توصيه به ديگران
۰
جمعه ۲۹ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۸
شما معتاد هستید؟
حتما این جمله معروف را شنیده اید که همه معتادها می گویند ما معتاد نیستیم بلکه تفننی مصرف می کردیم! این موضوع در مورد معتادهای فضای مجازی نیز همین طور است. معتادهای فضای مجازی هم از ابتدا فکر نمی کردند که به این عرصه اینقدر وابسته شوند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از ستاد خبری چهارمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی، حتما این جمله معروف را شنیده اید كه همه معتادها می گویند ما معتاد نیستیم بلكه تفننی مصرف می كردیم! این موضوع در مورد معتادهای فضای مجازی نیز همین طور است. معتادهای فضای مجازی هم از ابتدا فكر نمی كردند كه به این عرصه اینقدر وابسته شوند. آنها هم استفاده خود از این عرصه را برای امور كاری و خانوادگی و شخصی می دانند اما در واقع وابسته و معتاد به این فضا هستند، گویا بدون این فضا نمی توانند نفس بكشند.

آیا شما هم همین طور هستید؟ پس به شما كلینیك سلامت ذهن فضای مجازی را پیشنهاد می كنیم. در این كلینیك كه در چهارمین نمایشگاه رسانه های دیجیتال انقلاب اسلامی تشكیل شده است، رفتارهای فضای مجازی شما سنجیده می شود. ابتدا پس از توضیحات ابتدایی در پذیرش، از شما دو تست در زمینه اعتیاد به تلفن همراه و اعتیاد به فضای مجازی گرفته می شود. این دو تست كه به صورت كتبی و براساس خوداظهاری شما خواهد بود نشان می دهد كه چه وضعیتی دارید.

سپس شما نتیجه این تست ها را به متخصص ارائه می دهید. متخصص به شما توضیح می دهد كه در چه وضعیتی از نظر وابستگی به تلفن همراه و فضای مجازی قرار دارید. در این حالت دو اتفاق خواهد افتاد: یا شما در وضعیت مناسبی در این دو زمینه قرار دارید كه پس با خیال راحت به زندگی خود ادامه دهید.

اما اگر وضعیت مطلوبی نداشته باشید باید به غرفه كناری كه بخش عصب شناسی است مراجعه نمائید. در این مرحله به صورت تخصصی تر میزان تاثیرگذاری فضای مجازی بر ذهن و روان شما سنجیده می شود. سپس به متخصص دیگری مراجعه می كنید تا باتوجه به اطلاعات معاینه های قبلی برای شما درصورت لزوم دارو یا رونددرمانی ترویج كند.

شاید شما هم فكر می كنید در این زمینه مشكلی ندارید اما بد نیست تا با مراجعه به این كلینیك خود را بسنجید.

کد مطلب : 190386