۴
توصيه به ديگران
۱
جمعه ۲۲ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۲۸
عبدالحمید بازیگر سناریوی چه کسانی است !؟
آنروز که فتوای " جهاد نکاح " این بدعت نو در مذاهب اهل تسنن صادر شد چرا عبدالحمید و دیگر علمای اهل سنت بر آشفته نشدند!؟
عبدالحمید بازیگر سناریوی چه کسانی است !؟
Share/Save/Bookmark
به گزارش سرویس سیاسی عصر امروز، پس از اطلاع رسانی به موقع و جامع شبکه تلویزیونی ولایت در ارتباط با عظیمت برخی دختران بلوچ جهت انجام جهاد نکاح به سوریه! پس از چند روز تاخیر بالاخره صدای مولوی عبدالحمید امام جماعت مسجد مکی به اعتراض بلند شد!

عبدالحمید به این بهانه که شبکه ولایت به دختران قوم بلوچ تهمت زده است خواستار برخورد با آیت الله قزوینی شده است، این در حالی است که از آغاز بدعتی به نام " جهاد نکاح " که از سوی علمای وهابی صادر شده است، عبدالحمید هیچ موضع گیری نکرده است.

بنا بر این گزارش به نظر می رسد عبدالحیمد و دوستان و همفکرانش به بهانه " تهمت " سعی می کنند به مقابله با شبکه ولایت بپردازند که در سالهای اخیر به عنوان رسانه ای مذهبی و البته تاثیر گذار به دفاع از عقاید حقه مذهب تشیع در برابر دیگر رسانه ها و شبکه های تلویزیونی اهل تسنن و تکفیری ها می پردازد.

به گزارش عصر امروز، در مذهب اهل تسنن و به ادعای علمای این مذهب، در هیچکدام از کتب و منابع معتبر اهل سنت اصطلاحی با عنوان «جهاد نکاح» وجود ندارد و تمامی مذاهب اهل سنت فقط بر صحت «ازدواج دائم» معتقد بوده و غیر از آن را حرام و جایز نمی دانند.

حال سوالی که مطرح می شود این است که سکوت علمای اهل سنت بر علیه این فتوای وهابی ها چه معنای می تواند داشته باشد؟ اگر حکمی وجود نداشته است و بدعت بودن آن مسلم است چرا جرات و جسارت مقابله با آنرا ندارند؟

اما آنچه در این محکومیت تامل بر انگیز است! ادعای رد هرگونه ازداوجی در کتب و مذاهب اهل تسنن است، زیرا احساس می شود به این صورت می خواهند مذهب تشیع را که به حلال بودن متعه عقیده دارند را با چالش مواجه کنند اما با ذکر این نکته که در بسياري روايات مي بينيم كه صحابه صراحتا مي گويند که ايشان در زمان رسول خدا، ابوبکر و قسمتي از دوران خلافت عمر متعه مي کرده و آن را جايز مي دانسته اند سوالاتی را در اذهان عمومی اهل تسنن بوجود خواهد آورد که باید عالمان مذهب تسنن پاسخگوی آن باشند.

به این روایت توجه نمایید:
حَدَّثَنِي مُحَمَّدُ بْنُ رَافِعٍ حَدَّثَنَا عَبْدُ الرَّزَّاقِ أَخْبَرَنَا ابْنُ جُرَيْجٍ أَخْبَرَنِي أَبُو الزُّبَيْرِ قَالَ سَمِعْتُ جَابِرَ بْنَ عَبْدِ اللَّهِ يَقُول كُنَّا نَسْتَمْتِعُ بِالْقَبْضَةِ مِنْ التَّمْرِ وَالدَّقِيقِ الْأَيَّامَ عَلَى عَهْدِ رَسُولِ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَيْهِ وَسَلَّمَ وَأَبِي بَكْرٍ حَتَّى نَهَى عَنْهُ عُمَرُ فِي شَأْنِ عَمْرِو بْنِ حُرَيْثٍ

از جابر بن عبد الله الأنصاري شنيدم که مي گفت : ما در زمان رسول خدا و ابو بکر در مقابل يک مشت خرما يا آرد متعه مي کرديم . تا اينکه عمر در قضيه عمرو بن حريث از آن نهي کرد .
(صحيح مسلم ج۲ ص ۱۰۲۳ باب نكاح المتعة -الجمع بين الصحيحين ج۲ ص۳۹۹ - سنن البيهقي الكبرى ج۷ ص۲۳۷ - مسند أبي عوانة ج۳ ص۳۳- مصنف عبد الرزاق ج۷ ص۵۰۰ - معرفة السنن والآثار ج۵ ص۳۷۵ - التمهيد لابن عبد البر ج۱۰ ص۱۱۲ - عون المعبود ج۶ ص۱۰۱ و... )

شبيه همين روايت در مسند احمد وكتب ديگر ذكر شده است ، مسند أحمد بن حنبل ج۱ ص۵۲ و ج۳ ص۳۲۵

به جاست علمای اهل تسنن برای رفع بدعت ها در مذاهب خودشان سعی در تخطئه امری الهی نکنند و برای شفاف شدن موضوع از فتاوایی این چنین مانند " جهاد نکاح " که به راستی در هیچکدام از فرق اسلامی وجود ندارد ،و عفت بانوان را هدف گرفته است جلوگیری نمایند، نه آنکه بر علیه یک شبکه که گردانندگان آن شیعیان هستند جبهه گیری کنند و سوار بر موجی که از احساسات و غیرت مردمان شریف سیستان و بلوچستان سرچشمه گرفته است، به اهدافی که دشمنان اسلام در نظر گرفته اند جامه عمل بپوشانند.
کد مطلب : 64771
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۲-۰۶-۲۲ ۱۴:۵۱:۱۱
مرگ بر بازیچه شیطان و نوکر شیطان عبدالله عربستان(عبد شیطان) خاندان ال صحیون در شبه جزیره عرب
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۳ ۱۱:۳۰:۱۰
روشنگری متقن مذهبی و عقلانی برادران اهل تسنن که لوح ذهن و ضمیرشان عاری از عداوت و کینه است- بدون نگاه به علمای متظاهر به دین -همراه با اصرار و تاکید مداوم رسانه ای موضوع میتواند ابزاری جهت اقناع مردم باشد
 
۱۳۹۲-۰۶-۲۴ ۱۱:۰۴:۳۷
عزیز من کسی که خوابه میشه بیدارش کرد اما کسی رو که خودشو به خواب زده محاله بتونی بیدارش کنی.دنیا از این فتوای اسهالی این نامردا که به ناموس خودشون رحم نمی کنن به جوش اومد اما دریغ از یک کلمه از این که دایه شیخ الاسلامیش عالمگیر شده.حالا که ایت ا... قزوینی به عزیزان اهل سنت گفته بابا هوشیار باشید از سوراخ دین نیشتون نزنن اقا یادش افتاده از دین دفاع کنه .مکه به تاراج بردن ناموس مسلمانان به اسم جهاد نکاح مسئله کوچکیه شم در مقابلش سکوت کردین اقای شیخ ال... (17607)
 
سید
۱۳۹۲-۰۶-۲۵ ۰۹:۰۰:۰۳
جدا از یک پایگاه خبری تحلیلی بعیده اینقدر سطحی به مسائل نگاه کنه دفاع از شبکه ولایت و کوبیدن فردی مثل مولوی عبدالحمید که با اینکه با ما اختلاف نظر داره اما هنوز از دایره قوانین جمهوری اسلامی پا بیرون نذاشته . دمیدن در شیپور جنگ شیعه و سنیه .
اعزام دختران بلوچ اثبات نشده
بعد هم مگه سایت شما محل بحث بین مذاهبه اونم با استناد به یک روایتی که مطمئنا اهل سنت روش حرف دارند .