توصيه به ديگران
۰
چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۳
شلیک به جازان/ بزودی از سلاح‌های جدید یمن رونمایی می‌شود
ارتش یمن در جدیدترین واکنش به ادامه حملات ائتلاف سعودی، یک فروند موشک بالستیک به سمت مواضع ائتلاف متجاوز در «جازان» شلیک ,و از طرف دیگر اعلام کرد از دستاوردهای تسلیحاتی جدیدی رونمایی خواهد کرد.
Share/Save/Bookmark
به گزارش عصر امروز،‌ ارتش و کمیته‌های مردمی یمن امروز (چهارشنبه) با یک فروند موشک بالستیک کوتاه‌برد مقر فرماندهی «مزدوران» ائتلاف در «جازان» را هدف قرار داد.

 
جازان منطقه‌ای از مناطق سیزده‌گانه عربستان سعودی است که در منتهی الیه جنوب غربی این کشور در شمال غربی یمن واقع شده است.

 
بر اساس گزارش شبکه «المسیره»، این موشک با دقت به هدف برخورد کرده و کشته و مجروحان زیادی در میان نیروهای ائتلاف سعودی به جا گذاشته است.

 
یک منبع نظامی اعلام کرد، این عملیات پس از رصد دقیق تحرکات نیروهای ائتلاف متجاوز انجام شد.

 
همچنین، «یحیی سریع‌» سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد، بزودی از آخرین دستاوردهای صنایع جنگی این کشور که شامل سلاح‌های مختلف و در رأس آنها موشک‌های بالستیک، کروز و پهپاد می‌شود، رونمایی خواهد شد.

 
وی همچنین فاش کرد، یکی از سلاح‌هایی که قرار است رونمایی شود تحولی مهم در تاریج نظامی یمن به شمار می‌روود و این سلاح مراحل آزمایشی را به صورت موفق پشت سر گذاشته است.

 
پنجشنبه سی‌ام خردادماه، سخنگوی نیروهای مسلح یمن از شلیک موشک «بدر-اف» به سمت مواضع ائتلاف سعودی در «نجران» خبر داد و افزود، در پی اصابت موشک مذکور دهها نفر از نیروهای ائتلاف کشته و زخمی شده‌‌اند.

 
«ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف سعودی-اماراتی هفته جاری مدعی شد که نیروهای ارتش یمن و انصارالله تاکنون ۲۲۶ موشک بالستیک به سمت عربستان شلیک کرده‌اند.

 
یمن از سال ۲۰۱۵ (فروردین ۹۴) و آغاز حملات ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان و امارات، وضع بحرانی و فاجعه آمیزی دارد؛ حملات بی امانی که در جریان آن ده‌ها هزار غیر نظامی کشته و صدها هزار تن دیگر از جمله کودکان زخمی و آواره شده‌اند.
مرجع : خبرگزاری فارس
کد مطلب : 264329