توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۰
مدیریت پرسپولیس زیر فشار انتقادات
نوشدارو بعد از جدایی برانکو؟
با دیرکرد پرسپولیس در پرداخت حقوق برانکو، حتی اگر مطالبات سرمربی پرسپولیس همین دیروز هم پرداخت شده باشد، حکایت نوشدارو بعد از مرگ است.
نوشدارو بعد از جدایی برانکو؟
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصرامروز، شایعات درمورد جدایی برانکو ایوانکوویچ از باشگاه پرسپولیس هر روز قوت می‌گیرد.

 
ایرج عرب مدیرعامل باشگاه پرسپولیس اوایل هفته در کنفرانس خبری‌اش اعلام کرد برانکو در پرسپولیس می‌ماند اما مصاحبه سرمربی پرسپولیس با یکی از رسانه‌های کرواسی درخصوص جدایی‌ از پرسپولیس در تابستان باعث نگرانی هوادارن پرسپولیس شده است.

 
پس از این مصاحبه، ایرج عرب در گفت‌وگویی تازه اعلام کرد مصاحبه برانکو با اسپرت‌نت کرواسی برای زمانی است که باشگاه طلب این مربی را پرداخت نکرده بود اما با مهیا شدن پول و تماس با برانکو، مشکل حل شده و این مربی فصل آینده هم روی نیمکت پرسپولیس خواهد نشست.

 
با اینکه عرب قاطعانه از ماندن برانکو در پرسپولیس حرف می‌زند اما رسانه‌ها احتمال جدایی این مربی را زیاد می‌دانند و معتقدند که برانکو در مصاحبه با سایت کروات، حرف آخر را زده است. کمانه‌زنی‌ها درباره آینده برانکو ادامه دارد. افراد نزدیک به برانکو و باشگاه پرسپولیس نظرات متفاتی در این خصوص دارند.

 
عده‌ای معتقدند سکوت برانکو در قبال مطالباتش در طول فصل برای این بوده که باشگاه و هواداران نسبت به جدایی این مربی حساس نشوند تا با گذر زمان، بند فسخ قرارداد این مربی فعال شود. در قرارداد ایوانکوویچ بندی وجود دارد که اگر باشگاه تا پایان فصل تمام مطالبات سرمربی‌اش را پرداخت نکند، اتوماتیک‌وار قرارداد برانکو برای سال آینده فسخ می‌شود و او می‌تواند راهی تیم جدید شود. باشگاه پرسپولیس که تا همین دیروز موفق به پرداخت مطالبات معوقه برانکو نشده بود، حالا در وضعیت بحرانی قرار گرفته و به‌رغم مهیا کرد پول، نگران جدایی سرمربی موفق کروات است.

 
با دیرکرد پرسپولیس در پرداخت حقوق برانکو، حتی اگر مطالبت برانکو دیروز هم پرداخت شده باشد، فایده‌ای ندارد و حکایت نوشدارو بعد از مرگ است. حالا باید پرسپولیسی‌ها صبر کنند و امیدوار باشند که برانکو تغییر عقیده داده و قید لیگ عربستانی را بزند.

 
از سوی دیگر باید این نکته را هم در‌نظر داشت که برانکو به عنوان یک مربی موفق با قراردادی بالا راهی لیگ عربستان می‌شود اما او با نتایج درخشانش همیشه برای مربیان آینده پرسپولیس یک آلترناتیو جدی خواهد بود و سایه‌اش روی نیمکت پرسپولیس سنگینی می‌کند. با هت‌تریک قهرمانی، هواداران پرسپولیس همیشه از بازگشت این مربی استقبال می‌کنند.

 
برانکو که فضای هواداری در فوتبال ایران می‌شناسد، با این اندیشه که این فصل می‌تواند دستمزد بالایی از کار در لیگ عربستانی بگیرد، با تیم جدید به صورت جدی وارد مذاکره شده و اگر آنجا نتیجه دلخواه را کسب نکند، هم پولش را گرفته و هم پیشنهاد پرسپولیس را آماده در جیب دارد. او مطمئن است که مربی جدید پرسپولیس- هرکسی باشد- با هر نتیجه‌ای حالاحالاها به آمار و رکورد او نمی‌رسد و هوادارن به سختی سرمربی جدید را می‌پذیرند؛ مگر آنکه نتایج خارق‌العاده‌ای کسب شود.

 
عده‌ای دیگر از نزدیکان باشگاه پرسپولیس معتقدند که این پیشنهادها بیشتر برای بالا بردن دستمزد برانکو در رسانه‌ها مطرح می‌شود و مدیران پرسپولیس که به شدت تحت فشار هوادارن دو آتشه هستند، باید سر کیسه را شک کنند و قرارداد برانکو را برای فصل پیش‌رو افزایش قابل توجهی دهند تا مربی کروات برای ماندن در پرسپولیس متقاعد شود.

 
چند روز پیش باشگاه پرسپولیس جلسه‌ای با اسپانسر خود برگزار کرد و قرار شد طلب باشگاه پرداخت شود اما چه سود که دیرکرد اسپانسر باعث فعال شدن بند فسخ قرارداد برانکو شده و حالا مدیران پرسپولیس باید تصمیمات تازه‌ای اتخاذ کنند که بی‌شک هزینه بیشتری روی دست آنها می‌گذارد. اگر همه چیز منظم پیش می‌رفت و اسپانسر به موقع طلب باشگاه پرسپولیس را می‌پرداخت، در موعد مقرر مطالبات برانکو پرداخت می‌شد و امروز جای هیچ شک و شبهه‌ای درمورد جدایی برانکو باقی نمانده بود. از طرفی هواداران پرسپولیس ایرج عرب را مقصر می‌دانند که با علم به بند فسخ قرارداد چرا از طریق منابع دیگر طلب برانکو را تهیه نکرده یا خیلی دیر به فکر جلسه با اسپانسر افتاده است.

 
چنانچه برانکو به تیم دیگری برود، مدیریت باشگاه پرسپولیس باید جوابگوی هوادارانی باشد که سال‌ها با برانکو تیم خود را در اوج می‌دیدند و اکنون نگران آینده تیم خود هستند.
کد مطلب : 263122