توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۸
آزادسازی ۶۵ شهر و روستا در حمص و حماه
نیروهای ارتش سوریه با کمک نیروهای همپیمان ۶۵ منطقه را در حومه شمالی حمص و حومه جنوبی حماه از لوث گروه‌های تروریستی آزاد کردند.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح امروز چهارشنبه از بازگرداندن امنیت و ثبات به 65 شهر و شهرک و روستا در حومه شمالی حمص و حومه جنوبی حماه بعد از خروج گروه‌های تروریستی از این مناطق خبر داد.
 
بر اساس اعلام فرماندهی کل ارتش سوریه، نیروهای سوری از طریق همکاری با نیروهای همپیمان، مناطقی به وسعت 1200 کیلومتر مربع در دو حومه شمالی حمص و حومه جنوبی حماه را از لوث گروه‌های تروریستی پاکسازی کردند.
 
این دستاورد ارتش سوریه بعد از ان محقق شد که گروه‌های تروریستی مجبور به تحویل سلاح‌های متوسط و سنگین خود و خروج از این منطقه شدند.
 
فرماندهی کل ارتش سوریه تاکید کرد که اهمیت این دستاورد، ریشه کنی تروریسم در منطقه جغرافیایی حساس واقع در مرکز سوریه است که شاهراه ارتباطی به استان‌های مجاور و سایر استان‌های سوریه به شمار می‌رود . از سوی دیگر آزادسازی دو سد "الرستن و الحوله" و پایان دادن به تهدید تروریست‌ها علیه تاسیسات حساس و استراتژیک مانند نیروگاه تولید برق "الزاره"، پالایشگاه حمص و کارخانه سیمان رستن، بازگشایی اتوبان بین‌المللی حمص به حماه که جنوب سوریه را به مرکز و شمال آن وصل می‌کند و پایان دادن به تهدید تروریست‌ها علیه جاده حمص -  السلیمه - حلب، بیانگر اهمیت این دستاورد است.
 
فرماندهی کل ارتش سوریه بر عزم خود برای ادامه انجام وظایف ملی و قانونی در دفاع از امنیت کشور و شهروندان و تعقیب بقایای تروریست‌ها در کل مناطق سوریه تاکید کرد.
 
کشف رشته تونل‌های تروریست‌ها در حومه جنوبی حماه
 
یگان‌های ارتش عربی سوریه چندین رشته تونل و مقر به جا مانده از گروه‌های تروریستی را در جریان تفتیش شهرک "حربنفسه" در حومه جنوبی حماه کشف و ضبط کردند.
 
یک منبع میدانی به خبرنگار سانا گفت که یگان‌های مهندسی ارتش عربی سوریه خاکریزها و موانع بتنی را برچیدند و ده‌ها مین را در ورودی اصلی شهرک حربنفسه که توسط گروه‌های تروریستی اندکی قبل از خروجشان به شمال سوریه کارگذاشته شده بود، خنثی کردند.
 
به گفته این منبع، یگان‌های مهندسی ارتش سوریه 10 بمب را در ورودی راه آهن منتهی به مرکز شهرک حربنفسه خنثی و هنگام بازگشایی راه‌ها به مرکز این شهرک، چندین اتاق‌ عملیات و خندق تروریست‌ها را به طول سه کیلومتر کشف کردند.
 
این منبع همچنین از ضبط دو مقر سرکرده‌های دو گروه تروریستی "لواء الحق" و "لواء الأنصار" خبر داد و گفت عملیات جست‌وجو شامل همه ساختمان‌های دولتی می‌شود تا مقدمات آغاز ترمیم و راه اندازی این ساختمان‌ها برای ارائه خدمات به شهروندان انجام شود.
 
تسلیحات به جا مانده ازتروریست‌ها در منطقه قلمون شرقی
 
یگان‌های ارتش عربی سوریه هنگام تفتیش منطقه قلمون شرقی یک مخفی‌گاه تروریست‌ها را که مقادیر زیادی سلاح و  مهمات و خودروهای سنگین تروریست‌های جیش‌الإسلام و گروه تروریستی النصره در آن وجود داشت، کشف کردند.
 
بر اساس این گزارش، گروه‌های تروریستی قبل از خروجشان به شمال سوریه این تجهیزات نظامی و خودروها را در مخفیگاه‌های سری خود پنهان کرده بودند.
 
یک فرمانده میدانی گفت در این مخفیگاه همچنین مقادیر زیادی داروهای ساخت ترکیه، عربستان و مقادیر زیادی مواد اولیه ساخت بمب و خمپاره کشف و ضبط شد.
 
منطقه قلمون شرقی اواسط آوریل گذشته بعد از خروج عناصر تروریست از روستاها و شهرک‌های این منطقه به شمال سوریه، کاملا از تروریسم پاکسازی شد.


مرجع : تسنیم
کد مطلب : 235962