توصيه به ديگران
۰
جمعه ۲۹ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۵
در هیچ سطحی با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد
امام جمعه کرمانشاه گفت: از زمان مصدق تا به امروز سر ایران کلاه گذاشته اند بنابراین همان که رهبر انقلاب فرمودند: در هیچ سطحی با دولت آمریکا مذاکره نخواهیم کرد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، آیت‌الله شیخ مصطفی علما در خطبه‌های عبادی-سیاسی نماز جمعه این هفته کرمانشاه با اشاره به هدف اصلی انبیاء اظهار داشت: مهم ترین مساله در زندگی انسان توجه به تهذیب، تزکیه و تربیت است؛ به عبارت دیگر انسان منهای تربیت معنایی ندارد.

 
امام جمعه کرمانشاه افزود: دین برنامه ی زندگی است و سیدالشهدا جز برای اقامه ی دین قیام نکرد و به شهادت نرسید.

 
وی با تاکید بر اینکه جوانان باید به حقیقت دین توجه کنند ادامه داد: دین را باید بر روی میز تشریح بگذارند و آن را برای مردم شرح بدهند چراکه دین مصونیت می آورد و زندگی انسان را روح و معنا می بخشد.

 
علما با اشاره به اینکه در تمام زمان ها هم سیدالشهدا وجود دارد و هم یزید، بیان داشت: جنگ سیدالشهدا با یزید جنگ فکر و عقلانیت بود، سید الشهدا برای آنکه دین و برنامه ی زندگی انسان را تشریح کند به شهادت رسید.

 
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه با اشاره به هفته ی دفاع مقدس گفت: به تعبیر رهبر انقلاب جنگ تحمیلی و هشت سال دفاع مقدس گنجی بود که توانست جمهوری اسلامی را به این اقتدار برساند.

 
وی با اشاره به درماندگی دشمن در معادلات جهانی و منطقه‌ی خاورمیانه خاطرنشان کرد: اینکه دشمن موضعی علیه جمهوری اسلامی می‌گیرد اما بعدا از کرده و موضع خودش  پشیمان می‌شود نشانگر قدرت جمهوری اسلامی است.

 
علما مکر و حیله‌ی دشمن را به مسؤولین یادآور شد و افزود: ۷۰ سال است که ما آمریکا را تجربه کرده ایم، از زمان مصدق تا به امروز سر ایران کلاه گذاشته اند؛ بنابراین همان که رهبر انقلاب فرمودند: دیگر و در هیچ سطحی با دولت آمریکا مذاکره نخواهیم کرد.

 
امام جمعه کرمانشاه مقاومت را رمز پیروز دانست و گفت: در مسائل مختلف از جمله مناسبات اقتصادی، استفاده از ظرفیت داخلی چاره‌ی کار است.

 
وی افزود: هر استانی ظرفیت خاص خودش را دارد به فرض مثال استان کرمانشاه ۹۰۰ هزار هکتار زمین دارد که می تواند بساط بیکاری را در استان کرمانشاه برچیند اما عدم زیرساخت و حمایت برخی دستگاه های اجرایی سبب شده تا کرمانشاه بیشترین بیکاری را داشته باشد.

 
علما ادامه داد: چشم داشتن به بیگانه قطعا خواری و ذلت به دنبال دارد و همه‌ی دستگاه‌های اجرایی را به این مهم تذکر می‌دهم.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 269136