توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۲۲ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۲
سازمان ملل: دنیا نمی‌تواند منازعه روسیه و آمریکا را تاب بیاورد
دبیر کل سازمان ملل متحد با بیان اینکه دنیا نمی‌تواند منازعه میان آمریکا و روسیه را تاب بیاورد خواستار گفت‌وگوی میان دو کشور برای کاستن از اختلافات شد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، «آنتونیو گوترش»، دبیر کل سازمان ملل متحد روز چهارشنبه روسیه و آمریکا را «ستون‌های ضروری» جامعه بین‌المللی خواند و گفت که جهان نمی‌تواند وجود اختلاف میان این دو کشور را تاب بیاورد. 

 
وی در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک گفت: «فکر می‌کنم این واضح است که روابط [دو کشور] در وضعیت دشواری قرار دارد و با مشکلات عدیده‌ای رو به رو است. اما من عمیقاً معتقدم که صلح و امنیت در دنیا هنوز هم تا حد زیادی به امکان گفت‌وگوی معنادار میان این دو کشور که ستون‌های جامعه بین‌المللی هستند وابسته است.»

 
وی اضافه کرد: «دنیا نمی‌تواند تاب بیاورد که کشورهایی به عظمت، قدرت و اهمیت ایالات متحده و فدراسیون روسیه درگیر منازعه با یکدیگر باشند.»

 
بر خلاف پیش‌بینی‌ها، روی کار آمدن «دونالد ترامپ» به عنوان رئیس‌جمهور آمریکا تا کنون کمکی به کاستن از تنش‌ها میان مسکو و واشنگتن نکرده است. 

 
دونالد ترامپ طرحی از کنگره برای تحریم روسیه را امضا کرده که خواستار اعمال محدودیت‌هایی علیه بخش انرژی و سایر بخش‌های این کشور است. علاوه بر این، دولت آمریکا اقدام به مصادره برخی اماکن دیپلماتیک روسیه کرده است.
کد مطلب : 216422