۱
توصيه به ديگران
۰
شنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۱
آیا هدف سفر ظریف به نیویورک ادامه دیپلماسی التماسی بوده؟
آیا این تجربه و افتخار آمریکایی تنها به دولت ترامپ مربوط می‌شود یا تمام دولت‌های آمریکا در چند دهه گذشته؟ با این وصف، شما بگویید: ظریف ۶ ماه پیش پیام مبادله زندانی با جاسوسان آمریکایی را داه که چه بشو د؟
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، محمد ایمانی تحلیلگر مسائل سیاسی در کانال تلگرامی خود نوشت:

 
مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا اخیراً گفت" زمانی که رئیس CIA بودم در سازمان دروغ می‌گفتیم و تقلب و دزدی هم می‌کردیم. این کارها یادآور افتخارات تجربه آمریکایی است".

 
آیا این تجربه و افتخار آمریکایی تنها به دولت ترامپ مربوط می‌شود یا تمام دولت‌های آمریکا در چند دهه گذشته؟ با این وصف، شما بگویید: ظریف ۶ ماه پیش پیام مبادله زندانی با جاسوسان آمریکایی را داه که چه بشود؟ مذاکره دوباره با دزد قاچاقچی، دروغگو و عهد نشناس برای چه؟


باید پرسید ظریف در نیویورک چه می‌کند؟ برای همایشی حاشیه‌ای رفته یا برای مذاکره مجدد؟ مسئله امروز ما با آمریکای بی چشم و رو، آزادی جاسوسان بازداشت شده آنها در ایران است؟ اگر برای لابی و فشار بر دولت آمریکاست، لابی با چه کسانی؟ کنگره که همواره تندرو از دولتهای آمریکا عمل کرده است. کدام تحریم را دموکرات‌ها و جمهوری خواهان آمریکا، مشترکا و با اتفاق آرا تصویب نکرده‌اند؟

 
باز هم باید با دقت تمام پرسید: هدف از سفر ظریف به نیویورک چه بود؟ ادامه دیپلماسی التماسی؟ لابیگری؟ مذاکره و لابی با چه کسانی و به چه قیمتی؟

 
او با این سفر، چه تصویری از خود و دولت روحانی، در ذهن دولت آمریکا ساخت؛ قدرت و مقاومت یا ضعف و میل به مذاکره با وجود، خاک مال شدن برجام توسط همین دولت؟! در این میان، افتخار تیم روحانی و ظریف به چیست؛ تجربه و آزموده را بارها آزمودن؟
کد مطلب : 258453
۱۳۹۸-۰۲-۰۷ ۲۳:۳۴:۲۳
ما از اول هم اعلام کردیم که خرج روی دست ملتذنینداز ولازم نیست که تشریف ببرند آمریکا. آنها در مساله برجام سر روحانی ‌ظریف وهمه مردم ایران کلاه گذاشتند وبه همه گول زدند ودروغ گفتنند ایندآدم ها باید هرچه زودتر بر کنار شوند تا نباشند وگرنه مملکت راذکاملا نابود می کنند