۱
توصيه به ديگران
۰
سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۰
سبک جدید کشتی بانوان فرصت خوبی برای ورود به مسابقات بزرگ
مسئول روابط بین‌الملل فدراسیون کشتی گفت: حضور سبک جدید کشتی بانوان (کشتی کلاسیک با پوشش کامل) فرصت خوبی برای ایران و سایر کشورهای اسلامی است که با توجه به علاقمندی کشورهای مسلمان و حتی غیرمسلمان از این فرصت، برای ورود تدریجی این سبک به رقابت‌های بین‌المللی استفاده شود.
سبک جدید کشتی بانوان فرصت خوبی برای ورود به مسابقات بزرگ
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز، فرناز پناهی‌زاده با بیان این مطلب افزود: کمیته بین‌المللی المپیک کاملا متوجه مشارکت محدود و ناکافی زنان در دنیا در کشتی است و این موضوع به یکی از شرایط ماندگاری کشتی در المپیک‌ها تبدیل شده است.

 
وی ادامه داد: این رشته با توجه به نوع پوشش کامل، گوش بند و حفاظ سر مورد توجه بانوان زیادی در کشورهای مختلف دنیا قرار گرفته است زیرا نوع پوشش فعلی جدا از مباحث فرهنگی، باعث آسیب‌دیدگی‌های جدی نیز می‌شود.

 
عضو کمیسیون زنان اتحادیه جهانی کشتی تصریح کرد: با راه‌اندازی کشتی کلاسیک بانوان (با پوشش کامل) کشتی‌گیران کشورهای مختلف مسلمان و غیرمسلمان خواستار شرکت در مسابقات این رشته شده‌اند. در همین راستا کشورهای قدرتمند کشتی دنیا من جمله روس‌ها و آمریکایی‌ها با توسعه این سبک از کشتی زنان مشکل دارند، چون این رشته باعث می‌شود ایران در میان تعدادی از کشورهای متقاضی محوریت پیدا کند.

 
وی تاکید کرد: با توجه به نوع پوشش کامل، این رشته کاملا مجزا از کشتی آزاد زنان (کشتی با دوبنده) است و قرار است بعنوان یک سبک مجزا فعالیت نمایند. تکنیک‌های فنی این رشته مانند کشتی آزاد زنان است، اما هم بخشی از قوانین آن با کشتی آزاد زنان تفاوت دارد و هم با توجه به پوشش در نظر گرفته شده، در 2 تایم 2 دقیقه‌ای برگزار خواهد شد.

 
پناهی‌زاده خاطر نشان کرد: با توجه به تأیید اتحادیه جهانی کشتی، فدراسیون کشتی ایران که برنامه‌های مختلف کلاس‌های داوری و مربیگری این رشته را آغاز کرده است، در ابتدا می‌تواند مسابقات کشتی کلاسیک زنان را با حضور 3 تیم داخلی و خارجی در ایران برگزار کند و با دعوت از تیم‌های مختلف خارجی در ایران، نسبت به توسعه کشتی کلاسیک بانوان در بین کشورهای دیگر اقدام کند تا بتدریج این رشته جایگاه خود را بیابد.

 
وی افزود: اتحادیه جهانی کشتی با آگاهی از تقاضای گسترده بخشی از بانوان علاقمند به کشتی در دنیا، بویژه بانوان مسلمان نسبت به تغییر در پوشش کشتی در کشتی بانوان، در مصوبه کمیته اجرایی خود اعلام کرده است که این حرکت فدراسیون کشتی ایران، یک گام بزرگ در جهت توسعه کشتی زنان است و این طرح قطعا در آینده دستاوردهای بیشتری خواهد داشت. این سبک جدا از کشتی آزاد زنان است و افراد این رشته با کشتی‌گیران کشتی آزاد زنان کشتی نمی‌گیرند.
کد مطلب : 208907
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۲۰ ۱۲:۴۲:۴۷
کسانی که خیال کرده اند حجاب یعنی فقط پوشش و یک زن چلوی مردها لگد بپراند و یا با زنان دیگر کشتی بگیرد فقط چون حجاب دارد قطعا اصلا معنای حجاب و حیا را نمی دانند.