توصيه به ديگران
۰
يکشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۱۳
توضیحات صالحی درخصوص حادثه نطنز به کمیسیون امنیت ملی
رئیس سازمان انرژی اتمی جزئیاتی از علل حادثه انفجار در یکی از سوله‌های تأسیسات هسته‌ای نطنز را تشریح کرد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جزئیاتی از جلسه عصر امروز(یکشنبه، 15 تیر 99) این کمیسیون، گفت: جلسه 3 ساعته کمیسیون امنیت ملی مجلس با حضور آقای صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه آقای صالحی به ارائه گزارشی درباره روند فعالیت‌های هسته‌ای کشورمان پرداخت و در جریان دیدگاه‌های اعضای کمیسیون نیز قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: آقای صالحی در این جلسه به همکاری‌های کشورمان با آژانس بین‌المللی در ادوار گذشته اشاره کرد و گفت "در قطعنامه اخیر شورای حکام متأسفانه اطلاعات مورد ادعای سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی مبنای درخواست دسترسی آژانس بوده و این روند مورد انتقاد ما هست".

عمویی تأکید کرد: همچنین آقای صالحی در این جلسه به ارائه توضیحاتی درباره حادثه نطنز پرداخت واظهار داشت که "سناریوهای مختلفی درباره این حادثه مورد بررسی است و نتایج قطعی آن به زودی اعلام خواهد شد".

وی ادامه داد: آقای صالحی همچنین ادامه داد که "گروه‌های کارشناسی از بخش‌های مختلف امنیتی و اطلاعاتی همه جوانب موضوع را بررسی کردند و شورای عالی امنیت ملی اعلام کرده که دلایل این حادثه را کاملا تشخیص داده، اما فعلا به دلایل امنیتی نتیجه این بررسی‌ها اعلام نشده است".

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: در این جلسه نمایندگان حاضر در کمیسیون سوالات و دیدگاه‌های خودشان را مطرح کردند.
مرجع : تسنیم
کد مطلب : 284625