه خوانی با اجرای ذاکرین اهل بیت برگزار شد.

 
پیرغلامان حسینی حاضر در اجلاس با حضور در حسینیه رضوان، ضمن اقامه نماز مغرب و عشا، با برپایی مجلس روضه و عزای اباعبدالله الحسین (ع)، محبت خود به خاندان آل محمد (ص) را ابراز کردند.
کد مطلب : 216388